Ceturtdien, 23. augustā, dizaina konceptveikalā BOLD Rīgā, Tērbatas ielā 45A tiks atklāta jaunās mākslinieces Unas Mikudas rotu izstāde no kolekcijas “Inside out”. Kolekcija veidota kā autores dienasgrāmata, kurā katra rota simbolizē dienasgrāmatas lappusi. Izstāde ikvienam interesentam bez maksas atvērta katru dienu  līdz 20. septembrim.

Rotu kolekcijas “Inside out” centrā ir teksts. Iecerētās idejas par katru rotu kā dienasgrāmatas lappusi īstenošanai teksts tiek izmantots arī kā galvenais vizuālās izteiksmes līdzeklis. Darbos izmantotie citāti, kompozīcijas elementi un simboli vēsta par bieži vien nepamatotām sajūtām: trausluma brīžiem, bailēm, vilšanos, neticību sev, kā arī atklāj cilvēcīgus noslēpumus, nemitīgu atkārtošanos un vēlmi pēc miera.

Laikmetīgas rotas veidotas gan no labi zināmiem, gan netradicionālajiem materiāliem jauktās tehnikās, taču tām piemīt gana funkcionāls raksturs.

Una Mikuda 2018. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu un kļuvusi par Borisa un Ināras Teterevu Fonda stipendiāti. Ar saviem darbiem jaunā māksliniece piedalījusies starptautiskos projektos un izstādēs.

Ar Unas Mikudas darbiem iespējams iepazīties šeit.