Kokteilis.lv http://kokteilis.la.lv dzīves un stila portāls Fri, 15 Feb 2019 14:09:09 +0000 lv-LV hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.5 http://kokteilis.la.lv/wp/../uploads/2017/12/cropped-kokteilja-salmins_500x-32x32.jpg Kokteilis.lv http://kokteilis.la.lv 32 32 3 lietas, ko nedrīkst darīt no rītiem: tad tava diena būs veiksmīga http://kokteilis.la.lv/3-lietas-ko-nedrikst-darit-no-ritiem-tad-tava-diena-bus-veiksmiga/ http://kokteilis.la.lv/3-lietas-ko-nedrikst-darit-no-ritiem-tad-tava-diena-bus-veiksmiga/#respond Fri, 15 Feb 2019 13:59:36 +0000 http://www.la.lv/?p=1240115 Saskaņā ar bionerģētiku, rīts ir visaktīvākā dienas daļa. Lai diena noritētu veiksmīgi un produktīvi, ļoti svarīgi ir neaizbiedēt veiksmi jau pēc pamošanās. 

Rītu var sākt ar meditāciju, piemēram. Tas būtu pareizs rīta sākums, kas nodrošina veiksmīgu un pozitīvu dienu. Piecelies agrāk un seko galvenajiem bionerģētikas noteikumiem, izvairoties no rīcības, kas var aizbiedēt veiksmi.

Lūk, 3 lietas, ko nedrīkst darīt no rīta:

1. Domāt negatīvi

Negatīvas domas ir galvenais veiksmes ienaidnieks. Ne tikai rīta stundās, bet jebkurā citā diennakts laikā tās ir ļoti bīstamas. Nepārliecinātība un negatīvisms jau no rīta var pārvērsties gluži kā vīrusa programmā, kas izkļūst no mūsu apziņas un “ieēdas” visas dienas gaitā. 
Atceries, ka jebkuras domas, kas ir tavā galvā, materializējas! Tāds ir Visuma likums, kas strādā tikpat secīgi kā tas, ka pēc nakts seko rīts, bet pēc dienas – vakars. Rīta domas ir efektīvas, ja tu tām veltīsi pāris minūšu laika! Domā par to, ko vēlies sasniegt, domā par patīkamām un iedvesmojošām lietām, un nemaz nešaubies, ka tās piepildīsies!

2. Sāpināt citus cilvēkus

Citu cilvēku enerģētikai un emocijām ir milzīga loma mūsu dzīvē. Pasaulē viss ir likumsakarīgi, tāpēc rīta stundās ir jābūt pēc iespējas labestīgākiem pret apkārtējiem cilvēkiem, it īpaši, ja runa ir par sev tuvajiem cilvēkiem. Strīdi no rītiem, aizvainojums ļoti negatīvi ietekmē visas dienas gaitu. 

3. Nezināt savus mērķus

Katram cilvēkam dzīvē ir jābūt mērķiem. Vismaz vienai dienai. Šis uzdevums vairāk ir psiholoģisks, ne bionerģētisks. Katram cilvēkam ir jāzina, ko viņš vēlas sasniegt un kāda būs viņa rīcība, lai tas notiktu. Cilvēks bez mērķiem Visumā ir kā nekam nevajadzīgs “puteklis”, kas klaiņo gaisā bez īpašas nozīmes. Tu taču nevēlies būt šis puteklis?

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

]]>
http://kokteilis.la.lv/3-lietas-ko-nedrikst-darit-no-ritiem-tad-tava-diena-bus-veiksmiga/feed/ 0
Vistalantīgākie meļi: 4 zodiaka zīmes, kas visbiežāk un meistarīgāk melo http://kokteilis.la.lv/vistalantigakie-meli-4-zodiaka-zimes-kas-visbiezak-un-meistarigak-melo/ http://kokteilis.la.lv/vistalantigakie-meli-4-zodiaka-zimes-kas-visbiezak-un-meistarigak-melo/#respond Fri, 15 Feb 2019 13:37:32 +0000 http://www.la.lv/?p=1240097 Daudziem no mums nepatīk zaudēt. Kāds tā dēļ ir gatavs pieļaut sīkus un nenozīmīgus melus, bet kāds melo tik neticami apjomīgi, ka citiem tam ir pat grūti noticēt. Turklāt šie cilvēki to dara dažkārt pat katru dienu.

Kā šos cilvēkus var atpazīt? To var palīdzēt izdarīt arī astroloģija.

Lūk, astrologi nosaukuši 4 zodiaka zīmes pārstāvjus, kas melo ļoti bieži, turklāt šie meli nav “mazi un balti”:

4. vieta – Svari

Svari ir lieliski diplomāti, tāpēc viņi prot smuki smaidīt tad, kad to vajag, skaisti runāt tad, kad to vajag, turklāt viņi nekad nekļūst histēriski – tā ir māksla, ar ko viņi izceļas starp citiem cilvēkiem. Svari visbiežāk melo situācijās, kad viņiem ir jāpieņem kāds lēmums, jāuzņemas atbildība, bet viņiem to dažādu iemeslu dēļ negribas darīt. Pieķert melos Svarus var, neskatoties uz to, ka viņi to dara ļoti profesionāli, taču jāņem vērā, ka viņi prot “iziet sausām kājām” no visdažādākajām situācijām.

3.vieta – Zivis

Zivis savu dzīvi izdzīvo līdzīgi Minhauzenam. Šie cilvēki mīl tik ļoti sapņot, ka reizēm jauc reālo pasauli ar to, kurā eksistē tikai viņu pašu izdomātas fantāzijas. Turklāt dažkārt viņi tik ļoti bēg no realitātes, ka slēpjas paši savā izdomātā pasaulē un pat aizmirst, ka citi cilvēki dzīvo citā – reālajā pasaulē. Zivis nemelo ar konkrētu mērķi, kā to, piemēram, dara Svari, gluži vienkārši šie cilvēki bieži neatšķir neīstu no īsta, vēlamu no reāla. Un visbiežāk Zivis melo paši sev.

2. vieta – Dvīņi

Šo cilvēku daba jau kopš dzimšanas brīža ir ļoti mainīga. Divas sejas – tas ir viņu otrais vārds. Tāpēc meli Dvīņu ikdienā ir gluži parasta parādība. Viņi melo ar vieglu sirdi, turklāt absolūti visiem – kolēģiem, paziņām pat saviem vistuvākajiem cilvēkiem. Dažkārt viņi to dara tāpēc, lai sevi izklaidētu un viņiem būtu interesantāk dzīvot. Bieži viņu meli ir arī ļoti cietsirdīgi.

