Kokteilis
Apbrīno

Fenomenāli gudrās slavenības: no Terminatora līdz supermodelei0

Foto – Leta/AP

Uzskata, ka vidējais izglītota cilvēka IQ līmenis ir 100-110 balles. Ja pēc Aizeka testa veikšanas jūsu rezultāts ir 120-135 balles – jums ir augstas intelektuālās spējas, bet, ja rezultāts ir vēl augstāks – jūs bez kautrēšanās sevi varat saukt par ģēniju. Superinteliģentu kategorijā pelnīti sevi var ieskaitīt gan Alberts Einšteins (200), gan Stīvens Hokings (160). Tomēr ne tikai izcili zinātnieki testa veikšanas laikā ir demonstrējuši iespaidīgus rezultātus – ne mazums gudrinieku ir arī šovbiznesa pasaulē. Lūk, daži no viņiem.

Arnolds Švarcenegers – 135

Foto – Leta/AFP

Tik augsts Terminatora intelekta koeficients patīkami pārsteidza pat viņa kaislīgākos pielūdzējus. „Mistera Visuma” un ievērojamā politiķa rezultāts šķiet pārsteidzošs arī tādēļ, ka Dzelzs Ārnijs ir pazīstams ne tikai ar saviem iespaidīgajiem muskuļiem, bet arī odiozajiem izteikumiem. Piemēram: „Lēmums kļūt par Kalifornijas gubernatoru manā dzīvē bija vissarežģītākais, protams, ja neņem vērā bikini epilāciju 1986. gadā” vai pats nejēdzīgākais: „Uzskatu, ka homoseksuālas laulības būtu jāslēdz starp vīrieti un sievieti”.

Mets Deimons – 135

Foto – Leta/Reuters

Deimona debijas loma kino bija oskarotā filma „Krietnais Vils Hantings” („Good Will Hunting”), kura scenārija autori bija viņš un Bens Afleks. Tieši Metam filmā jāspēlē neatzītais ģēnijs, kurš strādā par apkopēju Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā. Reālajā dzīvē Mets ir mācījies Hārvardā, kur viņš arī sāka darbu pie minētās filmas scenārija. Un lai gan iespaidīgā diploma viņam nav, viņa privātajā apbalvoju kolekcijā ir prestižā Hārvardas Universitātes Goda medaļa par darbu radošajā jomā.

Natālija Portmane – 140

Foto – Leta/AP

Izraēliešu-amerikāņu aktrise Natālija Portmane ir ne tikai viena no talantīgākajām, bet arī viena no gudrākajām mūsdienu aktrisēm. Būdama pusaudze, viņa neapmeklēja savas filmas, „Zvaigžņu kari: Ļaunuma vēstošā ilūzija” („Star Wars Episode I: The Phantom Menace”) pirmizrādi, jo gatavojās vidusskolas beigu eksāmeniem. „Oskara” nominantei ir Hārvarda Universitātes bakalaura grāds psiholoģijā un viņa pārvalda piecas svešvalodas.

Šakira – 140

Foto – Leta/AFP

Kolumbiešu dziedātāja ir viena no visietekmīgākajām un veiksmīgākajām šovbiznesa sievietēm. Šakira neaprobežojas tikai ar vēderdejām un vokālajām dotībām. Viņa runā septiņās valodās, ir studēju mākslas vēsturi, bet 2007. gadā, pārsteidzot Kalifornijas Universitātes pasniedzējus un studentus, pierakstījās mācību kursa „Ievads eiropiešu kultūrā” apguvei. Šakira regulāri ziedo ievērojamas naudas summas nabadzīgi valstu bērnu izglītībai un savā dzimtajā Kolumbijā atvērusi divas mūsdienīgas skolas.

Madonna – 140

Foto – Leta/AFP

Skolas laikā skandalozā dziedātāja bija apaļa teicamniece un pat nopelnīja stipendiju bezmaksas izglītībai Mičiganas štata universitātē. Šo iespēju Madonna Luīze Čikone tā arī neizmantoja – viņa pameta studijas dejotājas un dziedātājas karjeras dēļ. Tomēr popmūzikas karaliene joprojām tiek uzskatīta ar vienu no interesantākajiem sarunbiedriem pasaules šovbiznesā.

