Kokteilis
Baudi

FOTO: “AHHAA” zinātnes centrā tagad varēs izpētīt arī kosmosu0


AHAA zinātnes centrā var izpētīt kosmosu
AHAA zinātnes centrā var izpētīt kosmosu
Publicitātes foto

“AHHAA” zinātnes centrs Tartu aicina doties kosmosa izpētes ceļojumā un atklāt Visuma noslēpumus jaunajā izstādē “Ahhaa, skrējiens kosmosā!”. Tajā varēs apskatīt dažādus raķešu modeļus, īstu “Sputnik” mākslīgo pavadoni, kas lidojis Zemes orbītā, kosmonautu skafandrus, kā arī citus aizraujošus kosmosa zinātnes eksponātus.

Iedvesmojoties no vērienīgākajiem kosmosa zinātnes sasniegumiem, “AHHAA” zinātnes centrā atklāta unikāla izstāde par kosmosa izpētes misiju pirmsākumiem, pirmo cilvēka ceļojumu kosmosā un starpplanētu komercbraucienu iecerēm. Apmeklētāji varēs izzināt vēsturisko milžu cīņu starp ASV un Padomju Savienību par pirmo lidojumu orbītā un ceļojumu uz Mēnesi, kā arī atklāt, kuras valstis gatavojas tuvākiem vai tālākiem lidojumiem kosmosā. Izstādes apmeklētāji varēs arī ielūkoties nākotnē – vai cilvēks drīzumā spers pirmos soļus uz Marsa un kad varēsim doties jaunu galaktiku atklāšanā.

Izstādes “Ahhaa, skrējiens kosmosā!” eksponātu vidū ir mākslīgais pavadonis “Sputnik”, kas vēl 1990. gadā lidoja Zemes orbītā, kosmonautu skafandru prototipi – Nīla Ārmstronga un Baza Oldrina “Apollo 11” misijas tērpi, mūsdienu ASV kosmonautu un nākotnes Marsa un Mēness misiju kostīmi, kā arī kosmonautu ēdiena paciņas, tostarp “Mēness zupas” konservi, zeķes un pildspalvas, kas paredzētas darbam kosmosā, virsmas paraugi, kas ievākti Mēness misijas laikā, teleskopi un dažādas mērierīces no pašiem kosmosa apguves pirmsākumiem līdz pat mūsdienām. To vidū ir arī fotoaparāts, ar kuru uzņemti attēli uz Mēness.

“Ahhaa, skrējiens kosmosā!“ gaidīs apmeklētājus katru dienu līdz pat 2019. gada 3. novembrim. Plašāka informācija par izstādi pieejama “AHHAA” zinātnes centra mājaslapā. “Ahhaa, skrējiens kosmosā!“ izstādes autors ir “Aurea Exhibitions”.

AHAA zinātnes centrā var izpētīt kosmosu
LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: spēkavīrs, fitnesa treneris Raivis Vidzis kļuvis par dēliņa tēti
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Skatītāju iemīļotās filmu un TV seriālu aktrises Anastastijas Zavorotņukas stāvoklis ļoti smags: ārsti vairs nevar cīnīties ar šo vēža formu
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: TV šova dalībnieks Vitālijs “iespiests stūrī” atzīstas vēl lielākos melos līgaviņām – patiesībā viņš nemaz nav brīvs vīrietis!
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Pašvaldības grib piespiest valdību sarunāties
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Paziņo datus, cik valsts pārvaldē likvidētas amata vietas un cik ietaupīts
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Noticis savāds ceļu satiksmes negadījums: vietējie izsaka minējumus
11 minūtes
LA
LA.LV
Sports
“Knicks” jaunais talants visvairāk vēlas “iedankot” pāri Porziņģim
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Tūrisma firmas “Prieks tūre” klienti saņems kompensācijas
1 stunda