Kokteilis
Baudi

Dziedātāja Aija Vītoliņa: Klusums ir skaļāks par vārdiem un troksni!0

Publicitātes foto

Ar koncertu Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 2. martā Aija Vītoliņa un grupa “Tango Sin Quinto” uzsāks koncertsēriju “Klusums”. Koncertos mākslinieki izspēlēs oriģinālos jaunā albuma “Klusums” stāstus, kuros vēsta to, ko vairāk nekā 10 gadu garumā piedzīvojuši.

“Kopā koncertējam jau vairāk nekā 10 gadus un šī tiešām ir pirmā reize, kad ar oriģinālmateriālu uzrunājam savu klausītāju latviešu valodā. Līdz šim esam stāstījuši stāstus franču, spāņu, itāļu valodā, bet šogad vēlamies runāt ar klausītāju savā valodā, kur visskaistāk un visemocionālāk atklājas stāstītie stāsti,” atklāj Aija Vītoliņa.

Koncertos mākslinieki iepazīstinās klausītājus ar savu albumu, par kuru Aija smaidot teic: “Kārtējo reizi pārliecināmies, ka laiks skrien vēja spārniem, jo doma par savu albumu ir bijusi jau ļoti sen, taču dažādu iemeslu dēļ albums tapis tikai šogad. Pirmajā albumā esam uzrunājuši vairākus komponistus un viņi mums dāvājuši ārkārtīgi skaistus skaņdarbus, kas īpaši rakstīti, ņemot vērā mūsu interesanto grupas skanējumu. Albumā visas dziesmas ir latviešu valodā, to autori ir Kārlis Lācis, Edgars Raginskis, Lorete Medne, Aivars Hermanis, Madars Kalniņš, bet kopējo skanējumu veidojis Reinis Sējāns.”

Koncerti būs kā stāsti. “Koncertā spēlēsim visas jaunā albuma dziesmas un arī spilgtākos muzikālos stāstus no iepriekšējiem koncertiem, kā arī dažas jaunas kompozīcijas franču valodā. Koncerti ir plānoti vairāk nekā dažādu stāstu apvienojums, kur kopējo ietvaru veido režisore Inga Tropa,” atklāj Aija.

Gan albumam, gan koncertsērijai ir kopējs nosaukums “Klusums”.

Aija tā filozofiskāk nosaka: “Klusums ir skaļāks par vārdiem, troksni. Klusums ir miers. Klusums ir balts.”

Grupā “Tango Sin Quinto” sastāvā darbojas Jānis Stafeckis (kontrabass), Artūrs Noviks (akordeons), Ainis Zavackis (sitamie instrumenti), Raimonds Melderis (vijole) un Romāns Vendiņš (taustiņinstrumenti). Grupas vijolnieks Raimonds par klusumu teic: “Parasti saka, ka visa sākums ir Lielais sprādziens… Bet, pat ja tā, vēl pirms tam tomēr ir bijis Klusums. Lielais klusums. Klusums ir pārdomas un meditācija.” Savukārt kontrabasists Jānis par klusumu atklāj: “Klusums ir kā balta gaisma, kas nāk no saules un ir visu gaismas krāsu sākums – no tās izriet viss krāsu spektrs. Klusumā ir visas skaņkārtas, emocijas un stāsti. Tajā var sadzirdēt vistālāko planētu – sevi.”

Kad un kur?
2. martā pl. 19.00 koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā
3. martā pl. 19.00 koncertzālē “Valmiera”
9. martā pl. 19.00 mūzikas namā “Daile” Rīgā
14. aprīlī pl. 19.00 Saldus mūzikas un mākslas skolā
* Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
* Cena: no EUR 8 līdz 18

Aija Vītoliņa & Tango Sin Quinto “Klusums” video:


LA.lv