1.vieta – Strēlnieks

Viņi paši apgalvo, ka ir ļoti godīgi un ka melot īstenībā viņiem nemaz nepatīk. Tomēr tad, kad runa nonāk līdz darīšanai, Strēlnieks izdomā, ka daudz izdevīgāk konkrētajā situācijā ir samelot nekā uzņemties jebkādu atbildību. Patiesībā Strēlniekus ļoti biedē atbildība – jebkāda veida. Kas pats sliktākais, nekad nevari būt drošs par to, vai šīs zodiaka zīmes pārstāvja pateiktais ir meli vai nav meli, turklāt viņš tāpat (ne vienā, ne otrā variantā) nespēj uzņemties par saviem vārdiem atbildību. Nekādu. Tāpēc klausīties Strēlniekos zināmā mērā ir tas pats, kas atskaņot radio, braucot pie stūres – fona balss ir, taču īpašu vērību tai veltīt nevajadzētu. Savukārt paši Strēlnieki uzskata, ka meli ir pieļaujami tad, kad tie attaisno savus mērķus – tā teikt, nekas traks nenotiks, ka kāds noticēs kaut kam neīstam, ja es sasniegšu to, ko vēlos.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

]]>
http://kokteilis.la.lv/vistalantigakie-meli-4-zodiaka-zimes-kas-visbiezak-un-meistarigak-melo/feed/ 0
4 brīnišķīgi rituāli, kas palīdzēs uzlabot intimitāti jūsu attiecībās http://kokteilis.la.lv/4-briniskigi-rituali-kas-palidzes-uzlabot-intimitati-jusu-attiecibas/ http://kokteilis.la.lv/4-briniskigi-rituali-kas-palidzes-uzlabot-intimitati-jusu-attiecibas/#respond Fri, 15 Feb 2019 13:26:19 +0000 http://www.la.lv/?p=1240094 Iespējams, ir pienācis īstais brīdis, lai sāktu attiecībās visu no jauna, tostarp seksuālajās attiecībās, tādējādi uzlabojot intīmās dzīves kvalitāti. Turklāt, tas ir tikai normāli un no tā nav jākaunas, ka esot ilgstošās attiecībās, tajās pamazām iezogas rutīna, pieradums un apnikums. Taču tu apzinies, ka šīs attiecības tev ir svarīgas, un tieši tāpēc tu izmisīgi vēlies no šīs rutīnas izkļūt.

Uzsākot attiecības, partneri nereti ieslīgst ilgstošā medusmēneša fāzē, taču abiem attiecību partneriem ir jāapzinās, ka attiecības ir jākopj un pie tām ir jāstrādā, lai tās būtu ilgstošas un laimīgas. Tajā skaitā, jums abiem jābūt gataviem sākt visu no sākuma.

Būsim atklāti, nereti sekss kļūst garlaicīgs tikai tādēļ, ka jūs visu laiku darāt vienu un to pašu, tas kļuvis garlaicīgs, jo neizmēģināt neko jaunu. Ir pienācis laiks atjaunot kaisli attiecībās. Tāpēc esam apkopojuši 4 brīnišķīgus rituālus, kas palīdzēs uzlabot intimitāti jūsu attiecībās brīžos, kad intīmās attiecības jau iestrēgušas rutīnā.

1. Iepazīsti savu ķermeni, lai iemācītos atbrīvot organisma pozitīvo enerģiju. Pamēģiniet deju nodarbības vai kopā dodaties uz jogu. Tev patiešām ir jāpieliek zināmas pūles, lai savienotos ar ķermeni un zinātu, kā atbrīvot organisma pozitīvo enerģiju. Turklāt, kolīdz tu spēsi savienoties pati ar savu ķermeni, tu spēsi savienoties arī ar partnera ķermeni. Tāpēc atceries, sekss ir tikpat emocionāls, cik fizisks. Pētījumi pierāda, ka seksuāli neaktīvi pāri daudz biežāk ir nelaimīgi, paškritiski un vientuļi. Tāpēc ir svarīgi uzņemties atbildību pašai par savu ķermeni un tā enerģiju. Izmanto šo pozitīvo strāvojumu, vibrācijas un enerģiju intīmo mirkļu laikā.

2. Izmēģiniet ko jaunu kopā. Izmēģinot ko jaunu un nepieredzētu, jūs iepazīstat kā sevi, tā viens otru, un ticiet, tas var palīdzēt uzlabot seksa kvalitāti jūsu attiecībās. Turklāt, tam pat nav jābūt nekam sarežģītam, izmēģiniet kādu jaunu nodarbošanos vai hobiju, iepazīsties, ko jaunu. Pats galvenais ir tas, ka jūs kopā apgūstat un darāt jaunas lietas. Ir svarīgi, lai partneri iegrimtu jaunās un nepieredzētās situācijās. Šīs pieredzes organismā var raisīt tās pašas sajūtas, ko izjutāt, kad vēl bijāt pašā attiecību sākumā – medusmēneša fāzē.

3. Runājiet par seksu. Atceries, ka pasaulē ir tik daudz problēmu, taču katru no tām var atrisināt ar veiksmīgas komunikācijas palīdzību. Iespējams novērst tik daudz konfliktu, ja divi cilvēki pavada laiku, lai tos izrunātu. Un tas attiecas arī par seksu. Ja jūti, ka jūsu seksuālā dzīve kļuvusi neērta vai garlaicīga, tad pārrunā to ar partneri. Protams, šādas sarunas sākotnēji var būt neveiklas. Taču, šīs sarunas ir nepieciešamas, lai uzzinātu mīļotā karstākās fantāzijas un vēlmes. Tādējādi jūs iepazīsiet viens otru, un būsiet gatavi izmēģināt ko jaunu.

4. Ieplānojiet romantisku nedēļas nogali. Dažkārt, lai atjaunotu kaisli intīmajās attiecībās, pietiek tik vien kā ar romantisku izraušanos no ikdienas dzīves. Nevar noliegt, ka ikdienas spriedze un problēmas diezgan nopietni ietekmē arī jūsu seksuālo labsajūtu. Pārsteidz mīļoto noorganizējot romantisku nedēļas nogali kādā viesu mājā vai viesnīcas numuriņā. Uzvelc seksīgu apakšveļu, parūpējies par šampanieti, izbaudāt vakariņas sveču gaismā un pēc tam ļaujieties kaislīgiem piedzīvojumiem, esot prom no ikdienas realitātes.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

]]>
http://kokteilis.la.lv/4-briniskigi-rituali-kas-palidzes-uzlabot-intimitati-jusu-attiecibas/feed/ 0
FOTO: Rīgā atvērts drosmīgs kokteiļbārs cilvēkiem ar labu gaumi http://kokteilis.la.lv/foto-riga-atverts-drosmigs-kokteilbars-cilvekiem-ar-labu-gaumi/ http://kokteilis.la.lv/foto-riga-atverts-drosmigs-kokteilbars-cilvekiem-ar-labu-gaumi/#respond Fri, 15 Feb 2019 12:47:37 +0000 http://www.la.lv/?p=1239901 Kokteiļbārs “Le Kiki”, kas savu mājvietu radis Vecrīgā, ir provokatīva izklaides vieta izsmalcinātai, bet savā būtībā patiesai un rotaļīgai sabiedrības daļai. Tā ir vieta, kura atbalsta īstas un nesamākslotas vērtības, un augstu vērtē īpašu talantu – baudīt dzīvi pilnvērtīgi!

