Jau astoto gadu ikviens tiek aicināts uz Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” Ziemassvētku koncertiem Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā Rīgā 7., 8. un 9. decembrī. Šogad piecos koncertos, kuru nosaukumā likti Imanta Ziedoņa vārdi “Viss skaidri redzams”, skanēs skaistākās fonda “Viegli” dziesmas no albumiem: “Viegli”, “Vakars. Pietura. Jasmīns” un “Loks paliek vaļā”.

Koncertos uzstāsies mūziķi, kuri piedalījušies visu trīs albumu ierakstos – Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs (El Mars) kopā ar Vidzemes kamerorķestri, kā arī fonda “Viegli” draugi un atbalstītāji. Mūziķu sastāvs katrā koncertā var būt mainīgs.

Fonda “Viegli” darbība sākās pirms astoņiem gadiem, kad satikās maza draugu grupa un nemaz nenojauta, cik notikumiem bagāti būs šie gadi. “Kādu dienu es gāju pa parku. Pretim man nāca Imants Ziedonis. Tā bija liktenīga tikšanās. Pēc septiņiem draudzības gadiem viņš aicināja mūs veidot fondu “Viegli”, lai izveidotu Ziedoņa muzeju, kurā piedzīvot pasaules brīnumus,” koncerta pieteikumā stāsta fonda dibinātāja Žanete Jaunzeme-Grende.

Savukārt mūziķis Renārs Kaupers, kurš arī ir viens no fonda “Viegli” dibinātājiem, atklāj, ka “Viegli” sācies ar “mazo kavalēriju” – pozitīvi lādētu draugu kopu, kuri reizi trīs nedēļās brauca uz kādu skaistu Latvijas vietu, satikās ar jauniešiem, spēlēja futbolu un muzicēja. “Kādā brīdī mēs sapratām, ka tas ir kaut kas ļoti līdzīgs tam, ko Imants Ziedonis darīja kopā ar dižkoku atbrīvošanas grupu 70. un 80. gados. Mēs sapratām, ka ir laiks satikties.” Tikšanās laikā dzejniekam apsolīts, ka tiks veidots Imanta Ziedoņa muzejs un ka tas būs “par radošumu”. “Iznāca tā, ka fonds “Viegli” ir pirmie šā muzeja apmeklētāji. Sapratām, ka ir laiks radīt pašiem. Un ko tad mēs protam radīt vislabāk? Protams, mūziku!” piebilst R. Kaupers.

“Viegli ir ļoti plašs jēdziens,” stāsta fonda dibinātāja un dziesmu autore Māra Upmane-Holšteine un turpina: “Tie nav tikai tie 20 cilvēki, ko jūs redzat uz skatuves. “Viegli” ir visi, kas darbojas muzejā, kas ir klāt mūsu nometnēs, mūsu atbalstītāji un draugi. Mēs varam būt patiešām lepni un gandarīti, ka to mums ir ļoti daudz. Visi, kas piedalās koncertos, kas ir atnākuši, visi, kas dzied, kaut kādā mērā kļūst par “Viegli”. Un par tiem, kas koncertos paceļ roku, ka atnākuši pirmoreiz, zinu, ka vairākums no viņiem pie mums kaut kādā mērā atgriezīsies.”

Kad un kur?

  • 7. XII 19.00
  • 8. XII 13.00 un 18.00
  • 9. XII 13.00 un 18.00
  • Cena: 25 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam ieejas biļete nav jāpērk.