Kokteilis
Apbrīno

FOTO: izstādē “Auto 2018” apskatāms arī pusmiljonu vērtais “Toyota” pikaps0


Dakaras Toyota
Dakaras Toyota
Publicitātes foto

No 6. līdz 8. aprīlim Ķīpsalā notiks autoizstāde “Auto 2018”, kurā līdzās jauniem automodeļiem un jaudīgiem tūninga projektiem būs apskatāmi arī sacīkšu spēkrati. Visievērojamākais būs šī gada Dakaras rallijreidā veiksmīgi startējušais “Toyota” pikaps, kura vērtība sastāda aptuveni pusmiljonu eiro.

Ar šo sacīkšu spēkratu Dakaras rallijreidā, kas norisinājās Dienvidamerikā no Peru līdz Argentīnai, startēja lietuvietis Benedikts Vanags – savulaik šajā leģendārajā autosporta disciplīnā viņš ir braucis arī ar Latvijā tapušo “OSCar”. Vairāku aizvadīto gadu laikā Benedikts Vanags ir izpelnījies Dakaras rallijreida visātrākā Baltijas autosportista titulu, un arī šogad spēja veiksmīgi finišēt divas nedēļas ilgajā pārbaudījumā, kas prasa īpašu cilvēka un arī tehnikas izturību.

Savukārt par Latvijā notiekošu autosporta sacensību spilgtiem eksemplāriem īpaši būs parūpējusies komanda “Sports Racing Technologies” (SRT). Tuvojoties rallijkrosa pasaules čempionāta “World RX” šā gada sezonai un jo īpaši gaidot rudenī Latvijā notiekošo “Neste World RX of Latvia” posmu, izstādē “Auto 2018” būs apskatāms SRT svaigi sagatavotais RX2 klases “Ford Fiesta” sacīkšu spēkrats. Mazais hečbeks ir aprīkots ar pilnpiedziņas sistēmu un 310 zirgspēku jaudīgu motoru, kas novietots spēkrata vidū.

Tikmēr klasiskais rallijs būs pārstāvēts ar “Škoda Fabia R5”. Šis sacīkšu spēkrats, kas izstādē “Auto 2018” būs apskatāms pie “Škoda” markas standarta vieglajiem automobiļiem, ir aprīkots ar 1,6 litru četrcilindru benzīna turbomotoru, kas attīsta 275 zirgspēku jaudu un 420 ņūtonmetru griezes momentu. Rezultātā mazais R5 klases sacīkšu pilnpiedziņas spēkrats no vietas līdz 100 km/h spēj paātrināties 4,2 sekundēs un maksimāli sasniegt 200 km/h. Šāds sacīkšu auto modelis, kas sevi rezultatīvi ir pierādījis ne tikai rallijā Latvijā, bet arī citviet Eiropā, maksā aptuveni 200 tūkstošus eiro.

LA.lv