Kokteilis
Baudi

Dzintaru koncertzālē uzstāsies leģendārie itāļi „Ricchi e Poveri”0

Publicitātes foto

Dzintaru koncertzālē 19. augustā uzstāsies viena no spilgtākajām 70. – 80. gadu Itālijas popgrupām, hitu „Cosa sei”, „Piccolo Amore”, „Mamma Maria”, „Voulez-Vous Danser” izpildītāji „Ricchi e Poveri”. Grupas jubilejas koncerttūrē dziedās divi no četriem pirmā 60. gadu beigu sastāva dalībniekiem – Angelo Sotgiu un Angela Brambati.

Šī ir grupas jubilejas koncertturneja. Tieši pirms 50 gadiem sākās „Ricchi e Poveri” muzikālā karjera, kad 1968. gadā kolektīvs uzstājās „Cantagiro” festivālā ar dziesmu „Pēdējā mīlestība”. Savas karjeras laikā „Ricchi e Poveri” ierakstīja 30 albumus, kuri tika pārdoti vairāk nekā 20 miljonos eksemplāru. Tagad, atskatoties uz grupas popularitāti, zīmīgs šķiet grupas nosaukums „Bagātie un nabagie” vai „Bagātie nabagi”. Grupas kvartets, pirmajos koncertos arī uz skatuves spēlēja bagāto un nabago lomas, divi bija bagāti ģērbti, bet divi – skrandās. Lai būtu interesantāk, pāri mainījās lomām.

Spožie un emocionālie šo leģendāro mākslinieku koncerti pārņem ar savu enerģētiku milzīgas zāles un liek dziedāt tiem līdzi, neraugoties uz to, vai jūs zināt itāļu valodu vai – nē. Arī pēc pusgadsimta „Ricchi e Poveri” turpina aktīvi koncertēt un nesen ierakstīja jaunu singlu „Marikita”. Šī dziesma spāņu valodā karstajā latīņu ritmā kļuva par 2017. gada vasaras hītu.

Kas ir noticis šajā pusgadsimtā? Jau pēc „Cantagiro” festivāla „Ricci e Poveri” iegūst skatītāju atzinību un atpazīstamību. Taču īsts triumfs tiek sasniegts „Sanremo festivālā – 1970. un 1971. gadā 2. vieta ar kompozīcijām „La Prima Cosa Bella” un „Che Sarà”. Dziesma „Che Sarà” ieguvusi pārlaicīgu statusu un joprojām tiek uzskatīta par vienu no visveiksmīgākajiem sacerējumiem itāliešu modernajā mūzikā. 1973. gadā grupa piedalās mūziklā „Tutti Frutti”, kas gūst vienkārši grandiozus panākumus Itālijā. 1978. gadā viņiem tiek uzticēts gods pārstāvēt valsti Eirovīzijas festivālā. 1981. gadā – kārtējā piedalīšanās Sanremo festivālā un Eiropas triumfs ar dziesmu „Sara perche ti amo”. Nākamajā gadā iznākušais singls „Mama Maria” kļūst par Eiropas pārdotākā albuma ievadītāju. 1983. gadā par dziesmu „Voulez vous dancer” tiek iegūta Eiropas vispārdotākās dziesmas atzinības balva. Savukārt 1985. gadā „Ricchi e Poveri” beidzot izdodas sasniegt tik ilgi kāroto uzvaru Sanremo festivālā ar kompozīciju „Se M’Innamoro”. 1986. gadā arī Padomju Savienības klausītājiem rodas iespēja apmeklēt šī kolektīva koncertus, kas, protams, noris ar fenomenāliem panākumiem — 44 koncerti un 780 000 skatītāju. 90. gados „Ricci e Poveri” piedalās televīzijas raidījumos un dodas neskaitāmās koncertturnejās gan dzimtajā Itālijā un kaimiņzemēs, gan ASV un Kanādā, gan bijušajās sociālisma bloka valstīs.

Kad un kur?

  • 19. augustā plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā
  • Biļetes „Biļešu serviss” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: no EUR 15 līdz EUR 80

Video klips “Ricchi e Poveri” populārajai dziesmai “Mamma Maria” (1983):

LA.lv