Kokteilis
Baudi

Dizaineres Kristianas Lepses Kazarjanas izstāde “Transformācija” skatāma t/c “Spice Home”0

Foto: Gints Ivuškāns

Līdz 11.februārim t/c “SPICE HOME” joprojām apskatāma latviešu dizaineres Kristianas Lepses – Kazarjnanas pirmā publiskā mākslas izstāde, kam dots nosaukums “Transformācija”.

Dizainere un māksliniece Kristiana līdz šim plašākai publikai bija pazīstama ar vairāk kā desmit gadu ilgušo darbību interjera dizaina jomā.

Paralēli interjera projektēšanai dizainere savu māksliniecisko būtību pauž arī gleznojot. Izstādē apskatāmie darbi tapuši pēdējo 8 gadu laikā, sniedzot retrospektīvu ainu par viņas emociju gammu un toņiem. Tirdzniecības centra gaitenī plaši izvietotas gan lielformāta gleznas, gan mazāki darbi, kas ļauj baudīt apcerīgu un netraucētu pastaigu.

Dizainere Kristiana par savu izstādi stāsta: „Transformācija ir viens no veidiem, kā atbrīvoties no emocijām. Tās ir iespējams izrunāt, izstāstīt, iznest no sevis uz āru. Freids šo procesu dēvēja par katarsi (sengrieķu: Κάθαρσις, katharsis — “šķīstīšanās”, “attīrīšanās”). Mani darbi ir attīrīšanās caur pārdzīvojumu – dialogs ar sevi un sajūtu
performance gleznās. Šī intensīvā dzīves transformācija pēdējo gadu laikā arī devusi man impulsu pirmajai personālizstādei.”

Izstādes abstrakti tēlaino darbu tematika sniedzas no spārnu meklējumiem līdz ligzdas veidošanai, no ziedošas
brīvības cauri laika provokācijām līdz rudens mieram…

Foto (autors – Gints Ivuškāns) no izstādes atklāšanas:

LA.lv