Kokteilis
Baudi

FOTO: Latvijas simtgadei veltītajā Baltijas Labdarības ballē saziedo 6000 eiro0

Publicitātes foto

Pulcējot viesus no visas pasaules, Latvijā aizvadīta nu jau otrā Baltijas Labdarības balle jeb “Baltic Charity Ball”, kas šogad tika veltīta valsts simtgadei. Balles ietvaros Rīgas bērnu un jauniešu biedrībai ”Eventus” noziedots labdarības grants 6000 eiro vērtībā. Plānots, ka no šiem līdzekļiem tiks segts organizācijas biedru ceļš uz trešo starptautisko bērnu horeogrāfijas festivālu Berlīnē, Vācijā.

Pērn labdarības grants tika pasniegts Rīgas Horeogrāfijas vidusskolai, kurā savulaik izskoloti visā pasaulē pazīstami mākslinieki, piemēram, baletdejotāji Mihails Barišņikovs un Māris Liepa.

Balles viesu vidū pulcējās uzņēmēji, diplomāti un mākslinieki no visas pasaules. Kā paredz visā pasaulē pazīstama Vīnes balles tradīcija, pasākumu atklāja 24 debitantu pāri – neprecētas meitenes baltās kleitās un neprecēti jaunekļi melnos uzvalkos. Katru no jauniešiem iepriekš izraudzījās Balles komiteja īpašā atlasē, kas norisinājās šā gada pavasarī.

“Latvijas galvaspilsēta Rīga jau pērn izvēlēta kā Baltijas balles norises vieta valsts spēcīgo kultūras tradīciju dēļ. Nu aizvadītas jau divas balles, un esam gandarīti par jauna, krāšņa kultūras pasākuma ieviešanu Rīgā, ar kura palīdzību varam arī atbalstīt vietējos talantus,” stāsta SIA “Baltic Ball” ģenerāldirektors Aleksandrs Smagins.

Deju programma, iekļaujot klasisko valsi un polku, kā arī tango, fokstrotu, kvikstepu, rumbu un ča-ča-ča, norisinājās Latvijas simfoniskā orķestra un Jelgavas Big Band pavadībā. Viesi pieredzēja arī pasaulē atzītās soprāna īpašnieces – operdīvas Dināras Alijevas un pasaulslavenā meksikāņu tenora, Vīnes valsts operas solista Karlosa Osunas, kā arī pasaulē atzītā bajānista Aidara Gainulina uzstāšanos. Priekšnesumu sniedza arī nopelniem bagātā Krievijas skatuves māksliniece, balerīna Natālija Somova un baleta zvaigzne Georgijs Smilevskis. Ar uzstāšanos klātesošos priecēja arī pašmāju balles deju talanti Elīza Ancāne un Edgars Līnis. Svinīgo pasākumu visa vakara garumā vadīja aktieris Andrejs Žagars un balerīna Ilze Liepa.

Visā pasaulē ir zināms Vīnes Operas balles formāts, šādas balles notiek visā pasaulē, īpaši populāras tās ir Eiropas kultūras centros. Otrā Baltijas Labdarības balle norisinājās šā gada 22. septembrī Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Projekta mērķis ir pierādīt, ka patiesai mākslai nav robežu un tā veicina dažādu tautību cilvēku garīgo vienotību, pasākumi ir vērsti uz klasiskās kultūras tradīciju un sabiedrības garīguma atdzimšanu, kā arī jauno talantu atbalstīšanu.

Foto:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: cik labs grāmatu pazinējs tu esi – vari nosaukt šo 18 grāmatu pareizos nosaukumus?
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aktrise Raimonda Vazdika: “Īsts vīrietis nedzīvo uz sievietes rēķina!”
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: sabiedrībā pazīstami cilvēki bauda festivāla “Rīga Jūrmala” atmosfēru
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Jaunais Rīgas mērs atklāj, ko vēlas panākt
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Traģiskas ziņas no Vidzemes: dzīvojamās mājas ugunsgrēkā bojā gājis nepilngadīgais
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
No šodienas vilciena biļetes internetā lētākas
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Māris Antonevičs: Krievi vairs negrib Štirlicu 2
2 stundas