Kokteilis
Baudi

FOTO: lieliskā atmosfērā aizvadīts pirmais festivāla “BILDES 2019” koncerts0


Mūziķis Jānis Bukums
Mūziķis Jānis Bukums
Foto: Inese Grizāne

Pirmdien, 21. oktobrī, Mūzikas namā “Daile”, mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” ietvaros aizvadīts BLŪZA koncerts, pirmais no septiņiem. Koncerts pulcēja Latvijā jau iemīļotus blūzmeņus, kā arī mūziķus un grupas, kuras vēl tikai veido savu ceļu dažādos blūza virzienos.

Festivāla koncerti ir īpaši ar to, ka katru no tiem vada kāds sabiedrībā labi zināms mākslinieks. BLŪZA koncertā par lielisku atmosfēru, arī starp mūziķu priekšnesumiem, parūpējās šī koncerta vadītājs, rokmūziķis Jānis Bukums. Jānis ar savu humoristisko raksturu un pozitīvajām emocijām spēja koncertam dot papildus asumu!

Jānis Bukums: “Blūza koncerts ir īpašs, tā ir vieta, kur uzstājas gan augstas raudzes mūziķi ar 30 un pat 40 gadu pieredzi, gan tādi, kuri savu ceļojumu blūza pasaulē uzsākuši tikai nesen – šī ir festivāla “BILDES” burvība.

Aizvadīts pirmais festivāla "Bildes 2019" koncerts
Mūziķi iecienījuši šo festivālu tik ļoti, ka to sauc par savas mūzikas dzīves neatņemamu sastāvdaļu.

Gadiem ejot, BLŪZA koncertā auguši līdzi arī skatītāji – viņi nāk uz koncertu, izprot šo mūzikas žanru dažādos virzienus un bauda to, novērtē un papildus aplausus un ovācijas sniedz pēc katra ģitāras, klavieru vai bungu solo.

Kā BLŪZA koncerta vadītājām, man bija iespēja būt visa pasākuma epicentrā – sajust to, kā satraucas mūziķi un redzēt to, ar cik lielu sajūsmu pasākumu bauda ikviens no zālē sēdošajiem! Šīs visas lietas kopā padara ne tikai BLŪZA koncertu, bet arī festivālu kopumā, par ļoti unikālu pasākumu.”

“Sevi “BILDĒS” atceros sen – tas šķiet, ka bija deviņdesmito gadu sākums, kopā ar rokmūzikas grupu “Monro”. Koncerts, kurā uzstājāmies, norisinājās Rīgas Politehniskā institūta (tagad – Rīgas Tehniska universitāte) zālē, kura bija ļoti maza, bet labi pieskandināma!

Spilgti atceros to, ka toreiz spēlējām ļoti agresīvu smago metālu, un to, cik spilgti krāsojāmies, lai izceltos – tad tas bija modē. Tajā laikā kopā ar puišiem tā no sirds “spridzinājām” ar ģitārām,” ar savām pirmajām atmiņām un dalību festivālā “BILDES” dalās Jānis.

Mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” pirmajā koncertā uz skatuves kāpa dažādi blūza virzienu pārstāvji. Ikdienā Latvijas mūzikas skatuvē blūzs nav tik bieži dzirdams, tāpēc vēl jo vairāk “BILŽU” BLŪZA koncerts ir svētki visiem šī žanra izpildītājiem, klausītājiem un mūzikas mīļotājiem!

Šoruden BLŪZA koncerta programmā: Ainars Pūpols un “[Pī] Blues”, “The Blues Gang”, “Vocada”, “Lavrix Blues Band”, “Vanadziņa Trio +”, Laima Miltiņa un “Harmony 4 Riga”, “Rahu the Fool”, “Twins Peek”, “Blues Cake”, “Bad Habits” un “Merry Pictures”.

Saistītie raksti

Mākslas un mūzikas festivāla “BILDES 2019” ietvaros piedzīvosim vēl sešus pārsteigumiem bagātus koncertus. Mūzikas klubā “Kaļķu vārti” 27. oktobrī izskanēs “BILŽU” MŪZIĶU un viņu BĒRNU koncerts, 30. oktobrī – DZIESMINIEKU koncerts, bet 31. oktobrī – JAUNO DZIESMINIEKU koncerts.

VEF Kultūras pilī 4. novembrī notiks koncerts “JAUNĀS un “BILDĒS” sevi jau pieteikušās grupas kopprojektos ar “BILŽU” VETERĀNIEM un RADOŠĀM PERSONĪBĀM”. Savukārt 16. novembrī plkst. 12.00 notiks koncerts BĒRNIEM, bet tās pašas dienas vakarā plkst. 19.00 klausītāji aicināti uz “BILŽU” VETERĀNU koncertu. Paralēli koncertiem līdz 14. novembrim t/c “Spice Home” apskatāma arī “BILŽU” mūziķu un mākslinieku darbu izstāde “Pastkastītes”.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: jaunā “Reserved” Ziemassvētku un Jaunā gada ballīšu kolekcija ir klāt!
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: 5 aizraujoši un mazliet biedējoši seriāli par mākslīgo intelektu
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Katrīna Dimanta ar domubiedriem izdod dziesmu “Pipars” – ar tās anglisko versiju startēs “Supernovā”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Rīgas domes trīs iespējas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
No piektdienas kļūs krietni aukstāks
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords!
1 stunda
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Ivars Bušmanis: Valsts budžeta marķējums – vai solījumus mediķiem varēja izpildīt?
41 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Apsūdz audžuvecākus par vardarbību pret astoņiem bērniem
1 stunda