Sagaidot Latvijas simtgadi, pašā svētku priekšvakarā Rīgā un Liepājā notiks vairāki nozīmīgi koncerti.

Pirmais no tiem – jau rīt, 8.novembrī, “Arēnā Rīga”, kur izskanēs leģendārā Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokopera “Lāčplēsis”. Kopš 1988.gada 23.augustā notikušās pirmizrādes rokopera kļuvusi par nācijas Atmodas simbolu, kas ir izturējis laika pārbaudi – rokoperas fragmenti joprojām skan koncertos. Arī šoreiz tas būs vēriena ziņā vēl nebijis rokoperas iestudējums, kurā īpaša loma būs arī apvienotajam Latvijas Nācijas kopkorim.

Iestudējums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Iestudējuma režisors ir Viktors Runtulis, scenogrāfs Kristaps Skulte, kostīmu māksliniece Evija Dāboliņa, producents Juris Millers. Iestudējumā piedalīsies mūziķu grupa Zigmara Liepiņa vadībā, Latvijas apvienotais Nācijas koris, kā arī simfoniskais orķestri diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā.

Savukārt nākošajā dienā, 9 novembrī turpat “Arēna Rīga”, bet 11.novembrī – Liepājas Olimpiskajā centrā notiks unikāls dižkoncerts “Latvijas gadsimts”.

Uz skatuves būs populārākie aktieri un dziedātāji, kas režisora Jāņa Mūrnieka veidotajā uzvedumā izdziedās skaistākās dziesmas, ko radījuši Oskars Stroks,brāļi Laivenieki, Alfreds Vinters, Emīls Dārziņš, Imants Kalniņš, Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, Uldis Stabulnieks, Uldis Marhilēvičs, Jānis Lūsēns.

Koncertuzdevums “Latvijas gadsimts” solās būt viend no vērienīgākajiem valsts simtgades ieskandināšanas pasākumiem, kas veltīts populārajai mūzikai. Tajā piedalīsies apvienotais skolu jaunatnes kopkoris un orķestris, kā arī tautā iemīļoti dziedātāji un aktieri, to vidū Lauris Reiniks, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Olga Rajecka, Lorija Vuda, armands Birkēns, Uģis Roze, Žoržs Siksna, Samanta Tīna, Zigfrīds Muktupāvels, Andris Ērglis un daudzi citi.

Video fragments no rokoperas “Lāčplēsis” – šovasar, Dziesmusvētku koncertā: