Šoruden grupa “The Sound Poets” laida klajā albumu ar daudznozīmīgo titulu “Trīs”, bet sestdienas vakarā, 20.oktobrī novadīja savu pirmo lielkoncertu “Arēnā Rīga”. Tas ir līdz šim ambiciozākais projekts grupas pastāvēšanas vēsturē, jo nav daudz latviešu mūziķu, kas spētu sapulcēt pilnu “Arēnu Rīga”.

Īpašs šis koncerts bija ar to, ka to papildināja Latvijas Radio bigbenda mūziķi. “Nevienam nav šaubu par bigbenda kvalitāti un meistarību, kas atzinīgi novērtēta visā pasaulē, tādēļ ir liels gods un prieks dalīt skatuvi ar šiem mūziķiem,” – par šo sadarbību teica grupas dalībnieks Kārlis Josts.

The Sound Poets” mūziķi koncertā “Arēnā Rīga” apņēmušies sniegt to, kas klausītājus uzrunā viņu mūzikā, reizē uzdrīkstēties mazliet vairāk un spert nākamo soli grupas dzīvē. “Enerģija, ko koncertos saņemam no klausītājiem, ļauj divkārt to dot atpakaļ,” – saka grupas basģitārists Kārlis. Grupas pārējie dalībnieki Kārli papildināja, atzīstot, ka katrs koncerts savā ziņā ir unikāls, nav iespējams un nevajag ieplānot visu līdz pēdējam. “Mēs ļaujamies improvizācijai!”, – viņi saka.

Grupas dalībnieki īsi pirms paša koncerts kokteilim.lv atzina, ka kā jau katru reizi pirms uzstāšanās ir mazliet satraukušies, taču šoreiz satraukums esot ļoti patīkams un pat nedaudz “kosmisks”.

Jautāti, kā nonāca līdz idejai nospēlēt koncertu lielākajā koncertu zālē “Arēnā Rīga”, grupas dalībnieki stāsta: “Jānim (Jānis Aišpurs – red.) bija vīzija un mēs tai noticējām. Ļāvāmies tai un gājām uz mērķi.”

Jautāti par to, kādi ir tālākie grupas plāni, visi vienbalsīgi atzīst, ka svētdienas rītā piecelšoties, izdzeršot tasi kafijas, sazvanīšoties viens ar otru un tad jau būšot atkal jaunas domas, fantāzijas un idejas, kuras atliks tikai realizēt!

Foto no “The Sound Poets” lielkoncerta: