Kokteilis
Baudi

Ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele” aicina uz pirmo koncerttūri0

Foto: Jānis Deinats

Ar sirsnīgu un jautru koncertu 15. februārī Ludzas tautas namā sāksies latviešu ekoloģiskās mūzikas grupas “Ducele” pirmā koncerttūre “Tā viš’ i”. Klausītājiem būs aizraujošs un reizē pārsteigumu pilns koncerts, jo katrs no četriem grupas dalībniekiem ir īpašs, ne tikai nākot no dažādiem Latvijas reģioniem, bet arī pārvaldot vairākus mūzikas instrumentus – visiem kopā radot unikālo un savdabīgo “Duceles” stilu.

Pēc grupas pirmā albuma “Tā viš’ i” nu iznācis grupas otrais albums “Tā viš’ i 2”, kurā grupa turpina aizsākto tēmu. Arnis Veisbārdis teic, ka albuma rakstīšanas laikā tā nosaukums bijis “Kā i, tā i”. “Atteicāmies no šī nosaukuma, jo tas izklausās pēc tādas deguna nokāršanas, kas latviešiem tik raksturīga. Gribējām turpināt tēmu, kas bija pirmajā albumā, tāpēc arī palikām pie “Tā viš’ i 2″. Laiki mainās, bet labais un ļaunais vienmēr ir līdzās. Mācēt paraudāt un dzīvot tālāk. Tās ir pārdomu dziesmas, bet pietiekami drastiskas. Jāmāk pasmieties pašiem par sevi dažādās situācijās,” smaidot teic Arnis.

Koncerta “Tā viš’ i” iekļauto dziesmu tematika ir koncentrēti pašironiska – par tautu meitu un tautu dēlu viedumu “Trīcēj, trīcēj tautu meita”, par pieguļu un meitās jāšanu, par līgaviņas lūkošanu un precībām “Laid iekšā, sievas māte”, par karošanu un miera laikiem, par mīlestību un šķiršanos “Viens un viens es esmu”, par mīlēšanos – par latvietim vien zināmām tēmām cauri gadsimtiem, kas zināmas vēl šodien.

Arnis neslēpj, ka viņš ir aktīvākais dziesmu materiālu pienesējs grupā. Un tad visi kopā izlemj, vai tas viņiem der vai neder, un kopā aranžē. Koncertos izskanēs arī dziesmas no grupu “Zvaigznīte” un “Vecās mājas” repertuāra.

Pašlaik grupas sastāvā muzicē četri dalībnieki: An­dris Alviķis – balss, kontrabass, sitamie instrumenti, Arnis Veisbārdis – balss, ģitāra, Artūrs Uškāns – balss, akordeons, kokle, dūdas, stabules, ģitāra, Mārcis Kalniņš – balss, bandžo, bazuki, ģitāra.

“Mēs dziedāsim, spēlēsim un runāsimies no visas sirds, tā kā mēs mākam un attiecīgajā mirklī jūtam. Neviens koncerts nekad nav sanācis precīzi tāds pats kā iepriekšējais. Mums ļoti patīk pašiem par sevi iesmiet, kas iepriecina arī klausītājus. Laikam tas nav īpaši raksturīgi mūsdienu Latvijas vidusmēra cilvēkam, taču latvietis izsenis ir mācējis ar drastisku un nerātnu teicienu uzmundrināt, iekniebt un paskubināt. Gaidām ikvienu koncertos, lai viens otru iepriecinātu,” mudina Arnis.

Kad un kur?

  • 15. II 19.00 Ludzas tautas nams
  • 23. II 18.00 Liepājas Latviešu biedrības nams
  • 6. III 19.00 VEF Kultūras pils Rīgā
  • 8. III 19.00 Madonas kultūras nams
  • 15. III 19.00 Kuldīgas kultūras centrs
  • 16. III 18.00 Kalnu kultūras nams Saldus novadā
  • 24. III 18.00 Alūksnes kultūras centrs
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: No EUR 7 līdz EUR 15.

Video:

LA.lv