“Le Kiki” – uz morāles sliekšņa

Ne velti šī jaunā lokācija Rīgas bāru kartē tiek dēvēta par mazliet provokatīvu tās nosaukuma dēļ – Le Kiki ir sens apzīmējums kaislīgai rīcībai mīlas laikā, proti, kad partneris vai partnere tiek satverta aiz kakla. Bāra saimnieki, meklējot atbilstošu nosaukumu, jaunajam mazliet provokatīvi rotaļīgajam projektam, atrada to senos franču valodas krājumos un tas lieliski atbilda bāra konceptam un idejai.  Piekritīsiet, francūži ir īsti mīlas  meistari – mums, latviešiem, nu arī Rīgā ir izklaides vieta, kur ļauties īstām un patiesām sajūtām. Turklāt kluba sauklis – Uz morāles robežas lieliski raksturo bārā virmojošo gaisotni, un to izjutīs ikviens LeKiki kokteiļbāra viesis.

Tapis latviešu un lietuviešu sadarbības rezultātā

Kokteiļbāra īpašnieki ir pieredzējuši naktsdzīves izklaides vietu izveidē un vadīšanā. Bez “Le Kiki” Rīgā, tiem ir trīs veiksmīgas izklaides vietas Viļņā – naktsklubs “Materialiste”, džina bārs “Sanatorija” un izklaides vieta “Bardakas”. Redzot potenciālu Rīgas nakts izklaides dzīves spektra paplašināšanā izvēlētajai mērķauditorijai – izsmalcinātai, patiesai un gaumīgai Rīgas sabiedrībai, un atrodot atbilstošu sadarbības partneri Latvijā, tika pieņemts lēmums par labu “Le Kiki” tapšanai. Kluba saimnieki sola uz Rīgu vest labākos Lietuvas dīdžejus un veidot kopīgus muzikālus projektus ar labākajiem Latvijas klubu māksliniekiem.

Izklaides vieta gaumīgiem cilvēkiem

Ņemot vērā, ka Rīgas naktsdzīve līdz šim tika iedalīta divās galējībās – tūristiskas pop mūzikas naktsklubi vai izklaides vietas tehno mūzikas piekritējiem, kokteiļbāra “Le Kiki” īpašnieku iecere ir paplašināt iespējas, kur pulcēties cilvēkiem ar citādu mūzikas gaumi, kas novērtē izsmalcinātību un ir gana drosmīgi savā būtībā, ļaujoties jautriem vakariem lieliskā atmosfērā.

]]>
http://kokteilis.la.lv/foto-riga-atverts-drosmigs-kokteilbars-cilvekiem-ar-labu-gaumi/feed/ 0
5 padomi, kā parūpēties par papildu romantiku attiecībās, izmantojot modernās tehnoloģijas http://kokteilis.la.lv/5-padomi-ka-parupeties-par-papildu-romantiku-attiecibas-izmantojot-modernas-tehnologijas/ http://kokteilis.la.lv/5-padomi-ka-parupeties-par-papildu-romantiku-attiecibas-izmantojot-modernas-tehnologijas/#respond Fri, 15 Feb 2019 11:40:33 +0000 http://www.la.lv/?p=1239876 Mēdz sacīt – lai attiecības veidotos sirsnīgas un stabilas, ar ziediem un kūku svētkos vien nepietiek. Tās ir jākopj un jālolo ik dienu, turklāt tas ir jādara gudri. Šim mērķim var izmantot kā tradicionālas metodes, piemēram, personiskus uzmanības apliecinājumus, mazus pārsteigumus u.tml., tā arī mūsdienu tehnoloģijas. Attīstoties tehnoloģijām, tirgū ik dienu parādās simtiem jaunu ierīču, kas atvieglo mūsu ikdienu, ļauj padarīt to krāšņāku, neparastāku. Lūk, apkopota informācija par mūsdienīgiem digitāliem risinājumiem, kas ļauj parūpēties par papildu romantikas devu attiecībās neatkarīgi no tā, kurā pasaules nostūrī cilvēki atrodas.

1. Sirsnīgākai ikdienas saziņai

To, cik daudz jūs viens otram nozīmējat, jūs ar mīļoto varat parādīt dažādos veidos. Amerikāņu dizaineris Džīns Gregorijs ir izdomājis veidu, kā nosūtīt mīlestību savai līgavai uz citu kontinentu īpaši romantiskā veidā. Proti, viņš izgudroja digitālu mīlestības kurjeru – “Lovebox”.

Šis risinājums, kas vienlaikus kalpo kā jauks interjera elements, darbojas ļoti vienkārši. Nosūtot mīļotajam cilvēkam sirsnīgu ziņu no īpaši šim mērķim paredzētas mobilās aplikācijas, “Lovebox” virsmā iestrādātais sirds formas elements sāk rotēt, tā ziņojot tavam partnerim, ka tu par viņu domā; ka tu viņam vai viņai esi nosūtījis īpašu vēstījumu, kas var būt gan teksta, gan dažādu vizuālu elementu formā. Atverot “Lovebox”, viņš šo ziņu var izlasīt. Lai atbildētu uz to, atliek pagriezt sirds formas elementu, un tās sūtītājs sava mobilā telefona ekrānā saņem īstu siržu lietu. Kā nekā, īstai mīlestībai daudz vārdu nevajag, vai ne?! Jāpiebilst, ka šis risinājums, pateicoties tā vienkāršajai, taču sirsnīgajai idejai, iemantojis ievērojamu popularitāti ne tikai pāru vidū. Vecāki to mēdz izmantot, lai padarītu īpašāku, personiskāku komunikāciju ar saviem bērniem, bet bērni – ar vecākiem vai vecvecākiem.

