Kokteilis
Baudi

Eleganti un ar glanci – Ivo Fomina 50. jubilejas koncertos0

Publicitātes foto

No 2. septembra ar izpārdotiem koncertiem Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” startēs pazīstamā Liepājas rokmūziķa Ivo Fomina 50 gadu jubilejas koncertturneja “Nekas jau nebeidzas”, kas līdz 25. novembrim skanēs arī Siguldā, Rīgā, Jelgavā un Cēsīs, uz šiem koncertiem biļetes vēl pieejamas. Koncertos Ivo Fomins uzstāsies gan kopā ar pavadošo grupu, gan viesiem un sola atskaņot lielāko daļu dziesmu, kas skanējušas viņa rokmūziķa karjeras laikā.

Ivo Fomins jau kopš 80. gadiem līdzīgi kā brālis dziedātājs Igo (Rodrigo Fomins) darbojies vairākās Liepājas rokgrupās, bet 2006. gadā viņš sācis solo karjeru. Muzikālās gaitas Ivo iesāk 80. gados, kad pusaudža vecumā kopā ar Tomasu Kleinu, Zigfrīdu Muktupāvelu un Guntaru Raču izveido grupu “Saldās sejas”, kas pērn atdzima jaunā veidolā. Tiesa, toreiz grupa nepastāvēja ilgu laiku, tādēļ 18 gadu vecumā Fomins pievienojās leģendārajai grupai “Neptūns”. Ivo Fomins 80. gadu beigās arī vairākkārt konkursos atzīts par labāko vokālistu, tostarp šajā godā dziedātājs celts 1990. un 1994. gadā prestižajā rokfestivālā “Liepājas dzintars”. 1987. gadā Ivo kopā ar brāli Igo iesaistās projektā “Liepājas brāļi”, bet 90. gadu pirmajā pusē Ivo Fomins spēlēja rokgrupās “Libau” un “The Cucumbers”, savukārt 1998. gadā kļūst par Fēliksa Ķiģeļa grupas “Melnā princese” vadošo solistu.

Jaunus slavas mirkļus dziedātājs piedzīvo jau šajā tūkstošgadē, kad 2002. gadā kopā ar “Līvu” ģitāristu Tomasu Kleinu izveido duetu “Fomins un Kleins” – viņu dziesma “Muzikants” 2003. gada Eirovīzijas dziesmu atlasē izpelnās 2. vietu, bet jau nākamajā gadā abu izpildītā “Dziesma par laimi” Eirovīzijas atlasē uzvar un piedalās lielajā Eirovīzijas konkursā, tiesa, no pusfināla duetam izkļūt neizdodas.

2006. gadā beidzās sadarbība ar Kleinu un Ivo Fomins uzsāk solo karjeru. Latvijas radiostaciju apritēs nonāca viņa pirmā solo dziesma “Viņa raud”, vēlāk tai sekoja dziesmas “Es vēlos būt līdzās” un “Pārāk daudz”. 2006. gada novembrī tika izdots Ivo Fomina debijas solo albums “Palikt vienam”. Kopumā mūziķis izdevis četrus solo albumus.

Šogad, atzīmējot pusgadsimta jubileju, mūziķis tā nosaukumā izvēlējies likt Guntara Rača vārdus “Nekas jau nebeidzas”, kas ir gan populāra hīta, gan 2015. gada iznākušā Ivo Fomina albuma nosaukums. “Gribu, lai tas būtu eleganti un ar glanci – sākot no tā laika, kad es, muzicējot kopā ar Tomasu Kleinu, kļuvu par to, kas tagad esmu,” saka mūziķis, kurš uzstājies kopā gan ar grupām “Neptūns” un “Melnā princese”, “Liepājas brāļi” un citām un kura repertuārā bijušas Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa un citu skaņražu dziesmas.

2018. gads dziedātājam ir ļoti darbīgs. Šaurā ģimenes lokā, ceļojuma laikā Taizemē, izdotas vairākas jaunas dziesmas: aprīlī Ivo Fomins piedāvāja klausītājiem viņa jaunāko dziesmu “Vēlreiz un vēlreiz” ar Guntara Rača vārdiem. “Kādu vakaru pāršķirstīju jauno Guntara dzejoļu krājumu un man ļoti iepatikās 25. jūnija dzejolis. Uzrunāja, ka tas bija par pašu svarīgāko, par spēju atbalstīt vienam otru. Sazinājos ar Guntaru, un viņš piekrita pierakstīt klāt vēl pāris pantiņu. Šo dziesmu es diezgan ilgi auklēju, līdz tagad tā ir gatava un es nolēmu to publicēt,” par to saka pats mūziķis. Šovasar ieskaņota arī pazīstamās dziesmas “Satīties, sapīties” versija Latvijas mūziķu veltījuma albumā “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”.

Lai arī jubileju mūziķis atzīmēja jau 4. aprīlī, plašākas publiskās svinības plānotas rudenī, kad 50. gadskārta  tiks atzīmēta ar lielkoncertu sēriju Latvijā. Ivo Fomins sola, ka koncertos tikšot prezentēts arī jaunais albums, kurš šobrīd top kopā ar pavadošo grupu un kuru laist klajā iecerēts 1. septembrī.

Kad un kur?

  • 2. septembrī plkst. 14.00 un 18.00 Liepāja, koncertzāle “Lielais dzintars” (EUR 12 – 20);
  • 28. septembrī plkst. 18.00 Siguldas novada kultūras centrs (EUR 12 – 25);
  • 19. oktobrī plkst. 19.00 Rīga, VEF Kultūras pils (EUR 12 – 20);
  • 26. oktobrī plkst. 19.00 Jelgavas kultūras nams (EUR 12 – 20);
  • 25. novembrī plkst. 18.00 Vidzemes koncertzāle “Cēsis” (EUR 12 – 20).

Video:
LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Apmaini laicīgi POSITIVUS festivāla aproci “Alfā”
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: uzsākts darbs pie Latvijas un Krievijas kopražojuma filmas “47”, kas stāstīs par Viktoru Coju
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: tas, ko tu pirmo pamanīji attēlā, norāda uz to, kādas ir tavas dzīves vērtības
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Levits uzņem jauno Lietuvas prezidentu
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Notikusi laupīšana restorānā Mežaparkā
51 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
“Maxima” paziņo par jauna pakalpojumu centra izveidi
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Policija izplata paziņojumu pēc kāda “BMW” vadītāja dižošanos soctīklos
24 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: dziedātāja Marija Naumova sagaidījusi ģimenes pieaugumu
3 stundas