Izraēlas pilsētā Telavivā vakardien, plkst. 22:00 pēc Latvijas laika notika 64.starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmais pusfināls. Īsi pēc pusnakts tika paziņoti pirmie 10 dalībnieki, kuri kvalificējās finālam, kas notiks šo sestdien, 18.maijā.

Šovakar dalību finālā izcīnīja Grieķija, Baltkrievija, Serbija, Kipra, Igaunija, Čehija, Austrālija, Islande, Sanmarīro un Slovēnija, tā paziņoja pasākuma vadītāji, apkopojot visas balsis.

Jau iepriekš LETA ziņoja, ka Šodien konkursa pirmajā pusfinālā sacentīsies Kipra, Montenegro, Somija, Polija, Slovēnija, Čehija, Ungārija, Baltkrievija, Serbija, Beļģija, Gruzija, Austrija, Īrija, Igaunija, Portugāle, Grieķija un Sanmarīno.

Latviju otrajā pusfinālā 16.maijā pārstāvēs grupa “Carousel” ar dziesmu “That Night”.

Pašmāju mūziķi sacentīsies ar māksliniekiem no Armēnijas, Īrijas, Moldovas, Šveices, Rumānijas, Dānijas, Zviedrijas, Austrijas, Horvātijas, Maltas, Lietuvas, Krievijas, Albānijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Ziemeļmaķedonijas un Azerbaidžānas.

Konkursa fināls notiks sestdien, 18.maijā.

Pagājušajā gadā konkursā uzvarēja Izraēlas dziedātāja Neta Barzilaja, bet šogad valsti pārstāvēs 27 gadus vecais dziedātājs Kobi Marimi.

Izraēla konkursā ir uzvarējusi kopumā četras reizes, taču divreiz tā finansiālu problēmu dēļ atteicās no tiesībām rīkot Eirovīziju.