2. Personiskākām attiecībām

Jebkuru attiecību pamatā ir emocionāls un fizisks kontakts starp partneriem. Pirmo ikdienā varam stiprināt dažādos veidos, piemēram, piezvanot mīļotajam cilvēkam, nosūtot vēstuli, ziedus vai personīgu ziņu kādā no savstarpējās saziņas vietnēm. Ar otro ir grūtāk, īpaši, ja kāds no partneriem strādā citā pilsētā, bieži brauc komandējumos u.tml. “Pillow Talk” ir risinājums, kas ļauj nodrošināt fizisku kontaktu arī no attāluma. Tas sastāv no divām aprocēm un skaļruņiem. Šīs aproces ieraksta un pārraida reāllaikā cilvēka sirdspukstus uz skaļruni, kas tiek novietots zem viņa partnera spilvena. Skaļruņus var aizstāt arī ar austiņām.

Īpaši šim risinājumam ir izstrādāta mobilā aplikācija “Pillow Talk”, kas pieejama “iOS” un “Android” ierīču lietotājiem. Tā ļauj noteikt brīdi, kad tavs partneris ir devies gulēt, lai jūs varētu sākt baudīt viens otra sirdspukstu simfoniju.

3. Saldākiem sapņiem

Izrādās, arī modinātājs ļauj veicināt romantiskas jūtas! Ķīnas dizainera Menga Fandi risinājums “Ring”, kas saņēmis prestižo “If Design Awards” balvu, ir īpaši paredzēts pāriem un cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, jo modina ar maigu vibrāciju, nevis skaņu.

Tas veidots no diviem elastīgiem gredzeniem un dokstacijas, kas vienlaikus pilda ierīces lādētāja funkcijas. Dodoties gulēt, partneriem jāuzliek pirkstā katram savs gredzens, bet dokstacijā jāiestata vēlamais pamošanās laiks, kā arī ierīces vibrācijas intensitāte. Jāpiebilst, ka šis gredzeniem var iestatīt atšķirīgus pamošanās laikus, kas ir īpaši ērti, ja jums ar mīļoto dienas režīmi atšķiras. Izgulējušies būsiet abi!

4. Romantiskākiem rītiem

Ja tev vai tavai otrajai pusītei ir raksturīgs ļoti dziļš miegs, tāpēc ir bažas, ka vibrējoša ierīce jūs nepamodinās, BITES tehnoloģiju eksperti iesaka izmēģināt kādu no modinātājiem, kuros iestrādāta saullēkta simulācija. Piemēram, “Philips Wake-Up Light” ļauj izbaudīt romantisku saullēktu katru rītu, turklāt jebkurā jums ērtā laikā. Proti, tas nodrošina pakāpenisku, kvalitatīvu pamošanās procesu 30 minūšu garumā, ko veido ne vien patīkama gaisma, bet arī dabas skaņu elementi. Pēc tam tiek atskaņots klasisks modinātāja signāls, lai esi drošs, ka tiešām pamodīsies.

Starp citu – gan gaismas, gan skaņas šim modinātājam ikdienā var atslēgt, pietaupot tām īpašajām reizēm, kad gribas izbaudīt īstu saullēktu brīvā dabā laikā, bet lietus, mākoņu dēļ tas nav iespējams.

5. Muzikālākiem randiņiem

Katra romantiska vakara neatņemama sastāvdaļa ir mūzika. Neatkarīgi no katra muzikālās gaumes, noskaņas mūzikai vai muzikāliem ritmiem, lai ļautos kaislīgā dejā, svarīgs ir kvalitatīvs mūzikas skanējums. Tam lieti noderēs mūzikas atskaņošanas ierīces, piemēram, bezvadu “Luminus” viedlampa vai LED spuldze “PlayBulb”. Šajās ierīcēs ir iebūvēti skaļruņi, un papildu tam tās lieliski iederēsies Valentīndienas svētku atmosfērā, jo ierīces ir pieejamas dažādās formās, tai skaitā sirds, zaķa, vienradža u.c. Turklāt gan viedlampu, gan LED spuldzi ir iespējams savienot ar mobilajiem telefoniem, kas aprīkoti ar “Android” un “iOS” operētājsistēmām.

]]>
http://kokteilis.la.lv/5-padomi-ka-parupeties-par-papildu-romantiku-attiecibas-izmantojot-modernas-tehnologijas/feed/ 0
Noskaidrots, ka laimīgākie cilvēki Latvijā sevi vairāk lutina ar saldumiem http://kokteilis.la.lv/noskaidrots-ka-latvija-laimigaki-cilveki-sevi-vairak-lutina-ar-saldumiem/ http://kokteilis.la.lv/noskaidrots-ka-latvija-laimigaki-cilveki-sevi-vairak-lutina-ar-saldumiem/#respond Fri, 15 Feb 2019 11:20:47 +0000 http://www.la.lv/?p=1239848 Veselīgs dzīvesveids Latvijā kļūst aizvien populārāks, tomēr vairāk nekā puse iedzīvotāju sevi palutina ar saldumiem un tos patērē vairākas reizes nedēļā. Turklāt „Maxima mazumtirdzniecības kompass” aptaujas dati atklāj interesantu sakritību – tie, kuri sevi atļaujas palutināt nedaudz biežāk, jūtas laimīgāki.

Starp iedzīvotājiem, kuri ēd saldumus katru dienu vai vairākas reizes nedēļā, ir par 19% vairāk to, kuri jūtas laimīgi nekā tie, kuri jūtas nelaimīgāki.

“Katru dienu saldumus ēd 25% Latvijas iedzīvotāji, 42% tos patērē vairākas reizes nedēļā, bet tikai 7% no aptaujas respondentiem saldumus gandrīz vai nemaz neēd. Iedzīvotājiem arvien svarīgāks kļūst veselīgāks dzīvesveids, tāpēc pircēji ierastajiem kārumiem meklē veselīgākas alternatīvas, kas ir pagatavotas no dabiskām izejvielām. Mēs sekojam līdzi tendencēm un paplašinām savu veikalu sortimentu, lai piedāvātu saldumus dažādām gaumēm un ļautu pircējiem sevi ikdienā palutināt ar veselīgākiem saldumiem,” stāsta „Maxima Latvija” Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

“Latvijas iedzīvotāju vidū visiecienītākā saldumu izvēle ir šokolāde (63%), tai seko konfektes (51%) un cepumi (42%). Mūsu saldumu izvēli un našķēšanās paradumus būtiski ietekmē arī sezonalitāte un gadalaiki, taču viena no pasaulē jaunākajām tendencēm ir snackification jeb uzkošana, kas veido mūsdienu ēšanas kultūru. Tā norāda uz dinamisko dzīves ritmu, jo uzkošana ir ātrāks un ērtāks enerģijas iegūšanas veids, kas neprasa tik daudz plānošanu, gatavošanu un uzkopšanu. Tieši šo iemeslu dēļ uzkodas ir kļuvušas par šobrīd izteiktu pasaules tendenci teju ikviena cilvēka ikdienā,” stāsta “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

