Kokteilis
Baudi

FOTO: dzīvnieku izstādē Ķīpsalā varēs satikt tik daudz retas šķirnes kā vēl nekad0

Publicitātes foto

Kajs, Jakutijas laika, itāļu dzinējsuns – tās ir tikai dažas no 67(!) retām, Latvijā nereģistrētām suņu šķirnēm, kas būs sastopamas izstādē “ZooExpo 2019” jau 26. un 27. oktobrī Ķīpsalā. Arī kaķu mīļotājiem izstādē būs apskatāmi īsti retumi. Lūk, daži no tiem!

Vismazākais kaķis pasaulē – toibobs

Publicitātes foto

Iepazīsties – zilacains, līdzīgs miniatūram Siāmas kaķim un ar īsu, līku astīti. Tas ir toibobs. Šīs šķirnes pirmsākumi meklējami Krievijā 80. gados, 2017. gadā šķirne jau atzīta Starptautiskajā Kaķu asociācijā (TICA). Šīs retie, eksotiskie kaķi sver tikai aptuveni 2 kg un, salīdzinot ar parasta izmēra minci, izskatās pēc pusaugu kaķēna. Tie ir ļoti mīlīgi un, lai arī ļoti sīki augumā, lec, skrien un rāpjas – dara visu to pašu, ko lielie “brāļi”. Starp citu, toibobi, gluži kā suņi, viegli pakļaujas dresūrai. Iemācīt komandas “sēdēt”, “gulēt”, “dod ķepu” būs tīrais nieks! Vienkārši ideāls kaķis ģimenei! Ja gribi tos redzēt klātienē – nāc uz “ZooExpo”, jo izstādē būs apskatāmi divi toibobi no Igaunijas.

Vislielākais kaķis – regdols

Publicitātes foto


Pretstats mazajam toibobam ir regdols – pati lielākā kaķu šķirne pasaulē. Regdoli var svērt pat vairāk nekā 10 kg, un to ķermeņa garums sasniedz vienu metru! Šie zilacainie, pūkainie mieramikas, kas ar sava kažociņa krāsojumu mazliet līdzinās Svētās Birmas kaķiem, ir viena no jaunākajām garspalvaino kaķu šķirnēm, veidota septiņdesmitajos gados ASV. Pie savas šķirnes nosaukuma miermīlīgie milži tikuši, pateicoties savai īpašībai atslābināt visus muskuļus. Nu gluži kā lupatu lelle!

Harismātiskais Havanas brūnais kaķis

Publicitātes foto


Havanu raksturo valdzinoši brūnas acis un skaists šokolādes krāsas kažoks. Vai vari iedomāties, kas ir pamatā šai retās krāsas šķirnei? Šokolādes krāsas gēna nēsātāji – Siāmas kaķi un melnie mājas kaķi, kas speciāli krustoti Lielbritānijā 50. gados. Šodien graciozais, sirsnīgais un inteliģentais Havanas brūnais kaķis ir ļoti reti sastopams. Tiek lēsts, ka pasaulē ir mazāk nekā 1000 šo kaķu, taču viens no tiem būs arī Ķīpsalā! Nāc aplūkot havanu!

Zilacainā skaistule Jakutijas laika

Publicitātes foto


Viena no senākajām medību šķirnēm, zilacainā skaistule Jakutijas laika, vienaldzīgu neatstās nevienu! Pirmās liecības par šiem četrkājainajiem cilvēku palīgiem minētas jau 17. gadsimtā. Arī šodien šī šķirne ir ļoti populāra tālajos ziemeļos, jo spēcīgais, draudzīgais suns ir lieliski piemērojies dzīvei 40 grādu salā. Mūsu platuma grādos Jakutijas laika ir diezgan reti sastopama, jo nav piemērota dzīvei dzīvoklī, un Rietumeiropas vasaras tai nav gluži mīļākais gadalaiks. Par spīti tam, aptuveni 10 suņi ir lieliski iekārtojušies uz dzīvi mūsu tuvākajos Ziemeļu kaimiņos – Igaunijā. Vienu no tiem – Lumi (igauniski – sniegs”) – būs iespēja satikt “ZooExpo 2019”!

