Kokteilis
Baudi

Dons pieturēs piecās Latvijas pieturvietās0

Publicitātes foto

No 20. aprīļa ar koncertu Ventspils teātra namā “Jūras vārti” Dons uzsāk savu Latvijas akustisko tūri “Pa ceļam” ar piecām pieturas vietām – Ventspilī, Valmierā, Liepājā, Cēsīs un Rēzeknē. Koncerttūrē “Pa ceļam” Dons atskaņos gan klausītāju iemīļotas dziesmas, gan programmu no jaunā albuma “Namiņš. Kaste. Vārdi”, kas iznāca šā gada Valentīndienā.

“Jūtos bezgala gandarīts, ka Latvijas simtgadē ir iespēja apceļot Latviju, tikties ar klausītājiem un vienoties kopīgā dziesmā,” – tā par gaidāmajiem koncertiem saka Dons un piebilst: “Tie būs mazliet citādi koncerti piecās jaukās pieturvietās.” Pieturvietas ir piecas, bet koncertu gan būs vairāk – Liepājā to būs trīs, bet Cēsīs – divi.

Apceļojot Latviju, Dons klausītājiem piedāvās akustiskos koncertus, par kuriem viņš teic: “Akustiskie koncerti ir man ļoti mīļi, savā ziņā intīmi – es tajos atklājos.

Godīgi varu teikt, ka šis formāts – akustiskie koncerti – padara mani neaizsargātu. Esmu vairāk dziesminieks – ar stāstu, ar emociju, ar sajūtu par katru dziesmu, ko dziedu.

Akustiskajos koncertos esmu atklātāks, vieglāk ievainojams, vieglāk aizkustināms.” Donam nav svarīgi, cik skatītāji zālē, viņš uz skatuves vienmēr ir īsts. “Koncerti, kuros ir 50 vai 100 cilvēku, un koncerti, kuros ir vairāk nekā 10 000, ir pilnīgi atšķirīgi, un arī sajūtas ir pilnīgi atšķirīgas. Taču vienmēr nevaru sagaidīt to brīdi, kad varēšu kāpt uz skatuves. Sajūtas tad ir kā ringā, jo izeju uz skatuves atklāties. Man visu patīk darīt pa īstam – ja uz skatuves raudu, tad pa īstam, citādi es neprotu,” atzīst Dons. Kas ir tas, ko viņš vēlas ar saviem koncertiem nodot klausītājiem? “Man svarīgākais ir nodot emocijas, prieku, skumjas, ilgas… Galvenais, lai tas vienmēr būtu patiesi,” neslēpj Dons.

Koncertos skanēs dziesmas no Dona septītā studijas albuma “Namiņš. Kaste. Vārdi”, kurā iekļautas vienpadsmit dziesmas. “Ieraksta procesu sākām pagājušā gada maijā. Albumā ir iekļautas arī dziesmas, kas sarakstītas pirms septiņiem gadiem,” stāsta Dons. Mūzikas autors ir viņš pats, savukārt tekstu autori – gan pats, gan ilggadējais viņa tekstu radītājs Ingus Bērziņš, gan Arnis Račinskis, gan Kaspars Ansons, gan pat Ģirts Rozentāls jeb Ozols. “Būs arī vecās dziesmas no vecajiem albumiem, kas jau iznākuši pirms desmit gadiem,” smaidot teic Dons.

Kad un kur?

  • 20. aprīlī plkst. 19.00 teātra nams “Jūras vārti”, Ventspils
  • 21. aprīlī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrs
  • 28. aprīlī plkst. 14.00 un 19.00 un 29. aprīlī plkst. 18.00 koncertzāle “Lielais Dzintars”, Liepāja
  • 5. maijā plkst. 14.00 un 19.00 Vidzemes koncertzāle Cēsīs
  • 12. maijā plkst. 19.00 Latgales vēstniecība “Gors”, Rēzekne
  • Biļetes interneta veikalā www.ekase.lv, t/c “Spice” infocentrā, mūzikas veikalā “Randoms”
  • Cena: no EUR 15 līdz 25

Video:
LA.lv