Kokteilis
Baudi

“Ewert and The Two Dragons” atgriežas ar jaunumiem0

Publicitātes foto

Igaunijas populārākā un Latvijā labi pazīstamā un iemīļotā grupa “Ewert and The Two Dragons” atgriežas Rīgā, lai prezentētu savu jaunāko albumu “Hands Around the Moon”, kas nāca klajā pagājušā gada 23. novembrī. Rīgā igauņu indīroka apvienība uzstāsies 9. februārī koncertzālē “Palladium”.

Par Igaunijas mūziķu veiksmīgās karjeras atspēriena punktu pamatoti tiek uzskatīts klausītāju iemīļotais skaņdarbs “(In The End) There’s Only Love” no grupas otrā albuma “Good Man Down” (2011), kas tika izdots Latvijas mūzikas apgāda “I Love You Records” paspārnē. Ar Latviju ciešu saikni mūziķi uztur nepārtraukti, kaut vai laiku pa laikam šeit atgriežoties un koncertējot, ikreiz pulcējot visai pieklājīgu fanu pūli.

Kopš grupas pirmsākumiem trīskārtējie “Positivus” festivāla un vairākkārtēji Rīgas koncertvietu viesi “Ewert and The Two Dragons” kļuvuši par vienu no aizvadīto gadu visveiksmīgākajām Igaunijas muzikālajām apvienībām un ieguvuši plašu atbalstītāju loku arī ārpus dzimtenes robežām. Viņu pirmais albums “Good Man Down” savulaik kļuva par vienu no visu laiku visvairāk pārdotajiem albumiem Igaunijā un atnesa grupai daudzas balvas, to skaitā Tallinas Mūzikas nedēļas balvu (2011), “Igaunijas Radio 2” balvu par dziesmu “Good Man Down” (2011), piecas Igaunijas Mūzikas balvas 2012. gadā un “Eurosonic” festivāla 2013. gada “European Border Breakers Award” balvu.

Grupā joprojām muzicē Everts Sundja (vokāls, taustiņinstrumenti), Erki Pārnoja (ģitāra, fona balss), Ivo Eti (basģitāra, akustiskā ģitāra un fona balss), kā arī Kristians Kallass (bungas, perkusijas).

“Hands Around the Moon” ir grupas ceturtais studijas albums, kas radīts dažādās vietās Tallinā. Tajā iekļautas 11 dziesmas, kuru radīšanas procesā grupa eksperimentēja ar dažādiem producentiem, līdz nonāca pie veiksmīgas sadarbības ar Sanderu Molderu no Igaunijas. “Sanders atklāja vairākas jaunas šķautnes mūsu mūzikā, kuras paši līdz tam nebijām apjautuši, un spēja ieraudzīt mūsu muzikālās idejas no jauna, no pavisam cita leņķa,” stāsta grupas bundzinieks Kristians Kallass. “Tuvojošās pārmaiņas varēja manīt jau iepriekšējā albuma “Circles” ieraksta laikā, un es jutu patīkamu satraukumu par gaidāmo. Tagad varu droši teikt, ka intuīcija bijusi pareiza,” piebilst Kallass.

Jaunais “Ewert and The Two Dragons” ieraksts ir kā grupas pagrieziena punkts viņu desmit gadus ilgajam muzikālajam ceļojumam, kura laikā viņi ir vairākas reizes devušies koncerttūrēs pa Eiropu un Ziemeļ­ameriku. “Hands Around the Moon” ir pilns svaigu ideju un ar jaunu muzikālo pieeju. “Tas jo­projām ir “Ewert and The Two Dragons” ieraksts un skanējums, bet albuma tapšanas laikā mēs īpaši meklējām jaunas pieejas un to, kā iziet no jau ierastās komforta zonas,” tā jauno albumu raksturo grupas solists Everts Sundja.

Kad un kur?

  • “Ewert and The Two Dragons” koncerts: “Palladium Rīga” 9. februārī plkst. 21.00
  • Biļetes: www.palladium.lv
  • Cena: EUR 20–25

Video dziesmai “Good Man Down”:

LA.lv