]]>
http://kokteilis.la.lv/noskaidrots-ka-latvija-laimigaki-cilveki-sevi-vairak-lutina-ar-saldumiem/feed/ 0
Noskaidro, kam ir izredzes uzvarēt „Supernova 2019” finālā: Tiks atklāti pusfinālu balsošanas rezultāti http://kokteilis.la.lv/noskaidro-kam-ir-izredzes-uzvaret-supernova-2019-finala-sovakar-tiks-atklati-pusfinalu-balsosanas-rezultati/ http://kokteilis.la.lv/noskaidro-kam-ir-izredzes-uzvaret-supernova-2019-finala-sovakar-tiks-atklati-pusfinalu-balsosanas-rezultati/#respond Fri, 15 Feb 2019 10:46:52 +0000 http://www.la.lv/?p=1239832 Sestdienas vakarā gaidāma izšķirošā cīņa par uzvaru Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkursā “Supernova 2019”, kur par tiesībām pārstāvēt Latviju 64. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā cīnīsies astoņi dalībnieki. Taču vēl pirms tam īpašā raidījumā LTV1 uzzināsim abu “Supernova 2019” pusfinālu balsošanas rezultātus, kā arī atskatīsimies uz konkursa piektās sezonas veiksminieku ceļam līdz finālam.

Šovakar lielajam finālam varēs iesildīties, noskatoties īpašu raidījumu par “Supernova 2019” LTV1 pl.21:15. Tajā uzzināsim, kādas vietas abos konkursa pusfinālos skatītāju un žūrijas vērtējumā ieguva visi astoņi finālisti – Markus Riva, Edgars Kreilis, Aivo Oskis, “Double Faced Eels”, “Dziļi violets feat. Kozmens”, “Laime Pilnīga”, Samanta Tīna un “Carousel”. Īpašās intervijās un līdz šim neredzētos aizkadru materiālos izsekosim konkursa dalībnieku ceļam līdz kārotajam finālam, kā arī uzzināsim, kā šī gada “Supernova 2019” fināla dziesmas vērtē ārvalstu Eirovīzijas fani.

Ārzemju Eirovīzijas entuziasti konkursa “Supernova” norisei un Latvijas pārstāvja izvēlei ik gadu seko līdzi tiešsaistes tiešraidēs, un 2015. gadā “Supernova” starptautiskās Eirovīzijas fanu lapas escgo.org balsojumā pat tika atzīta par labāko Eirovīzijas nacionālo atlasi. Visvairāk skatītāju abiem “Supernova 2019” pusfināliem bijis no Lielbritānijas, Vācijas, Spānijas un Krievijas.

Lai gan žūrijas pārstāvji uzskata, ka favorītus nosaukt ir grūti, to tomēr uzņēmušies „Betsafe” bukmeikeri, kas par galvenajiem favorītiem starp 8 finālistiem uzskata Samantu Tīnu (dziesma Cutting the Wire) , kuras izredzes iegūt pirmo vietu vērtētas ar 25% lielu iespēju, „Double Faced Eels” (Fire) un „Carousel” (That Night) – abu šo apvienību izredzes pārstāvēt Latviju Eirovīzijā novērtētas ar 20%.

Savukārt mūzikas straumēšanas vietnē „Spotify” klausītākā dziesma pagaidām ir „Double Faced Eels” izpildītā Fire ar 83 tūkstošiem klausījumu. Otro vietu ieņem par Supernova seju kļuvušais Markus Riva, kura dziesma You Make Me So Crazy atskaņota 47 tūkstošus reižu. Lai gan bukmeikeri Eirovīzijas veterāna Markusa Rivas iespēju uzvarēt vērtē vien ar 12,5%, pats dziedātājs ir citās domās. Markuss Riva, kas uzstāsies pirmais, ir cerību pilns par uzvaru konkursā, kurā piedalās jau sesto reizi, un uzsver šova nozīmi finālā. „Es vēlos izdarīt maksimāli visu pirms uzstāšanās. Šovs Rīgas kinostudijā – ekrāni, gaismas, skatuve – izskatīsies iespaidīgāk, skatītāji sajutīs izmaiņas. Būs forši!”

Atgādināsim, ka jau ir noskaidrota mākslinieku uzstāšanās secība „Supernova 2019” finālā. Kā pirmais uz skatuves kāps Markus Riva, viņam sekos Edgars Kreilis un Aivo Oskis. Ceturtais kārtas numurs izlozē ticis „Double Faced Eals”, piektais – „Dziļi Violets feat Kozmens”, sestais – grupai „Laime Pilnīga”. Kā pēdējie divi dalībnieki uzstāsies Samanta Tīna un „Carousel”.

„Supernova” finālā izmaiņas gaidāmas žūrijas sastāvā. Pusfinālu skarbo vērtētāju Ralfu Eilandu, kas bieži vien neskopojās ar dzēlīgiem komentāriem par dalībnieku sniegumu, finālā nomainīs „Universal Music Group” vadītājs Baltijas valstīs Petri Mannonens (Patri Mannonen). Tāpat kā iepriekš, arī šajā šovā žūrijā redzēsim Arti Dvarioanas, Lindu Leen un DJ Rudd.

Kad un kur varēs skatīties “Supernova 2019” finālu?

  • “Supernova 2019” fināla šovus varēs vērot LTV1 tiešraidē
  • 16. februārī pl.21:25
  • Kā arī HD formātā interneta vietnē https://replay.lsm.lv/lv.
]]>
http://kokteilis.la.lv/noskaidro-kam-ir-izredzes-uzvaret-supernova-2019-finala-sovakar-tiks-atklati-pusfinalu-balsosanas-rezultati/feed/ 0
Pārsteigums! Izrādās Meganai Mārklai ir īpašas attiecības ar Dievu http://kokteilis.la.lv/parsteigums-izradas-meganai-marklai-ir-ipasas-attiecibas-ar-dievu/ http://kokteilis.la.lv/parsteigums-izradas-meganai-marklai-ir-ipasas-attiecibas-ar-dievu/#respond Fri, 15 Feb 2019 10:11:11 +0000 http://www.la.lv/?p=1239813 Pavisam nesen pieci labākie Meganas Mārklas draugi žurnālam People sniedza unikālu interviju, kurā centās aizstāvēt hercogieni, norādot, ka mediji izplata neiedomājami daudz nepatiesas un negatīvas informācijas par Saseksas hercogieni Meganu Mārklu. Turklāt, viens no viņas draugiem pastāstījis par Mārklas reliģisko pārliecību.

