Kokteilis
Apbrīno

FOTO: daiļā Ukrainas pirmā lēdija Olena Zelenska – kas par viņu zināms?0

Foto: AP/ SCANPIX/ LETA

Aprīlī kļuva zināms, ka Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā pārliecinošu uzvaru guva komiķis Volodimirs Zelenskis – par viņu nobalsoja 73,19% vēlētāju. Savukārt šīs nedēļas sākumā Ukrainā viņš nodeva amata zvērestu, kļūstot par sesto Ukrainas prezidentu kopš valsts neatkarības atjaunošanas 1991.gadā. Uz svinīgo inaugurācijas ceremoniju bija ieradušies pārstāvji no vairāk kā 60 pasaules valstīm, tajā skaitā arī Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.

Taču, ko mēs zinām par komiķa Volodomira Zelenska daiļo sievu Olenu Zelensku, kas nupat kļuvusi par Ukrainas pirmo lēdiju?

Olena Zelenska dzimusi 1978.gadā un šobrīd Ukrainas pirmajai lēdijai ir 41 gads. Ar Volodomiru viņa mācījās vienā skolā – abi mācījās paralēlajās klasēs. Kādā intervijā viņa stāstīja, ka atnākusi uz šo skolu mācīties 7.klasē, bet Volodomira kompānija skolā vienmēr bijusi pamanāma. “Ja kaut kur bija skaļš un daudz smieklu, tad tur bija Zelenskis,” – skolas laiku atceras Olena. Tomēr attiecības abiem izveidojās jau pēc skolas laika – augstskolas laikā, kad viņi abi studēja institūtā, kur Volodomirs apguva jurista profesiju, bet Olena mācījās par arhitekti.


“Mēs skatījāmies vienā virzienā. Mums patika vienāda mūzika, mums kopā bija interesanti, mums bija daudz tēmu, par ko runāt. Man šķiet, ka jebkurās attiecībās tas ir svarīgi,” – teica Olena. Laulības gredzenus pāris bija pēc astoņiem attiecību gadiem – 2003.gadā. Līdz tam, viņi dzīvoja atsevišķi – katrs kopā ar saviem vecākiem.
Šobrīd Volodimiram un Olenai ir divi bērni: 14 gadus veca meita Aleksandra un 6 gadus vecs dēls Kirils.
Olena ikdienā strādā kā scenāriste. Intervijā žurnālistiem viņa teikusi, ka vēlētos turpināt strādāt savā darbā un patiesībā šaubās par to, cik labi viņa mācēs pildīt “pirmās lēdijas” pienākumus. Tajā pat laikā viņa atzinusi, ka pirmās lēdijas statuss varētu palīdzēt viņai nodarboties ar viņai svarīgām lietām, piemēram, labdarību.


Uz jautājumu par attiecībām ar vīru, Olena atbildējusi, ka “mums ir demokrātija”. “Protams, kā jau daudzās ģimenēs, arī mums mēdz būt domstarpības. Tētis vairāk nodarbojas ar ārpolitiku, mamma – ar iekšpolitiku. Par cik tētis daudz strādā, mamma pavada ar bērniem daudz vairāk laika, kas, protams, like risināt ar daudzas ikdienišķas problēmas. Lai gan nozīmīgus un lielus lēmumus mēs pieņemam kopā,” – viņa skaidroja. Jokojot viņa arī atklājusi, ka Volodomirs esot aizmirsis viņai pateikt, ka izvirzījis savu kandidatūru Ukrainas prezidenta amatam. Viņa arī atklājusi, ka abus ar vīru vieno aizraušanās ar sportu un viņi abi regulāri sporto pie vieniem treneriem.

Deklarācijā, ko Volodomirs Zelenskis bija iesniedzis kandidējot prezidenta amatam, kā sievai piederošu īpašumu viņš norādījis 129 kvadrātmetru lielu dzīvokli (un 16,1 kvadrātmetru lielu auto novietošanas vietu), kas atrodas Livādijā. Tāpat arī dzīvokli Kijevā, kura kopējā platība ir 284 kvadrātmetri, kā arī trešdaļa citu neapdzīvotu telpu, kuru kopējā kvadratūra sastāda 337,8 kvadrātmetrus, kas arīdzan atrodas Kijevā. Deklarācijā Zelenskis minējis arī juvelierizstrādājumus no zīmola “Graff”, kā arī “Breguet” rokaspulksteni. Tāpat arī viņš minējis Olenai piederošu automašīnu – Mercedes – Benz S 500 Matic, 2014.gada izlaiduma.

Intervijā interneta portāam iod.media Olena pastāstījusi, ka, runājot par modi, lai arī priekšroku viņa dod tenisa kurpēm un džinsu biksēm, reizēm viņai patīk sapucēties un uzvilkt kleitu un augstpapēžu kurpes.

Foto: AP/ SCANPIX/ LETA

LA.lv