Kokteilis
Dzīvo

Filma par Valtera pēdējām dienām: kad asaras aprij vārdus un mīlestība turpina dzīvot0


Mūžībā devies Valters Frīdenbergs, 17.10.2018.
Mūžībā devies Valters Frīdenbergs, 17.10.2018.
Foto: LETA

LTV Ziņu dienests publicējis emocionālu un aizkustinošu īsfilmu par tautā iemīļotā mūziķa Valtera Frīdenberga pēdējām dienām. Šī pēdējā vasara dziedātājam bijusi lieliska un mīlestības pilna. Diemžēl brīdī, kad ļaundabīgā saslimšana atgriezās, vienmēr tik ļoti apzinīgais Valters to neesot varējis pārdzīvot, jo nespēja attaisnot lielās cerības un realizēt to, ko viņš vēlējās piepildīt savas dzīves laikā.

“Valters vienmēr būs un paliks kā apliecinājums neticami stiprai gribai un tam, ka eņģeļi nereti dzīvo arī tepat, starp mums,” – teikts video.

“Tas, ko es tagad varu apstiprināt, ka jā, viņš mani mīlēja līdz mūža galam,” filmā par Valtera Frīdenberga pēdējām dienām atklāj Valtera līgava Kristīne. Viņa ari stāsta, ka apzinoties abu smago situāciju, viņi dzīvojuši laimīgu, smiekliem un jokiem piepildītu ikdienu. Abi savos laulības gredzenos gribējuši iegravēt – Es tevi mīlēšu līdz mūža galam un Tu esi mana mūža mīlestība.

“Valters ar savu ienākšanu grupā “Tumsa”, ienesa jaunu enerģiju. Viņš pacēla to ansambli citā līmenī. Dziesmas mainījās un kļuva daudz citādākas, bet tajā pašā laikā tā bija “Tumsa”,” – atzīst Valtera labākais draugs Mareks Bērents. Mareks arī bija tas, kurš Valteru vadāja uz ķīmijas terapiju. Viņš video atklāj, ka ķīmijas nodaļā redzējis visu vecumu, sociālo slāņu un tautību cilvēkus, secinot, ka no šīs nāvējošās slimības pasargāts nav neviens.

Valtera draugs kopš bērnības ir Kārlis Būmeisters un viņš filmā stāsta, cik sāpīgi ir bijis uzzināt par viņa slimību: “Pēc kādas kārtējās koncertu tūres, viesnīcas numuriņā, kad parasti nodziest gaisma, tad viņš tā arī izstāstīja. Protams, tajā brīdī nebija šaubu, ka tas viss tiks izārstēts.”

2017. gada 21. novembrī notika brīnums, Valters lūdza finansiālu palīdzību tautai, lai spētu segt dārgo ārstēšanos, kas solīja palīdzēt un notiktu Vācijā. “Viņš gribēja dzīvot, viņš bija cīnītājs un nepadevās,” – stāsta Kristīne. Tauta Valteru mīlēja un jau divu stundu laikā viņam bija saziedoti 100 000 eiro, lai viņš varētu uzvarēt ļauno slimību un piepildīt savus sapņus.

Valtera pēdējā operācija bijusi ļoti smaga, taču viņš esot ātri atlabis. Tas radīja lielu ticību un cerību, ka sliktāk vairs nepaliks. Diemžēl ārsti atzina, ka jauniem cilvēkiem ļaundabīgas saslimšanas progress bieži ir daudz agresīvāks. Valtera stāvoklis tiešām bija uzlabojies un visi cerēja, ka grūtākais ir aiz muguras, bet slimība tomēr ņēma virsroku.

“Pēdējo mēnesi viņš dzīvoja lielās sāpēs un tas bija vistrakākais. Viņš visu laiku teicis – es dzīvošu kā es gribu un es gribu nodzīvot tā, kā es gribu. Bet viņš to nevarēja, jo sāpes to neļāva. Viņš ar sāpēm līdz pēdējam gribēja iet uz gudriniekiem, vēl nospēlēt kādu koncertu, vēl ierakstīt kādu dziesmu un viņš to nevarēja,” – par Valtera pēdējo dzīves mēnesi stāsta viņa mīļotā sieviete Kristīne.

Riskam kļūstot lielākam, Kārlis nopirka lidmašīnas biļeti, lai tiktu uz Rīgu un paspētu draugu apciemot. “Tā bija ceturtdienas rīta biļete, bet aizgāja viņš trešdien no rīta. Trīs dienas atpakaļ es viņam uzrakstīju vēstuli. Pirmo reizi mūžā uzrakstīju, ka es viņu mīlu. Un visticamāk tas bija svarīgāk man nekā viņam.”

Līdz pat pēdējai sekundei kopā ar Valteru bija Kristīne un draugs Mareks. “Valčuks gulēja, un māsiņa teica, ka viņai nepatīkot viņa elpa. Un es teicu – nē šī ir ļoti laba elpa, viņš ļoti labi elpo un tīri. Un es klausos un viņš ļoti reti elpoja. Un tad es gaidīju to nākamo elpu, es gaidīju kādas trīs stundas, bet tam negribējās ticēt.”

Valteru mīlēja visi, draugi, ģimene un pat ārsti un sanitāri, kas bija ar viņu pēdējos dzīves mēnešos. Valters ticēja un viņš visu laiku tiecās, cenšoties izlauzties un būt. Viņš bija un ir vislabākais piemērs tam, kā ticēt un mācīja saprast, ka esam eņģeļi viens otram.

Mūziķis vēlējies, lai viņa pelnus izkaisa okeānā, tādējādi viņš parūpējās par to, lai visi viņa tuvie atkal saietu kopā un atminētos Valteru. Un pateicoties tam, visi viņa tuvinieki un draugi tagad tiksies Portugāle, lai izpildītu Valtera pēdējo vēlēšanos.

Video:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
6 stundas
BM
Barba Meija
Kokteilis
Gluži kā burves: TOP 5 zodiaka zīmju pārstāves, kas ir vislieliskākās saimnieces
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: cik labs grāmatu pazinējs tu esi – vari nosaukt šo 18 grāmatu pareizos nosaukumus?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Kam ticēt – realitātei vai solījumiem? Ekskluzīva saruna ar “PNB Bankas” vienu no īpašniekiem, miljardieri Rodžeru Tamrazu
Ekskluzīvi 2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Pētījumā atklāj, kur Latvijā dzīvot ir dārgi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ministru viedokļiem daloties, valdība vēl nepieņem lēmumu par LU rektoru
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Atsavinās trīs Sprūdam un viņa ģimenei piederošos zemesgabalus Skanstē
1 stunda
ML
Māra Libeka
Latvijā
“Sibīrijas Krusti” no Skotijas atceļo uz Sunāksti
16 minūtes