Veiklais kāpelētājs kajs (Kai Ken)

Publicitātes foto


Kajs ir viena no senākajām uzlecošās saules zemes – Japānas – suņu šķirnēm un pieder tās nacionālajiem dārgumiem. Sākotnēji to izmantoja medībām kalnos, tādēļ suns viegli rāpjas visstāvākajās vietās un pat kāpelē pa kokiem. 20 gs. sākumā kajs bija gandrīz zudis, jo japāņi aizrāvās ar Rietumu šķirnēm. Lai arī šodien vidēja lieluma suņi ar tīģerim raksturīgo krāsojumu ir reti sastopami pat Japānā, viens kajs ieradīsies Rīgā, lai cīnītos par Baltijas uzvarētāja titulu.

Nenogurdināmais itāļu dzinējsuns

Publicitātes foto


Līdzīgi kā kajs, arī itāļu asspalvainie dzinējsuņi ir medību šķirne, kuru senči nāk no senās Ēģiptes, kas kopā ar tirgotājiem ieceļoja Vidusjūras reģionā. Šie vidēja izmēra suņi ir lieliski pēddziņi, izceļas ar lielu izturību, tādēļ ir kārtīgi jānodarbina un jau no pašas mazotnes jāmāca visas mednieku gudrības, jo pretējā gadījumā tās var ātri pazust.

Tas vēl nav viss!

Tās ir tikai dažas no retajām kaķu un suņu šķirnēm, kuras varēs redzēs izstādē “ZooExpo 2019” Ķīpsalā! Pavisam kopā abās izstādes dienās varēs aplūkot 26 šķirņu kaķus un 269 šķirņu suņus! Varēs apskatīt arī āzi Fredi, šinšillas, trušus, dekoratīvos grauzējus, eksotiskus putnus, milzu zirnekļus un vardes. Neizpaliks arī plašs zooindustrijas preču un pakalpojumu piedāvājums par labām izstādes cenām, aizraujoši paraugdemonstrējumi un iespēja izjāt ar poniju, izlēkāties no sirds piepūšamās atrakcijās bez papildu maksas, ar mammu vai tēti uzspēlēt galda tenisu vai izpriecāties “Avārijas brigādes” spēlēs! Nāc uz izstādi „ZooExpo 2019” Ķīpsalā jau 26. un 27. oktobrī!

Norises vieta un laiks:

26. un 27. oktobrī no plkst. 10 līdz 18 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā

Ņem vērā!

Saistītie raksti

Ja vēlies apmeklēt izstādi kopā ar savu suni, kas nepiedalās izstādē, pirms biļešu iegādes pie Izstāžu centra 11. vārtiem būs jāuzrāda suņa veterinārā apliecība, kā arī jāiziet veterinārā kontrole.

Biļešu cenas:

  • Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
  • Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3,50 EUR
  • Pensionāriem, invalīdiem, studentiem – 4,50 EUR
  • Pieaugušajiem – 6,00 EUR
  • Ģimenes biļete (2+2; 1+3) – 13,00 EUR; vairāk bērnu – 1,50 EUR par katru bērnu
  • Biļetes jau pārdošanā.
 • Ar “DinoZoo” Zelta klienta karti (tikai pasākuma vietā) – ieeja par īpašu cenu!
 • Autostāvvieta – 4,00 EUR

 

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: jaunā “Reserved” Ziemassvētku un Jaunā gada ballīšu kolekcija ir klāt!
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: 5 aizraujoši un mazliet biedējoši seriāli par mākslīgo intelektu
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Katrīna Dimanta ar domubiedriem izdod dziesmu “Pipars” – ar tās anglisko versiju startēs “Supernovā”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Rīgas domes trīs iespējas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
No piektdienas kļūs krietni aukstāks
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords!
1 stunda
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Ivars Bušmanis: Valsts budžeta marķējums – vai solījumus mediķiem varēja izpildīt?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Apsūdz audžuvecākus par vardarbību pret astoņiem bērniem
1 stunda