Izrādās, ka Megana Mārkla, kura pirms kāzām ar princi Hariju, kristīta baznīcā Anglijā, ir ļoti reliģioza un bieži skaita lūgsnas. Viena no viņas labākajām draudzenēm žurnālam atklājusi, ka Megana ir ļoti ticīga, viņa tic augstākam spēkam. “Mēs bieži lūdzamies un meditējam kopā. Viņai vienmēr ir bijušas ļoti ciešas attiecības ar Dievu, it īpaši tagad, kad Mārkla ir grūtniecības pēdējā trimestrī.”

Turklāt arī pārējie intervijas sniedzēji piebilduši: “Mēs joprojām varam būt modernas sievietes, pārstāvēt feminisma kustību un būt stipras mātes. Taču tas nemazina mūsu kristīgo pārliecību.”

Neilgi pēc Meganas Mārklas un prinča Harija kāzām tika publiskotas baumas par to, kā sieviete, kura nav reliģioza un netic Dievam, var laulāties baznīcā. Tad kāda no Meganas draudzenēm intervijā atklājusi: “Nespēju iedomāties neko muļķīgāku par šīm baumām. Ja vien sabiedrība zinātu, cik garīgas, cieņpilnas un nopietnas attiecības Meganai ir ar Dievu. Dienu pēc kāzām es viņai jautāju, kā viņa spēja būt tik mierīga? Taču viņai izjuta lielu cieņu pret arhibīskapu Velbiju, kas viņu salaulāja ar princi Hariju. Turklāt viņa atbildēja pavisma vienkārši – stāvot pie altāra, tur biju es, tur bija Harijs un tur bija arhibīskaps. Tajā brīdī mani neuztrauca tas, ko par mani domās cilvēki. Viņa vienkārši izbaudīja un izdzīvoja mirkli bez jebkāda satraukuma un bailēm.

]]>
http://kokteilis.la.lv/parsteigums-izradas-meganai-marklai-ir-ipasas-attiecibas-ar-dievu/feed/ 0
8 farmaceites padomi, kā novērst ādas sausumu aukstajos ziemas mēnešos http://kokteilis.la.lv/8-farmaceites-padomi-ka-noverst-adas-sausumu-aukstajos-ziemas-menesos/ http://kokteilis.la.lv/8-farmaceites-padomi-ka-noverst-adas-sausumu-aukstajos-ziemas-menesos/#respond Fri, 15 Feb 2019 09:39:07 +0000 http://www.la.lv/?p=1239782 Ādas sausums ir izplatīta problēma ziemas sezonā, un tā var skart jebkura vecuma cilvēkus. Āda ziemas sezonā prasa īpašas rūpes, pretējā gadījumā tā kļūst sausa, lobās, var parādīties plankumi, izsitumi, āda zaudē tonusu, elastību un drīz vien sāk izskatīties 5–7 gadus vecāka nekā tā patiesībā ir. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Amanda Ozoliņa sniedz padomus, kā ārīgi un iekšķīgi rūpēties par sejas, lūpu un pēdu ādas veselību.

“Sausa āda ir nozīmīga problēma ziemas mēnešos, un to veicina gan laikapstākļi – auksts, mitrs, vējains laiks –, gan centrālā apkure – sauss gaiss iekštelpās. Turklāt gada aukstajā sezonā āda saņem ievērojami mazāk barības vielu nekā citos gadalaikos. Lai saglabātu ādas veselību, par to jārūpējas kompleksi – gan iekšķīgi, gan ārīgi – tikai ar vienu no ādas mitrināšanas veidiem nebūs pietiekami,” skaidro farmaceite.

1. Ūdens pietiekamā daudzumā

Ziemā lielākā dienas daļa nereti tiek pavadīta iekštelpās, kur apkures dēļ ir silts un sauss gaiss, kas veicina ūdens iztvaikošanos no ādas virsmas. Ķermeņa šūnu sastāvā ir 65 % ūdens, līdz ar to, jo vairāk ūdens tiek zaudēts, jo vairāk tas ir jāuzņem. Lai āda saņemtu pietiekamu mitruma devu, dienas laikā noteikti jāizdzer vismaz 1.5 litri ūdens. Turklāt svarīgi ievērot pareizu ūdens uzņemšanu, vislabāk to dzert ārpus ēšanas laika – 15–30 minūtes pirms vai stundu pēc ēšanas. Ūdens jāuzņem, dzerot to maziem malkiem, lai šķidrums netraucētu vielu apmaiņai un labāk uzsūktos.

2. Vērtīga pārtika

Foto: pexels

Ādas veselības uzlabošanai ieteicams uzturā lietot linolēnskābi saturošus produktus, piemēram, linsēklu vai rapšu eļļu, jūras produktus. Tāpat ēdienkartē vēlams iekļaut daudz augļu un dārzeņu, piemēram, tomātus, citrusaugļus, burkānus – tajos esošās šķiedrvielas padarīs ādu tvirtāku, svaigāku, kā arī baros to ar vitamīniem un minerālvielām.

Lai āda būtu vesela un starojoša, nevajadzētu aizrauties ar dažādiem našķiem, rafinētiem ogļhidrātiem, piemēram, ātrajām uzkodām, miltu izstrādājumiem, cukuru un piesātinātajām taukskābēm – tās pasliktina ādas izskatu un var pat izraisīt iekaisumu, kas savukārt izraisa ādā atrodamā kolagēna bojājumus un paātrina ādas novecošanos. Tāpat nevajadzētu aizrauties ar pārmērīgu stipras tējas un kafijas lietošanu.

3. Vitamīni

Foto: pexels

Ziemā pārāk īsās dienas gaismas un D3 vitamīna trūkuma rezultātā samazinās imunitāte, līdz ar to arī ādas aizsargspējas, un var rasties ādas iekaisums (dermatīts). Lai no tā izvairītos, ieteicams papildus uzņemt selēnu, varu, cinku un E vitamīnu, kas uzlabos asinsriti un pasargās ādu no brīvo radikāļu iedarbības, C vitamīnu, kas veicina audu reģenerāciju, β karotīnu un koenzīmu Q.

Tāpat ieteicams A vitamīns, kas palīdzēs atsvaidzināt sejas krāsu, pasargās ādu no izžūšanas, kā arī padarīs to elastīgu un gludu. Ādu labvēlīgi ietekmē arī B grupas vitamīni, piemēram, B2 vitamīns kopā ar B6 vitamīnu regulē tauku un mitruma līmeni ādā. Sausai ādai noderēs preparāti, kuru sastāvā ir hialuronskābe – tā padara ādu mīkstu un veicina jaunu ādas šūnu veidošanos. Daudz ādai vērtīgu vielu satur naktssveces eļļa, kuras sastāvā ir omega-6 taukskābes, tās savukārt veicina ādas dabīgo mitrināšanu un dziļāku slāņu barošanu, kā arī uzlabo elastību.

