Vakardien Telavivā grupa “Carousel” aizvadīja pirmo no diviem ģenerālmēģinājumiem, lai jau šovakar pārstāvētu Latviju 64. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Otrais ģenerālmēģinājums, kas norisinājās vakardien, plkst. 22:00, ko vēroja arī starptautiska žūrija, veidos no šovakar gaidāmā otrā pusfināla rezultātiem.

Vakardienas pirmo ģenerālmēģinājumu vēroja Eirovīzijas konkursa akreditētie mediji un fani, savukārt vakarā Telavivas Expo arēnā jau pulcējās skatītāji un neklātienē dalībnieku uzstāšanos tiešraidē vērtēja starptautiska žūrija, kurā ietilpst 5 mūzikas industrijas profesionāļi no katras 41 dalībvalsts. Katra žūrijas locekļa individuālais balsojums veido kopējo punktu skaitu, ko dalībvalstu žūrijas piešķir dziesmām – sākot no 12 punktiem par 1. vietu pusfinālā un beidzot ar 1 punktu desmitajai vietai žūrijas vērtējumā. Lai saglabātu intrigu, žūrijas balsojums publiski tiks atklāts tikai 18. maijā īsi pēc konkursa fināla.

“Priekšnesuma tehniskā puse ar katru reizi tiek uzlabota, un grupas kopējais noskaņojums pirms vakarā gaidāmās uzstāšanās žūrijas un arēnas skatītāju priekšā ir pozitīvs,” pēc šodienas pirmā mēģinājuma atzina Latvijas delegācijas vadītāja Zita Kaminska. Viņa piebilda, ka arī Latvijas priekšnesuma radošie režisori Renijs Miro un Filips Adamo no Zviedrijas ir apmierināti ar “Carousel” sniegumu un uzskata, ka visi priekšdarbi ir paveikti, lai vakarā atliktu izbaudīt savu uzstāšanos un rīt godam pārstāvētu Latviju pusfinālā.

Savukārt šovakar par otrā pusfināla dalībniekiem balsot varēs TV skatītāji no visām 2. pusfināla dalībvalstīm, kā arī skatītāji Apvienotajā Karalistē, Īrijā un Vācijā. Finālam jau kvalificējušās pirmās desmit valstis no pirmā pusfināla: Grieķija, Baltkrievija, Serbija, Kipra, Igaunija, Čehija, Austrālija, Islande, Sanmarino un Slovēnija. Finālā neiekļuva Melnkalne, Somija, Polija, Ungārija, Beļģija, Gruzija un Portugāle.

Eirovīzijas otais pusfināls ar Latvijas pārstāvju piedalīšanos LTV1 tiešraidē no Telavivas būs skatāms šovakar, 16. maijā pulksten 22:00. Otrā pusfināla dalībnieki uzstāsies šādā secībā:

1. Armēnija – Srbuk “Walking Out”
2. Īrija – Sarah McTernan “22”
3. Moldāvija – Anna Odobescu “Stay”
4. Šveice – Luca Hänni “She Got Me”
5. Latvija – Carousel “That Night”
6. Rumānija – Ester Peony “On A Sunday”
7. Dānija – Leonora “Love Is Forever”
8. Zviedrija – John Lundvik “Too Late For Love”
9. Austrija – PÆNDA “Limits”
10. Horvātija – Roko “The Dream”
11. Malta – Michela “Chameleon”
12. Lietuva – Jurij Veklenko “Run With The Lions”
13. Krievija – Sergey Lazarev “Scream”
14. Albānija – Jonida Maliqi “Ktheju tokës”
15. Norvēģija – KEiiNO “Spirit In The Sky”
16. Nīderlande – Duncan Laurence “Arcade”
17. Ziemeļmaķedonija – Tamara Todevska “Proud”
18. Azerbaidžāna – Chingiz “Truth”

Otrā pusfināla rezultāti būs aplūkojami šeit.

Grupa “Carousel” aizvadījusi ģenerālmēģinājumu pirms šī vakara atlases