Modes nama “Versace” vadītāja Donatella Versače paziņojusi, ka turpmāk šis zīmols savās apģērbu un aksesuāru kolekcijās vairs neizmantos dabīgās kažokādas. Par to viņa paziņojusi, sniedzot interviju žurnālam “1843”.

“Kažokādas? Es vairs tajā nepiedalos. Es nevēlos nogalināt dzīvniekus, lai radītu modi. Man tas šķiet ļoti nepareizi,” – savu viedokli darījusi zināmu Donatella.
Atgādināsim, ka 2017.gada decembrī par dabīgo kažokādu izmantošanas pārtraukšanu kolekcijās paziņoja arī amerikāņu gigants “Michael Kors”, kā arī britu zīmols “Jimmy Choo”, ko pagājušā gada jūlijā par 1,1 miljardu ASV dolāriem iegādājās “Michael Kors”. Kompānijas toreiz pamatoja, ka šāds lēmums ir pieņemts pēc tikšanās ar dzīvnieku tiesību aizstāvības organizāciju PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

Bet 2017.gada oktobrī par atteikšanos no dabīgajām kažokādām paziņoja arī modes gigants “GUCCI”.

Modes zīmolu “Versace” 1978.gadā nodibināja itāļu modes mākslinieks Džoanni Versače, bet pēc viņa slepkavības 1997.gadā šo uzņēmumu vada viņa ģimene un māsa Donatella Versače. Viņai pieder 20 procenti kompānijas akciju, brālim Santo – 30 procenti, bet pārējā akciju daļa – Donatellas meitai Allegrai.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem