Pirmdienas pēcpusdiena Vecrīgas “Folkklubā Ala pagrabs” bija īpaša diena, jo šajā dienā noslēdzās bārmeņu konkurss “”Akmeņlauža” kokteiļu dižlidojums 2018″.

Konkurss startēja šī gada martā un līdz pat oktobrim tā gaitām varēja sekot sekot līdzi gan “Akmeņlauža” sociālajā vietnē Facebook.com, balsojot par sev simpātiskāko bārmeni un viņa radīto kokteili, gan portālā www.kokteilis.lv, kur iepazīstinājām ar konkursa dalībniekiem – bārmeņiem.

Kopumā konkursā piedalījās teju 20 bārmeņi no visdažādākajām Latvijas pilsētām, pārsteidzot un eksperimentējot ar kokteiļu garšām un to izskatu. “”Akmeņlauža” dižlidojuma noteikumi bija vienkārši – sastāvdaļās jāizmanto vienu “Akmeņlauža” produktu, papildinot to ar visdažādākajām sastāvdaļām, galu galā, radot oriģinālu, garšīgu un visādi citādi pārsteidzošu kokteili, kura uzdevums bija savākt visvairāk balsotāju balsu.

Kokteiļu vakarā uz skatuves muzicēja blūza – folka grupa “Rahu The Fool”, bet bārmeņus bija ieradušies atbalstīt gan draugi, gan kolēģi, kā arī sadarbības partneri. Visus bārmeņu pagatavotos kokteiļus baudīja žūrija – portāls kokteilis.lv un “Latvijas Mediju” pārstāvji.

Bārmeņu sacensība bija augstā līmenī – kokteiļi tika pagatavoti ātri, nekļūdīgi, oriģināli, eksperimentējot ar garšām un pat pārsteidzot ar dažādiem trikiem to pagatavošanas laikā!

“Latvijas Mediju” un portāla www.kokteilis.lv galveno balvu – dāvanu karti 300 eiro vērtībā reklāmas izvietošanai portālā ieguva restorāna “36.līnija” idejas tēvs un uzraugs Lauris Aleksejevs, kurš gan smejoties teica, ka viņš vienīgais, visdrīzāk, šajā konkursā nemaz nav “īsts” bārmenis, bet šis konkurss viņu ļoti aizrāvis un viņš ar prieku iemācītos vēl dažādus bārmeņu trikus.

Balvas no “Latvijas Medijiem” izpelnījās arī bārmenis Nils Gerasimovs, kurš ikdienā strādā restorānā “Latvian heroes/ Author Cafe” – kokteiļa sagatavošanas laikā viņš paspēja pārsteigt arī ar burvju triku! Bet bārmenis no “Folkkluba Ala Pagrabs” Sergejs Jakuščonoks savu kokteili pasniedza īpašās ledus glāzītēs, kuras, kā viņš atzinās, viņam esot palīdzējusi izgatavot viņa mamma!

Foto: