Mūziķa Rolanda Baloža-Ūdra (42) dzīvesbiedre, rakstniece un mūziķe Ilona Balode-Ūdre, smagais negadījums viņu dzīves ir kardināli mainījis, un ārstēšanās process gaidāms vēl ilgs. Pirmo gadu pēc avārijas pat negribas atcerēties, viņa atklāj žurnālam “Kas Jauns”.

Lai gan Ūdrītis joprojām mājās ir pilnībā aprūpējams, trešais gads iesācies cerīgi, jo veselības stāvoklis manāmi uzlabojies. Šobrīd mūziķis pats brauc ar riteņkrēslu, un, lai gan Ūdrim vēl neesot attīstījušās analītiskās funkcijas, ja tiek dotas konkrētas komandas, viņš var piespiest lifta pogu un atmuguriski iebraukt liftā.

Ģimene ar divgadīgo dēlu Bārtu jau kādu laiku mitinās Ventspilī, kur ikdienas solī liels palīgs ir Ilonas mamma, kura pērn atstāja skolotājas darbu un aizgāja priekšlaicīgā pensijā. Savukārt Ūdra bijušie klasesbiedri no Liepājas snieguši finansiālu atbalstu, lai ģimene varētu uzlabot sadzīves apstākļus.

Māja, kurā mitinās Ūdrīša ģimene, ir veca, neremontēta un nesiltināta, tajā nav ne siltā ūdens, ne dušas. Fonds “Līdzskaņa” savukārt piešķīris naudu trīsritenim, kas būs speciāli pielāgots Ūdrītim.

Ilona to, kas šobrīd notiek, sauc par brīnumu.

“Man parādījušās citas vērtības un mainījusies pasaules uztvere. Izrādās, cilvēki ir daudz draudzīgāki un sakarīgāki, nekā es domāju agrāk.” Viņa tic, ka reiz dzīvē viss būs citādi, un viņi varēs atkal ceļot. “Ar laiku domāju nokārtot autovadītājas tiesības, tikt pie kāda busiņa, lai Ūdri riteņkrēslā varētu vizināt. Es negribu sev uzlikt robežas.”