Kokteilis
Apbrīno

Ekspremjera mīļotā sieviete Ilze Pētersone – Godmane kļuvusi par kinologu, nodarbosies ar suņu audzēšanu0

Foto no Godmaņu ģimenes arhīva

Jūlija beigās ekspremjera sieva, AS Gaso valdes priekšsēdētāja, ieguvusi kinoloģes diplomu. “Tik intensīvi mācījusies nebiju kopš universitātes laikiem,” – Ilze teikusi žurnālam “Privātā Dzīve”.

“Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ izvēlējos studēt kinoloģiju, ir mūsu ģimenes trīs mīluļi – divi franču buldogi un viens labradors. Tā kā suņiem ir labi ciltsraksti un viņi guvuši arī labus panākumus izstādēs, profesionāli audzētāji mani pamudināja nākotnē sākt domāt par vaislas darbu,” – viņa pastāstīj. Tāpēc viņa pieteikusies Latvijas Kinoloģiskās federācijas organizētajiem kursiem “Kinoloģijas pamati”.

“Kucēnu radīšana nav tik vienkārša, kā daudziem varētu šķist. Joprojām sociālajos tīklos var lasīt sludinājumus ar tekstiem – skaista suņu meitene meklē līgavaini. Labus pēcnācējus tā noteikti nevar iegūt,” – Ilze ir pārliecināta.

Kursos kopumā mācījušies ap 60 cilvēku. Pirms tam viņai esot bijušas nelielas bažas, kā viņu uztvers pārējie studiju biedri, ņemot vērā, ka viņa ir publiska persona. Taču viss esot bijis vislabākajā kārtībā un viņai bijusi iespēja iepazīties ar jaukiem cilvēkiem.


Viņa arī atzīst, ka tik intensīvi nebija mācījusies kopā universitātes laikiem. “Pēc diploma iegūšanas teicu arī milzīgu paldies savai ģimenei – jo īpaši vīram un mammai. Šajos mēnešos es netiku ne uz vienu teātra pirmizrādi, kas parasti ir ceturtdienās, dienā, kad mums bija kursi. Gada garumā arī praktiski nekur neaizbraucām, jo nevarēju atļauties kavēt mācības. Apmeklējums gan nebija obligāts, tomēr katra nodarbība bija no svara, lai vēlāk veiksmīgi nokārtotu eksāmenus,” – Ilze stāsta.

Iegūtais dokuments bija galvenais priekšnoteikums, lai Ilze varētu reģistrēt savu audzētavu. “To esmu arī izdarījusi. Starptautiskajā Kinoloģijas federācijā (FCI) mēs reģistrējām audzētavu ar nosaukumu “Riviera Pearl”. Nodarbosimies ar franču buldogu un labradoru audzēšanu,” – Ilze atklājusi žurnālam “Privātā Dzīve”.

LA.lv