ASV izklaides gigants “Walt Disney Co.” ceturtdien paziņoja, ka panācis vienošanos, lai iegādātos daļu aktīvu no sava konkurenta “21st Century Fox”, tādējādi nostiprinot savas pozīcijas kā izklaides satura veidotājam.

Darījuma summa veidos 52,4 miljardus dolāru (44,3 miljardus eiro), un tas tiks īstenots ar akciju apmaiņu.

Starp aktīviem, ko iegādāsies “Disney”, būs kinostudijas “Twentieth Century Fox”, “Fox Searchlight Pictures” un “Fox 2000”, televīzijas studijas “Twentieth Century Fox Television”, “FX Productions” un “Fox21”, kā arī televīzijas un kabeļtelevīzijas kanālus.

Savukārt “21st Century Fox” televīzijas kanālu tīkls “Fox Network” un telekanāli “Fox News Channel”, “Fox Business Network”, FS1, FS2 un “Big Ten Network” netiks pārdoti. Tos pirms pārdošanas nodalīs atsevišķā uzņēmumā.

“Disney” ir ieinteresēta nostiprināt savas pozīcijas Holivudā un televīzijā un iegūt “Fox” satura bibliotēku, lai kļūtu spēcīgāka konkurencē ar “Netflix” un citiem sāncenšiem.

“Disney”, kam pieder telekanāls ABC, sporta kanāls ESPN un lielas studijas Holivudā, plāno sākt savus straumēšanas pakalpojumus, konkurējot ar “Netflix”, “Amazon” un “Hulu”.

“21st Century Fox” akciju kontrolpakete ieder Austrālijas mediju magnātam Rupertam Mērdokam.