Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) tikko uzsāktā kampaņa “Izkāp no telefona!” vērsta mobilā telefona “nozombēto” autovadītāju uzmanības pievēršanai un paradumu maiņai. Lai spilgti attēlotu to, ka mobilo telefonu ietekmē autovadītāji kļūst par apkārt neko neredzošiem un nedzirdošiem zombijiem, kampaņas varoņi pārtapa par īsteniem zombijiem, uz sejas klājot biezu, noturīgu un pat biedējošu grima kārtu. Par to, kā top zombiju grims un cik ilgā laikā iespējams iegūt zombija paskatu, stāsta grima māksliniece Beata Rjabovska, kura šogad saņēmusi arī Lielā Kristapa balvu par labāko grimu par darbu dokumentālajā lentē “Baltu ciltis”.

Beata ir pieredzējusi grima māksliniece, kas ikdienā lielākoties strādā kā kino grima meistare, savukārt brīvos brīžos labprāt piedalās arī dažādos sociālos projektos. “Man kā kino grimētājam ir jāmāk un jāzina, kā izveidot jebkādu grimu. Protams, šāda zombiju grima uzklāšana nenotiek katru dienu, bet vismaz dažas reizes manā pieredzē ir nācies izveidot ko līdzīgu. Saprotot gaismēnu principu, nav grūti ko tādu izveidot, galvenais ir pacietība.”

1. Jābūt izpratnei par anatomiju

Grima māksliniece atzīst, ka viņas pieredze netipiska grima klāšanā veidojusies, strādājot ar vēsturiskām filmām. “Esmu piedalījusies vairāku kara filmu tapšanā, kas ir laba prakse grima māksliniekam. Lai veidotu šādu grimu, ir jāpārzina anatomija, jāsaprot, kā veidot dažādas rētas un brūces, kā attēlot lauztus kaulus un nopietnas traumas. Kara filmas arī rada izpratni par zombiju grimu. Esmu pat gājusi uz morgiem, jo nav iespējams attēlot cietušu vai mirušu cilvēku, ja pats to neesi redzējis.”

2. Jābūt pacietīgai

Zombiju grima izveide nozīmē ne vien cilvēka anatomijas pārzināšanu, bet arī pacietīgu darbu – šāds grims var tapt pat četras stundas. “Ir jābūt ļoti pacietīgam un rūpīgam, tas ir smalks darbs, kas nenotiek ātri. Kampaņas “Izkāp no telefona!” zombiju grims tapa, ievērojot populārā seriāla The Walking Dead stilistiku,” stāsta Beata.

3. Soli pa solim

Grima māksliniece norāda: “Pirmie soļi šāda grima tapšanā ir silikona faktūras uzlikšana, lai ādā radītu izciļņus vai grumbas, tad šī faktūra tiek izkrāsota, balstoties uz gaismēnu principu. Augstākie sejas punkti ir gaiši, dziļākās vietas – tumšas, tā arī rūpīgi turpina izkrāsot seju. Turklāt lielisku efektu dod kontaktlēcas!”

Foto: