Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā līdz 12.novembrim notiks koncerti “No patikšanas uz patikšanu”, kuros apmeklētāji dzirdēs skaņdarbus no visiem trīs fonda “Viegli” albumiem, kā arī jaunas kompozīcijas, kuru mūzikas autori ir Imants Kalniņš un Raimonds Pauls.

Koncertos piedalīsies mūziķi Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis jeb “Goran Gora”, Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs un Jānis Strapcāns, kā arī fonda “Viegli” draugi.

Visi ienākumi no koncertu biļešu tirdzniecības tiks ieguldīti Ziedoņa vērtību popularizēšanā – apbalvojuma “Laiks Ziedonim” organizēšanā, kā arī Ziedoņa muzeja attīstībā.

Kā ziņots, fonds “Viegli” laidis klajā līdz šim nepublicēto Ziedoņa dienasgrāmatu “No patikšanas uz patikšanu”. Grāmatu Ziedonis rakstījis 2003. gadā, gatavojoties 2005. gada Zvaigznes dienai, kurā viņš vēlējās to nolasīt. Taču īsi pirms Zvaigznes dienas Ziedoni skāra veselības problēmas un viņš šo dienasgrāmatu nenolasīja.

Cilvēkiem ir bijusi iespēja iepazīties ar fragmentiem no šīs grāmatas, jo kopš 2016. gada novembra ir izveidots muzikāls uzvedums “Citādas debesis, tā pati dvēsele”, kur fragmentus lasa Ausma Kantāne, Imanta Ziedoņa dzejoļus un pasakas stāsta aktieris Vilis Daudziņš, bet muzikālo pavadījumu veido Kaspars Zemītis.

Grāmata pieejama Imanta Ziedoņa fondā “Viegli”.