Nepieciešama lēta un stilīga alternatīva luksusa stila rokassomiņai? Paņem vienkāršu auklu maisiņu vai, precīzāk, tīkliņu. Vairākas šī pieticīgā izstrādājuma versijas redzamas gan ielās, gan uz modes nedēļu mēles. Stila jaunums iepriecinājis arī modes dizaineri Natāliju Jansoni, kura plāno drīzumā tādu iegādāties.

“Manuprāt, šī aksesuāru modes tendence ir mīļa un amizanta, ļauj atdzīvināt tēlu ar nelielu humora piedevu. Protams, ikdienā tie nav sevišķi ērti, jo jādomā, kā “nokomplektēt” līdzņemšanai nepieciešamās lietas tā, lai nekas nekristu ārā un tas viss kopā glīti izskatītos Tāpēc labs variants ir tīkliņā ielikt nelielu somiņu, kā to arī piedāvā stilisti,” atzīst pazīstamā modes dizainere Natālija Jansone.

Vaicāta, kādas krāsas tīkliņš patiktu viņai pašai, Natālija atklāj, ka koši un spilgti toņi varētu lieliski papildināt klasiski melnu apģērbu, piešķirot tam īpašu odziņu.

Foto - Anda Krauze
Foto – Anda Krauze

“Šāds aksesuārs vislabāk derēs pasākumam nepiespiestā gaisotnē vai, piemēram, dodoties uz pludmali,” piebilst dizainere.

Londonā sievietes augstpapēžu kurpēs auklu tīkliņu nēsā visnotaļ vienkārši: kāda dāma lepojas ar baltu versiju, kas uzvērta uz rokas, bet cita nēsā dizaineres Filas O. darinājumu, kas papildināts ar lieliskiem ādas rokturiem.

Protams, kādā slepenā vintāžas vai labdarības veikaliņā tādu mantu met pakaļ teju par baltu velti, kamēr smako zīmolu kolekcijās piedāvājums pārsniedz pat 3000 eiro. Kuru izvēlēties, ir katra paša ziņā, vienīgi jāpačukst, ka šis nu ir gadījums, kad ar neapbruņotu aci “feiku” noteikt neviens nespēs!

Runājot par kolekcijām, “stilīgo meiteņu” zīmols “Hillier Bartley” piedāvā tīkliņus, kas gatavoti no vaļīga, melna pinuma. Vienkāršākā versija parādījās arī 2017.gada rudens “Vetements” jaunās kolekcijas fotogrāfijās: sieviete nēsāja dzeltenu tīkliņu, kurā bija ievietots viņas maks un daži āboli, bet cita modele ļauj tīkliņam karāties no mazas sieviešu somiņas.

Interesants fakts: tīkliņu var nodēvēt par auduma maisiņu un “vecmāmiņu somu” radinieku (Un cik ģeniāli tas ir? Viena lieta ir nēsāt svarīgas lietas makā (somiņā) un visus ikdienas sīkumus izstrādājumā, kur-puse-varētu-tikt-ātri-pazaudēti.)

Nav pārsteigums, ka tīkliņam nav dārgas vēstures. Saskaņā ar “The Line” informāciju auklu maisiņu var mierīgi iegādāties par nieka 18 ASV dolāriem, šis pītais priekšmets Francijā tiek dēvēts vienkārši par “tīklu” un bijis paredzēts zvejniekiem.

Arī citviet pasaulē tas saistās ar ūdeņiem, piemēram, Japānā to ir izmantojuši zvejai. Padomju Savienībā to dēvēja par “avosjku”, un tā bija ikdienas lieta pirms 90.gados te parādījās krāsaini plastmasas maisiņi. Un šodien?

“Vetements” stilīgā somiņa kopā ar tīkliņu maksā vien nieka 3465 dolārus. Lētāku versiju piedāvā “Staud”: zīmols savu kokvilnas tīkliņu apraksta kā makramē darinājumu un piedāvā par jaukiem 375 ASV dolāriem. Šķiet pārāk dārgi? Patiesais un vēsturiskais auklu tīkliņš, kuru bija iecienījušas krievu babuškas un franču zvejnieki, “Amazon” maksā vien 8 dolārus

“Marram Designs” tīkliņi, nopērkami interneta veikalā “Etsy” par 10 līdz 30 eiro

Foto: Etsy.com
Foto: Etsy.com

“AnnabelleTaylorCo” dizaina tīkliņi gājienam uz tirgu vai pludmali, maciņam draudzīga cena – aptuveni 20 eiro. Publicitātes foto

Publicitātes foto
Publicitātes foto

“Frankieshop” (no kreisās) un “Heart Bound Home” tīkliņi – interesanta ideja mezglotajā tīkliņā ielikt nevis somiņu, bet puķu podu, kur salikt līdzi ņemamās lietas! Nopērkami “Etsy” par aptuveni 50 eiro.

Foto: Etsy.com
Foto: Etsy.com

“Joie de Vivre” tīkliņi veikalā frenchselections.com. Nieka 15 eiro!

Foto: frenchselections.com
Foto: frenchselections.com

“Vetemenets” dizaina “Granny Bag” – luksusa klase un cena – vairāk nekā 3000 eiro!

Publicitātes foto
Publicitātes foto