Kokteilis
Dzīvo

Eva Juhņēviča: nav ne jādzied, ne jādejo, ir jāsaprot, ka esi no Latvijas!0


Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.
Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.
Foto: LETA

Dziesmu un Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča intervijā šīs nedēļas žurnālan “Ieva” stāsta, ka ir ļoti svarīgi lepoties ar Latviju un tās tradīcijām, pat ja ne katrs no mums prot dziedāt un dejot.

Eva intervijā stāsta, ka arī viņas meita Aleksandra ne dzied, ne dejo un esot pilnīgi cita rakstura. Kādu laiku esot dzīvojusi un mācījusies Londonā pie sava tēta, tāpēc pasauli redz caur Londondas prizmu. Viņa klausoties mūziku, kura pat mammai neesot saprotama, lai gan Eva sevi uzskatot par mūsdienīgu. “Bet Aleksandrai nav ne jādzied, ne jādejo, viņai ir jāsaprot, ka viņa ir latviete, un jābūt lepnai, kas mums ir šādi Dziesmusvētki,” – Eva sacījusi žurnālam “Ieva”.

Eva atzīstas, ka ļoti vēlētos, lai meita saviem draugiem stāsta, ka viņa nāk no Latvijas un nevis runā par Latvijas blazamu, bet stāsta par Dziesmusvētkiem.

“Mēs visi nekad nekļūsim par Dziesmusvētku kustības aktīviem dalībniekiem, bet mums visiem ar tiem jālepojas, tieši tāpat kā mēs lepojamies ar Mairi Briedi vai Kristapu Porziņģi,” – teikts žurnāla intervijā.

Jautāta, ko darīt tiem cilvēkiem, kas tā arī nevarēja iegādāties Dziesmusvētku biļetes, svētku organizatore atbild, ka tos ikviens var noskatīties savā televizorā, kaut vai iznesot TV dārzā un skatoties kopā ar kaimiņiem pie balti klātiem galdiem.

LA.lv