Savdabīgas instrumentālās mūzikas autors, ģitāras spēles virtuozs un aranžētājs, baltkrievu mūziķis Valērijs Ddiduļa šovakar, 21.jūnijā, kopā ar savu grupu – stīgu kvintetu sniegs koncertu Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

Šī grupa jau 18 gadus rada mūziku, sajūsminot klausītājus ar jaunām kompozīcijām un projektiem. Šoreiz koncertprogramma atkal ietvers muzikālās pārvērtības, jo klausītājus gaida melodiskas folkmūzikas žanra kompozīcijas ar tā dēvētā new age stila ietekmi, kur visiem skaņdarbiem un aranžējumiem cauri vijas noteikts stils, kas atšķir DiDuLa mūziku no citu instrumentālu izpildītāju skaņdarbiem

“Katru reizi atbraucot, piedāvājam jaunus muzikālos un režijas atklājumus. Šovasar atvedīsim paplašinātu muzikālo sastāvu – meiteņu stīgu kvartetu, kas spēlē vijoles, altus un čellus un kas piešķir skanējumam īpašu maģiju un kolorītu un ļauj maksimāli parādīt ģitāru tēmu melodiskumu. Kvinteta klātbūtne ir lieliski papildinājusi skaņu, un repertuāru. Simfoniskums, kas piemita mūsu kompozīcijām, tagad kļuvis vēl “taustāmāks” un pārliecinošāks”, stāsta Valērijs Ddiduļa.

Programmā būs iekļautas arī laika gaitā pārbaudītas, grupas cienītāju iemīļotas kompozīcijas – skanēs gan “Lidojums uz Merkūru”, gan “Arabika”, gan virtuozais “Flamenko”, kas ilgās daiļrades laikā ir kļuvuši par šī mākslinieka vizītkarti.

“Mūzikai piemīt spēcīga enerģētika un pozitīvs vēstījums. Esmu izjutis pats, tāpēc ticu, ka mūzika brīnumainā veidā dziedē un atjauno cilvēku, reanimē viņu sarežģītās dzīves situācijās, bet par to jārunā klusi un saudzīgi. Kas attiecas uz mūsu koncertiem, tad ar pārliecību varu teikt, ka šādu mūzikas iedarbību apstiprina gan personīgās iestrādnes, gan ar šo tēmu saistītie pētījumi. Bet lai mūsu klausītāji par to pārliecinās personīgi,” rezumē mūziķis.