4. Izvairīšanās no kaitīgiem ieradumiem

Lai uzturētu pietiekamu ādas mitruma līmeni, jāizvairās no kaitīgiem ieradumiem – alkoholiskajiem dzērieniem un smēķēšanas. Alkohola ietekmē organisms pastiprināti izvada šķidrumu, bet cigaretes kavē skābekļa uzsūkšanos.

5. Rūpes par lūpu ādu

Foto – Fotolia

Ziemas aukstajā gaisā lūpas ir pirmās, kas kļūst sausas, jo fizioloģiski tās ir unikālas – lūpām nav tauku un sviedru dziedzeru. Ūdens zudums caur lūpu virsmu ir desmit reizes lielāks nekā caur citām ķermeņa virsmām, turklāt lūpas bieži tiek vēl vairāk sausinātas, netīši tās aplaizot. Lai mitrinātu lūpas, ziemas sezonā svarīgi bagātīgi lietot higiēniskās lūpu krāsas. Ieteicams, lai to sastāvā būtu lanolīns, jo tas veicina ādas reģenerāciju un mitrināšanu. Tāpat vēlams, lai lūpu krāsu sastāvā būtu rīcineļļa vai sezama eļļa, jo tās lūpas baro un veicina to sadzīšanu. Lūpu krāsas sastāvā varētu būt arī avokado eļļa, jo tā mitrina un baro, kā arī šī sviests.

Der zināt, ka lūpu mitruma saglabāšana būs apgrūtināta, ja organismam trūks B2 vitamīna (riboflavīna) un dzelzs, jo to deficīts pastiprina lūpu sausumu un kairināmību.

6. Pēdu kopšana

Foto - Shutterstock

Ziemas sezonā jāparūpējas arī par pēdu, īpaši papēžu ādu. Valkājot biezas zeķes un ciešus apavus, kāju asinsrite tiek traucēta, un līdz ar to pēdu āda kļūst sausa, sabiezē, lobās un plaisā. Lai to novērstu, pēdu kopšanai ieteicams izmantot krēmu, kura sastāvā ir urīnviela – tā palīdzēs krēmam iesūkties dziļāk pēdas ādas slānī un efektīvi to mitrināt.

7. Dušas eļļas roku un ķermeņa mazgāšanai

Vēsā laikā nav ieteicams lietot ziepes, jo tās rada papildu kairinājumu, kā rezultātā āda var kļūt sausa un tajā var parādīties plaisas. Roku un visa ķermeņa mazgāšanai ziemā ir piemērotas dušas eļļas, kuru sastāvā ir PP vitamīns jeb niacīnamīds, kas dabiski atrodas ādā un stimulē lipīdu (keramīdu, brīvo taukskābju un holesterīna) biosintēzi raga slānī, kā arī glicerīns, kas veicina mitruma saglabāšanos ādā. Pozitīvu ietekmi atstāj arī produktu pamatsastāvā atrodamās augu eļļas.

8. Sejas ādas barošana

Foto: Shutterstock

Gada vēsajā sezonā ieteicams izvēlēties savam ādas tipam atbilstošu barojošu sejas krēmu, kas bagātīgi satur taukvielas, dažādas eļļas un vitamīnus. Arī ādas attīrošie līdzekļi būtu jānomaina uz līdzekļiem ar biezāku un krēmīgāku konsistenci vai pat eļļām. Turklāt jāpatur prātā, ka krēmu ieteicams uzklāt vismaz 30 minūtes pirms došanās ārpus mājas, lai tas paspētu absorbēties ādā un izveidotu tai aizsargslāni.

Svarīgi ielāgot, ka ādu nepieciešams ne tikai barot, bet arī mitrināt.  Ja šūnas nebūs pietiekami mitrinātas, tās nebūs absorbētspējīgas un nespēs uzņemt vitaminizētos un barojošos krēmus –  krēms sejas ādā iesūksies, taču vajadzīgo iedarbību neradīs.

Izvēloties sejas kopšanai tikai mitrinošus krēmus, ziemas salā to radītais mitrums sasals, tāpēc pakļaujam savu ādu sasalšanai — tā var kļūt sarkana un jutīga. Līdz ar to ādu nepieciešams mitrināt, izvēlēties kādu no sejas ādas koncentrātiem vai serumiem, jo tajos ir vairāk aktīvo vielu.

“Praksē novērots, ka bieži ādas kopšanu apgrūtina informācijas trūkums – cilvēki nezina savu ādas tipu, kas attiecīgi traucē pienācīgi parūpēties par ādas veselību. Tādā gadījumā ieteicams apmeklēt aptieku un veikt sejas ādas pārbaudi, nosakot ādas tipu un mitruma līmeni. Pārbaude palīdzēs saprast situāciju un izvēlēties piemērotāko risinājumu ādas kopšanai,” stāsta Amanda Ozoliņa.

]]>
http://kokteilis.la.lv/8-farmaceites-padomi-ka-noverst-adas-sausumu-aukstajos-ziemas-menesos/feed/ 0
Šefpavārs Aigars atklāj, ka pasniedzot ēdienu, klusībā vēro cilvēku emocijas http://kokteilis.la.lv/sefpavars-aigars-atklaj-ka-pasniedzot-edienu-klusiba-vero-cilveku-emocijas/ http://kokteilis.la.lv/sefpavars-aigars-atklaj-ka-pasniedzot-edienu-klusiba-vero-cilveku-emocijas/#respond Fri, 15 Feb 2019 09:33:06 +0000 http://www.la.lv/?p=1239786 Šodien, 15.februārī, sadarbībā ar “Akmeņlauzis” un RigaTV24 raidījumu “La Dolce Vita ar Roberto” piedāvājam jums pirmo “Akmeņlauža” konkursa 2019.gada dalībniekus – Kuldīgas restorāna “Bangerts” bārmeni Robertu Asni un šefpavāru Aigaru Sīli.

Roberts pagatavojis kokteili “Kramplauzis”, bet Aigars desertu, kam devis nosaukumu “Smiltsērkšķu parfē ar flambētu „Akmeņlauža” ķiršu mērci”. Labu apetīti!

Bārmenis Roberts: “Visgrūtākais ir precīzi tilpumi. Tas ir kā ķīmija!”

