Kokteilis
Baudi

Draugi un kolēģi pārsteidz Laimu Vaikuli krāšņā ballītē0

Laimas Vaikules un Jāņa Stībeļa uzstāšanos Ventspilī pavadīja spēcīgs vējš. Šonedēļ tikšot meklēts atbildīgais par to. Publicitātes foto

Ceturtdien, 14.martā, viesnīcas “Grand Poet Hotel” restorānā “SNOB” krāšņi tika aizvadīta jaunā CD albuma “Leģendas. Laima Vaikule” prezentācija. Albumu par godu estrādes dīvas jubilejai sarūpējusi izdevniecība “Micrec”.

Pasākums tika izziņots kā pārsteiguma ballīte pašai Vaikulei, kura, savukārt, bija pārliecināta, ka dodas uz ikdienišķu video interviju. Unikālās dziesmu izlases atvēršanas svētki izvērtās draudzīgā pēcpusdienā, kurā īpašie viesi uzstājās gan māksliniecei par godu, gan kopā ar viņu. Ar saviem apsveikumiem uz skatuves kāpa izdevējs un dzejnieks Guntars Račs, producente Elita Mīlgrāve, mūziķi Jānis Stībelis, Lauris Reiniks, grupa DAGAMBA un citi viesi.

Īpaši aizkustinošs brīdis bija piecpadsmit gadus jaunā puiša Toma Antona iznāciens. Puisis aktīvi ir iesaistījies izaicinājumā #Laimachallenge, kas, Vaikules jubileju gaidot, tiek aizvadīts sociālajos tīklos. Viņa sapnis – nodziedāt Laimas priekšā – piepildījās tieši šajā pārsteiguma ballītē. Un pat vēl vairāk – Laima jauno un talantīgo izpildītāju atbalstīja arī ar savu klātbūtni, kopā nodziedot klajā nākušajā izlasē iekļauto dziesmu “Vienā laivā”.

Jaunā albuma atvēršanas svinības vienlaikus bija arī sveiciens estrādes dīvai viņas drīzajā jubilejā. “Kopš skolas laikiem man nav paticis svinēt savu dzimšanas dienu. Tāpēc mans solo koncerts 30.martā, kuram es gatavojos 24 stundas dienā un 7 dienas nedēļā, kļūs par vērienīgu dzimšanas dienas svinēšanu,” atzinās Vaikule, aicinot visus uz savu koncertu Arēnā Rīga. Māksliniece aicināja viņai svētkos nedāvināt ziedus, bet gan iepriecināt ar koncerta apmeklējumu un kopā būšanu.

Albumā “Leģendas. Laima Vaikule” iekļautas visas populārākās mākslinieces dziesmas latviešu valodā, ierakstītas daudzu gadu desmitu garumā. Lielākā daļa no tām nekad nav tikušas izdotas ne vinila platēs, ne citos skaņas nesējos. Albuma veidošanā tika izmantoti Latvijas Radio un izdevniecības Micrec arhīvi.

Šis albums ir ieskats dziedātājas radošajā karjerā, sākot no grupas “Laima” līdz pat mūsdienām. “Leģendārajā” albumā iekļautas tādas Maestro Paula pērles kā “Nenāciet klāt man rudenī”, duets “Mazais panks” ar grupas “Dzeguzīte” zvaigzni, tolaik mazo puiku Gunāru Kalniņu, dziesmas “Šerloks Holmss”, “Vārna”, “Māte mani auklējusi” (šo dziesmu Vaikule koncertos velta savai mammai Janīnai), tāpat arī agrāk nepublicētas dziesmas “Nāc dejot riņķa deju”, “Tas ir mans ceļš”, kā arī Zigmāra Liepiņa dziesma “O, kādi zēni”, ieskaņota 1983.gadā duetā ar Mirdzu Zīveri, kas bija senākais atrastais Vaikules ieraksts. Tāpat albumā starp 19 kompozīcijām iekļautas arī dziesmas ar Maestro Paula mūziku no 1996.gada albuma “Viss nāk un aiziet tālumā” un 2013.gada albuma “Atkal mājās”.

30.martā Arēnā Rīga tiks aizvadīts vērienīgs solokoncerts “Laima Vaikule & Freedom Ballet”, veltīts mākslinieces gaidāmajai jubilejai. Estrādes dīvas dzimšanas dienai tiks veltīts pasaules līmeņa koncertšovs ar tādiem viesiem kā Intars Busulis, Jānis Stībelis, Lauris Reiniks, grupa DAGAMBA un vienmēr pārsteidzošais horeogrāfiskais kolektīvs Freedom Ballet no Ukrainas. Biļetes Biļešu servisa kasēs.

Video:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Rutulis atklāj, kurš dziedātājs Latvijā var atļauties Maestro Raimondu Paulu uzrunāt uz “tu”
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO: “plus – size” supermodele Ešlija Grema atklāj, ka ir sava pirmā bērniņa gaidībās
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Pensionāru federācijas vadītāji nejūtas vainīgi. Ar slēgto banku bija sadarbības līgums
8 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kā kredītu piedāvātāji dabū mani rokā?
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Glābēji sīkāk par traģēdiju: ugunsgrēkā bojā gājusi 8 gadus veca meitene
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Krievijā treniņa laikā mirusi perspektīva vieglatlēte
6 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Pirms 30 gadiem tika pavērts dzelzs aizkars
7 stundas