82% Latvijas autovadītāju lieto mobilo tālruni, atrodoties pie auto stūres – liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) īstenotā Latvijas autovadītāju aptauja. Turklāt, kā atzīst paši autovadītāji, nereti mobilais tālrunis tiek izmantots tieši darba vajadzībām. Kopumā gandrīz 60% šoferu atzīst, ka pie auto stūres ar mobilā tālruņa starpniecību mēdz risināt darba jautājumus – atbildēt uz uzņēmuma vadības zvaniem, reaģēt uz kolēģu sūtītām ziņām vai sazināties ar klientiem.

Lai mainītu “nozombēto” autovadītāju paradumus, CSDD kampaņas “Izkāp no telefona!” ietvaros cīņai ar mobilo telefonu lietošanu pie stūres mobilizējusi arī vadošās darba devēju organizācijas un sociāli atbildīgus uzņēmumus. Mediju pasākumā CSDD kopā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu parakstīs sadarbības memorandu, kam gatavību pievienoties izteikuši jau virkne sociāli atbildīgu uzņēmumu.

Lai mainītu mobilā telefona “nozombēto” satiksmes dalībnieku uzmanību un paradumus, Rīgas ielās devās zombiji – Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas “Izkāp no telefona!” vēstneši. Izstaigājot krustojumus ar lielāko satiksmes intensitāti un izbraucot Rīgas centra ielas īpašā automobilī, zombiji uzrunāja un brīdināja ne vien autovadītājus un viņu līdzbraucējus, bet arī citus satiksmes dalībniekus: “Telefons un satiksme nav savienojama kombinācija!”

Savukārt, lai uzskatāmi parādītu, ka auto stūre un mobilais telefons ir nesavienojamas lietas, auto vadīšanas profesionālis Reinis Nitišs un kampaņas idejas patriote Dagmāra Legante pasākuma laikā īstenos eksperimentu auto simulatorā.