Foto: Sintija Dozberga

Kuldīgas restorāna “Bangerts” bārmenis Roberts Asnis smej, ka visgūtākais bārmeņa profesijā esot apgūt un “sajust” precīzus dzērienu tilpumus: “Tas ir kā ķīmijā – tu jauc un domā, sanāks vai ne?”. Tomēr nopietni runājot Roberts atzīst, ka šajā profesijā, kurā ir tik daudz bonusu, viena no grūtākajām lietām patiešām ir šī tehnika – viņam tā apgūšana prasījusi vairākas mēnešus rūpīga darba, un nu tagad beidzot viņš “uz aci” varot noteikt nepieciešamos tilpumus, lai uzjauktu pēc garšas atbilstošu kokteili, ko vēlas bāra viesis.
Roberts ir dzimis un audzis kuldīdznieks, tieši tāpēc viņam vismīļākā un skaistākā pilsēta Latvijā šķiet tieši Kuldīga. Tāpat viņš atzīst, ka pavisam noteikti negribētu ne dzīvot, ne strādāt pilsētas mutulī, jo viņam nepatīk lieli pūļi un pārlieku steidzīgs dzīves ritms. Kā smejas Roberts, tad rīdzinieks viņš diez vai kādreiz būšot.
Bārmeņa profesijā Roberts akcentē divas, viņaprāt, vissvarīgākās lietas – humoru un spēju komunicēt ar cilvēkiem. “Tās patiešām ir divas vissvarīgākās lietas, kādām tev jāpiemīt, ja tu vēlies strādāt šo profesiju, jo visu pārējo var iemācīties,” – saka bārmenis.
Brīvajā laikā Roberts daudz ceļo, kā arī sporto, nesen par viņa hobiju kļuvis tāds sporta veids kā “slackline” – tā ir balansēšana uz platas virves, kas ir nostiepta star diviem kokiem vai citiem nekustīgiem objektiem. Roberts saka, ka šī aizraušanās viņu patiešām iedvesmo un emocionāli uzlādē.
Interesantākais, ka Roberts pats nelieto alkoholu un uz jautājumu, kāds ir viņa mīļākais kokteilis, atbild: “Tā nu ir sanācis, ka esmu bārmenis, kas nelieto alkoholu, tāpēc mani mīļākie kokteiļi varētu būt kāds bērzu sulu, sīrupu un upeņu zaptes miksklis! Upeņu zaptes man vispār iet uz urrā!”.

Šefpavārs Aigars: “Nekad neesmu nožēlojis, ka izvēlējos šo profesiju!”

Foto: Sintija Dozberga

Restorāna “Bangerts” šefpavārs Aigars Sīlis ir bezgala godīgs – viņš atzīst, ka pavāra profesiju savulaik izvēlējies tāpēc, ka neesot bijusi vēlme pārcelties prom no dzimtās Kuldīgas pēc 9.klases, lai mācītos citur, tāpēc izvēlējies mācības Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā, kur apguvis pavāra profesiju. Pie tam kāpēc tieši pavāra? Jo Aigars vēl piedevām ir estēts: “Protams, es varēju iet mācīties turpat arī par galdnieku vai apgūt mehāniku, taču man nepatīk netīras rokas un putekļi, man patīk kārtība. Tāpēc izvēlējos pavāra profesiju!”.
Tomēr taisnības labad jāteic, ka ēst gatavošana Aigaram ir patikusi jau kopš bērnības un viņš bieži vien gatavojis sev un ģimenei maltītes, arī tāpēc profesijas izvēle šķitusi gluži likumsakarīga.
Arī šobrīd, kad viņš šajā profesijā pavadījis jau vairākus gadus, viņam piemīt kāds šefpavāra cienīgs “niķis” – izrādās, tad, kad viesim atnes viņa pagatavoto ēdienu, noliek to uz galda, un viesis pagaršo pirmo kumosu, Aigaram patīk klusībā noraudzīties cilvēka reakciju! “Jā, joprojām mani fascinē vērot, kāda ir cilvēkiem sejas izteiksme, kad viņi pagaršo manis gatavotu ēdienu – ieliek pirmo kumosu mutē un māj ar galvu… Šīs ir milzīgs gandarījums!” – saka šefpavārs.
Vai šajā profesijā ir arī kādi trūkumi? “Nekad neesmu nožēlojis, ka izvēlējos apgūt pavāra profesiju. Grūtāk ir vasaras sezonā, kad ir ļoti daudz darba. Protams, mīnuss ir tas, ka pavāriem lielākoties sanāk strādāt brīvdienās, svētku dienās un vakaros. Taču tā kā man ļoti patīk mans darbs, es par to ļoti nepārdzīvoju. Pēc darba uzlādējos pie dabas – eju sēņot, staigāt pa mežu, tas ir kā relaksācija, kas palīdz sakopot domas.”
Šefpavāram Aigaram pašam mīļākais ēdiens ir jebkas, kas pagatavots no liellopa gaļas, kā arī skābeņu zupa!

Kokteilis „Kramplauzis”

Foto: Sintija Dozberga

Pagatavošana:
Kārtīgi sakrata šeikerī ar ledu: 50ml Akmeņlauzis –Smiltsērkšķis, 25ml smiltsērkšķu sulu, 20ml svaigu citrona sulu, 20ml pašgatavotu priežu sīrupu, 10ml olas baltumu, 10ml Amareto liķieri. Pasniedz dekoratīvā viskija glāzē ar ledu. Dekorē ar kaltēta citrona vai apelsīna šķēlīti un rozmarīna kātiņu.

Smiltsērkšķu parfē ar flambētu „Akmeņlauža” ķiršu mērci

Foto: Sintija Dozberga

Pagatavošana:
Katliņā ielej katliņā 50ml smiltsērkšķu sulu. Tai pievieno 1 zariņu rozmarīna, 1 ēdamkaroti medus, 1ēdamkaroti cukura un 1 kanēļa standziņu. Visu uzkarsē, līdz parādās pirmie burbulīši. Atdzesē. Uzputo 75ml saldo krējumu un pievieno smiltsērkšķu sulas novārījumu. Visu samaisa un saliek formiņās. Vidū iepilda 10ml vārītu pilnpienu. Sasaldē masu -18 grādu pēc celsija aptuveni 2 līdz 3 stundas.
Iejauc 90ml ūdenī 10g miltus, pievieno dabīgo krāsvielu, cep 30ml uzkarsētā eļļā, līdz masai nav burbulīši un izveidojas koraļļveidīga pankūka.
Ieber katliņā 100g attīrītus no kauliņiem ķiršus, 1 ēdamkaroti cukuru, pievieno 50ml Akmeņlauzis-Smiltsērkšķis un karsē līdz paradās burbulīši. Aizdedzina lai alkohols izdeg, iztvaiko, līdz pazūd liesma. Šķidrumu iebiezina ar kartupeļu cieti, mazliet pievienojot ūdeni.
Pasniedzot un kārtojot sastāvdaļas uz šķīvja, dekorē ar sezonāliem augļiem.

]]>
http://kokteilis.la.lv/sefpavars-aigars-atklaj-ka-pasniedzot-edienu-klusiba-vero-cilveku-emocijas/feed/ 0