Stīvs Mārtins – 142

Foto – Leta/Reuters

Viņš ir ne tikai slavens komēdiju aktieris, bet arī izcils intelektuālis. Skolā viņš ieguva iesauku „Pats talantīgākais puisis”- guva lieliskus panākumus it visā, kam pieķērās. Bādams Kalifornijas Universitātes students, jauneklis bija pārliecināts, ka turpinās savu izglītību un kļūs par filozofijas profesoru. Bet liktenis bija lēmis citādāk. Šodien Mārtins ir Mensa organizācijas biedrs, kas savieno cilvēkus ar augstu intelektuālo koeficientu.

Deivids Duhovnijs – 140

Foto – Leta/Reuters

Seriālu „X faili. Slepenās lietas” („The X-Files”) un „Grēcīgā Kalifornija” („Californication”) zvaigzne skolā mācījās tik spīdoši, ka guva iespēju bez maksas iestāties jebkurā ASV augstskolā. Duhovnijs izvēlējās Prinstonu, kur ieguva bakalaura grādu pedagoģijā un pēc tam Jēlas Universitātes aspirantūrā studēja angļu literatūru. Studentu gados viņš rakstīja noveles un gatavojās aizstāvēt doktora disertāciju literatūrā, līdz kādudien viņam piedāvāja filmēties alus reklāmā, kas pilnībā mainīja viņa dzīvi…

Keita Bekinseila – 152

Foto – Leta/Reuters

Vēl viena gudriniece-poliglote. Slavenās Oksforda Universitātes absolvente un labāko jauno rakstnieku goda balvas ieguvēja. Keita runā četrās valodās.

Sindija Krauforde – 154

Foto – Leta/AP

Visgudrākā supermodele modes biznesa vēsturē. Pabeigusi vidusskolu ar visaugstāko baļļu skaitu, viņa ieguva stipendiju bezmaksas studijām. Ilgi nedomājot, Krauforde nolēma studēt inženierķīmiju Ziemeļrietumu Universitātē. Diemžēl studijas ilgi neturpinājās – jau pēc dažiem mēnešiem viņa tās pameta modeļu biznesa dēļ.

Ališija Kīsa – 154

Foto – Leta/EPA

Talantīgā meitene mūziku sāka rakstīt 14 gadu vecumā – dabas dotais talants ļāva viņai paātrinātā tempā pabeigt prestižu tēlotājmākslas skolu. 16 gadu vecumā viņa iestājās Kolumbijas Universitātē, bet pēc mēneša studijas pameta solo dziedātājas karjeras dēļ.

Šārona Stouna – 154

Foto – Leta/EPA

Galvenā „Pamatinstinkta” („Basic Instinct”) varone vienmēr ir bijusi gudrāka nekā citi bērni tajā vecumā. 5 gadu vecumā viņa uzreiz uzsāka mācības 2. klasē, bet 15 gadu vecumā ieguva Edinboro Universitātes stipendiju Pensilvānijā. Kā lielākā daļa zvaigžņu viņa studijas pameta, lai kļūtu par modeli. Daudzu gadu laikā blondīne ir apgalvojusi, ka ar savu 154 baļļu intelekta koeficientu ir Mensa intelektuāļu kluba biedre.

Kventins Tarantīno – 160

Foto – Leta/AFP

Filmu „Lubene” („Pulp Fiction”), „Trakie suņi” („Reservoir Dogs”) un „Atsvabinātais Džango” („Django Unchained”) režisors un scenārists bez pārspīlējumiem ir ne tikai māksliniecisks ģēnijs, bet arī Holivudas „Misters Smadzenes”. Pārsteidzoši augsto IQ koeficientu Tarantīno ieguva nevis pateicoties, bet par spīti formālajai izglītībai. Pēc tam, kad 15 gadu vecumā viņu padzina no skolas, viņš sāka strādāt videonomā, kur stundām ilgi skatījās un analizēja kino. Tarantīno apgalvo, ka tieši šī pieredze iedvesmoja viņu kļūt par režisoru.

Dolfs Lundgrēns – 160

Publicitātes foto

Vēl viens rekordists, kura intelekta koeficients neatpaliek no Nobela laureātiem. Spriedzes filmu un trilleru zvaigzne bijis Stokholmas Karaliskā tehnoloģiju institūta students, bet 1982. gadā ieguva ķīmijas inženierijas maģistra grādu Sidnejas Universitātē. Vēl pēc gada viņš tika apbalvots ar prestižo Fulbraita stipendiju Masačūsetsas tehnoloģiju institūtā.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv