Kokteilis
Baudi

Dzīve mūzikā jeb Eltona Džona dzīvesstāsts uz kinoekrāniem0

Publicitātes foto

Ar Kannu kinofestivāla sarkanā paklāja spozmes atblāzmu kinoteātros beidzot nonākusi biogrāfiskā filma – fantāzijas mūzikls “Rocketman”, kas atklāj ekstravagantā mūziķa Eltona Džona gaitas. Viņa lomā – lieliskais Tarons Edžertons.

Filmu mode dažreiz spēj izraisīt arī smaidu. Savulaik gangsteru filmas nomainīja ekstravagantas melodrāmas un izsmalcinātas komēdijas, pienāca laiks gan mūzikliem, gan vesterniem un “sadaļu eposiem”, un nu riņķis jau kuru reizi sākas no gala. Šobrīd uzmanības centrā – muzikālas filmas, kas veidotas pēc patiesiem notikumiem. Šādā kontekstā “Rocketman” izskatās ļoti labi, kaut arī filmai ir viena liela nelaime – un tā nav filmas vaina, taču to vienmēr salīdzinās ar jau pieminēto “Bohēmista rapsodiju”, turklāt abu titros uzrādās režisora Dekstera Flečera vārds.

Dzīvoja reiz mazs puisītis, kuram sāpēja sirds, ka māte viņam nepievērš uzmanību, ka tēvam gar viņu nav nekādas daļas un arī pārējie bērni nekādus centienus draudzēties neizrāda. Taču viņam bija talants – Redži­nalds Dvaits bija klavierģēnijs, un tas viņu aiznesa līdz slavas visaugstākajiem punktiem, kā arī iegāza visdziļākajā peklē, jo pienāca brīdis, kad savienot atkarības, koncertu slodzi, privāto dzīvi un skaidro saprātu nebija iespējams.

Veidota kā “flashback”, kad Eltons Džons (lomā – fantastisks Tarons Edžertons) tādiem pašiem atkarībniekiem atklāj savu galvu reibinošo dzīvesstāstu, “Rocketman” ir trakulīga fantāzija, kas apzināti nojauc robežas starp realitāti un izdomu. Ne velti viens no filmas kūrētājiem ir pats Eltons Džons – viņa laulātais draugs Deivids Fērnišs ir arī viens no filmas producentiem –, kurš kādā no intervijām atzina, ka viņa dzīve bijusi pārāk interesanta, lai no tās izveidotu garlaicīgu biogrāfisko filmu. “Rocketman” nav tas gadījums, taču arī šī versija varēja būt vēl krāšņāka, trakulīgāka un pārsteidzošāka.

“Rocketman”

  • ASV, Lielbritānija, 2019
  • Režisors: Deksters Flečers
  • Lomās: Tarons Edžertons, Džeimijs Bells, Ričards Madens, Braisa Dalasa Hovarde, Džemma Džonsa
  • Kinoteātros no 4. jūnija.

Filmas treileris:

LA.lv