Kokteilis
Mīli

FOTO: Brist basām kājām sniegā. Latviešu fotogrāfe bildē sievietes stindzinošā aukstumā16

Foto: Laura Krampe, www.eyezoom.lv

Ziemas mīļi šobrīd gavilē, jo var rāpties uz slēpēm, sniega dēļiem un laisties no kalna, var vizināties ar ragaviņām un pikoties, kā arī vienkārši doties ziemīgā pastaigā, siltās drēbēs un ar pilnu termosu siltas tējas. Bet ziemā ir arī ”trakie”, kas metas ledainās peldēs un… trakas meitenes, kas izvēlas fotogrāfēties puskailas – brist basām kājām pa stindzinoši aukstu sniegu un pozēt, smaidot, cenšoties neizrādīt, cik ļoti salst. Un ideja šāda fotosesijām pieder latviešu fotogrāfei Laurai Krampei (eyezoom.lv).

“Es jau vairākus gadus piedāvāju šāda veida fotosesijas – lielākoties dullām draudzenēm un paziņām, tām ar kurām esam uz viena trakuma viļņa un spēsim procesu izbaudīt no a-z,” teic profesionāla fotogrāfe Laura Krampe.

“Pirms fotosesijas izdomājam un pārrunājam ideju un kas tiks vilkts mugurā (vai netiks!). Uz fotosesiju vēlams līdzi ņemt draudzeni, kas palīdzēs mašīnā pārģērbties un ielies no termosa karstu tēju. Bieži vien ir tā, ka pēc pāris minūšu garas fotosesijas -20 grādos var nosalt tik ļoti, ka pats nevari sev pogu aizpogāt, tāpēc noteikti līdzi ņemamo mantu sarakstā jāieraksta silti cimdi un vilnas zeķes.” iesaka Laura.

Viņa atceras “trakās modeles” Ingas domas par pārģērbšanos mašīnā :”Kā tādā šaurumā, lai vispār pārģērbjas? Tas ir neiespējami. Vienu brīdi, kad iesprūdu apģērbā, velkot džemperis, nopietni apsvēru iespēju saukt palīdzību. Draudzenes Madaras meita, kas  arī bija līdzi, klusi sēdēja blakus un smaidīja. Pat bērns saprot, ka tas ir nenormāli! Gandrīz izmežģījusi kaklu, pacēlu pēcpusi, lai novilktu garās bikses un iesprauktos svārkos, kas pēkšņi man lika sajusties kā pūpēdim. Pufīgai bezē kūkai…”

Piedzīvojums, ko atcerās gadiem ilgi

“Cilvēki man ir teikuši, ka es spīdzinu meitenes, bet tā nav, visas trakās “fočēties” gribētājas ir pieteikušās labprātīgi uz šādu avantūru un neviena pati nav nožēlojusi, tieši pretēji – šis ir kā nebijis piedzīvojums, kuru viņas atceras daudzu gadu garumā, sakot, ka savu mūžu neko tik traku nav darījušas! Gandrīz no katras meitenes dzirdu vārdus :”Man nemaz nesalst!” – tas ir adrenalīns, kas liek asinīm ritēt straujāk!” atklāj Laura Krampe.

Lūk, modele Inga Millere, www.bonbonga.lv redaktore, atceras pirms pāris gadiem notikušu LEDAINU fotosesiju: “Ievilku elpu, uzmetu blakus koka zarā mantelīti un… Aaaaaaa, cik labi! Nesala, bet sajūtas bija ekstrēmas.

Vai tā biju es, kas kliedza? Man tikai izlikās… Ar acu kaktiņu pamanīju augšā, uz ceļa kustību. Madara! Lēkāja, brēca: “Nevaru, aaaa, šausmas, nevaru uz to noskatīties! Nevaruuuu!”. Un lēkāja uz vietas, it kā saltu viņai…. Nē! Man nesala tik traki patiesībā. Gaiss bija auksts, bet man pat zosāda nebija uzpampusi. Riktīgi laba sajūta!”

Saistītie raksti

”Tobrīd garām brauca kāds vieglais auto, tobrīd šoferītis runāja pa telefonu. Braucot garām „pasākuma vietai” klausule lēnām palika gaisā, patālu no auss,” modele atceras komisko situāciju.

”No šāda brauciena visas atgriezāmies Rīgā spirgtas, laimīgas, mirdzošām acīm un smaidu, milzīgu enerģijas pieplūdumu. Mums joprojām nav ne mazākās jausmas, ko padomāja garāmbraucošie šoferi. Es sev nepiedotu, ja nebūtu aizbraukusi. Aukstums nebija tāds, kā liekas. Patīkamāks par -10 grādiem, vēju un mitrumu – noteikti. Es to noteikti atkārtošu kādreiz. Ir vērts beigt sevi žēlot, piepacelt savu pēcpusi un spontāni ļauties piedzīvojumiem.”

LA.lv