Kokteilis
Baudi

FOTO: Baltajā naktī notiks diskotēka ar dzeju un dzejniekiem0

Foto: Toms Harjo

Sestdien, 8. septembrī, MVT Vasaras mājā, Kalnciema ielā 36/38 no plkst. 21:00 līdz vēlai nakts stundai ikviens dzejas, mākslas, mūzikas un nakts dzīves mīļotājs aicināts uz dzejas diskotēku “Dzejai vajag skaņu”, ko Baltās nakts un Dzejas dienu noskaņās jau trešo reizi rīko interneta žurnāla “Satori” redakcija kopā ar fondu “Mākslai vajag telpu”.

Naktī no 8. uz 9. septembri jau trīspadsmito gadu pēc kārtas Rīgā notiks mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”. Tā kā šis ir arī festivāla “Dzejas dienas” laiks, interneta žurnāls “Satori” sadarbībā ar fondu “Mākslai vajag telpu” nakts dzīves mīļotājus jau trešo reizi aicinās uz dzejas diskotēku MVT Vasaras mājā, kur varēs nodoties trakai ballītei, līdz visu taisīs ciet.

“Katrā kārtīgā dzejnieku ballītē pienāk brīdis, kurā cilvēki sajūk prātā, sāk ekstātiski lēkāt čupiņā vai izpildīt sarežģītas horeogrāfiskas figūras, paralēli cīnoties par vietu pie datora, lai uzliktu jūtūbā dziesmu, kas tieši tagad jādzird visiem, un, gandrīz nepārspīlējot, jāsaka, ka tikai tāpēc vien ir vērts piedalīties dzejnieku ballītē,” saka “Satori” izdevēja, biedrības “Ascendum” izpilddirektore Antonija Skopa. “Nāciet un izmantojiet iespēju būt mazliet nenopietniem, dzejai piestāv mazliet neprātīgas ekstāzes.”

Šovasar konceptuālajā mākslas galerijā “MVT Vasaras māja” skatāma multidisciplināru darbu sērija “Skaņai vajag mākslu”, kurā mūzikas pasaules pārstāvji sastopas ar mākslas darbiem. Turpinot šo tēmu, “Satori” Baltajā naktī piedāvā savu interpretāciju par divu citu mākslas disciplīnu savienošanu – dzejas un mūzikas mijiedarbību. Dzejas diskotēkā “Dzejai vajag skaņu” 12 no spilgtākajiem mūsdienu Latvijas dzejniekiem lasīs savus jaunākos dzejoļus un piedāvās diskotēkas dalībniekiem mūziku, kas ietekmējusi viņu radošo darbību.

Šoreiz dīdžeju lomā iejutīsies: Krista Anna Belševica, Arvis Viguls, Aivars Madris, Ausma Perons, Ilmārs Šlāpins, Marija Luīze Meļķe, Kirils V. Ēcis, Lote Vilma Vītiņa, Lauris Veips, Madara Gruntmane, Henriks Eliass Zēgners un Toms Treibergs.

Foto:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: kas ātrāks – lidmašīna “Sukhoi Su-31” vai BMW M klases auto?
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Skaistākās operu ārijas par mīlestību festivālā “Summertime” Jūrmalā
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Jānis Stībelis laiž klajā jaunu singlu un aicina uz jubilejas koncertu
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
Viens vedējs, lielāka cena. Maksa par atkritumu izvešanu var celties
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB aiztur Dobeles domes iepirkumu komisijas vadītāju
30 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: “Politiķiem ir bail šo lietu kustināt.” Uzņēmēju diskusija par atbalstu aktīvai rīcībai
57 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Stājies spēkā Ušakovam nelabvēlīgais spriedums strīdā ar Ķirsi
25 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Latgales mežos izvērš divas sēņotāju glābšanas operācijas
1 stunda