Dikļu pils 14. jūlijā ielūdz uz skaisto pils parku izbaudīt tradicionālo mūzikas un gastronomijas piedzīvojumu – “Dikļu pils Sajūtu festivālu”. Reizi gadā Dikļu pils plaši ver vārtus, piedāvājot izsmalcinātu atpūtu visas dienas garumā. Īpaši tiek aicinātas ģimenes ar bērniem. Mūzikai skanot, kopā ar vecākiem arī bērni varēs baudīt gardas maltītes brīvā dabā īpaši ierīkotās tematiskās ēdināšanas zonās.

Tieši Dikļos 1864. gada trešajos Vasarsvētkos Dikļu mācītājs un sabiedriskais darbinieks Juris Neikens noorganizēja pirmos latviešu dziedāšanas svētkus, kuros piedalījās bērnu un vīru kori no apkārtējiem Vidzemes pagastiem. Tā dzima mūsu tautas Dziesmu svētku tradīcija, kas pagājušajā nedēļā par godu Latvijas valsts simtgadei piedzīvoja savu kulmināciju. Šajā nedēļas nogalē Dikļu pils parkā visi gaidīti uz citu tradicionālu notikumu, kas Dikļos aizsācies pirms pieciem gadiem – “Dikļu pils Sajūtu festivālu”. “Pieaugot informācijas daudzumam un ikdienas steigai, arvien svarīgākas cilvēkiem kļūst sajūtu baudas, ko spēj sniegt nesteidzīga atpūta dabas ielokā. “Dikļu pils Sajūtu festivāls” dāvā vairāk, jo sniedz baudījumu visām maņām. Dienas garumā gleznainajā pils parkā skanēs dzīvā mūzika, izcilas maltītes gatavos labākie šefpavāri un apcerīgu mieru nodrošinās dabas tuvums. Senatnīgais pils parks, mūzika, vīns un gardēžu maltītes viesiem sniegs neaizmirstamu vasaras noskaņu simfoniju,” stāsta festivāla rīkotāja Sanita Rubene.

Muzikālais baudījums teju visām gaumēm garantēts kopā ar ģitāras virtuozu trio “AG 3”, kurā muzicē Aivars Hermanis, Mārcis Auziņš un Kaspars Zemītis, izcilo pianistu Vestardu Šimku, koncertapvienību – Aija Vītoliņa un Mārcis Auziņš, Shipsea un leģendāro grupu “Pērkons”. Mazos klausītājus priecēs bērnu un jauniešu vokālā studija “Rasa”. Paralēli tam brīvā dabā gardēžiem – gastronomiskais piedāvājums. “Dikļu pils šefpavārs Jānis Siliņš ielūdzis viesos draugus – Mārtiņu Sirmo, Havjeru Garsiju. “Vīnkalnu ceļojošā picērija” picas gatavos acu priekšā malkas krāsnī. Latvijas labāko šefpavāru performances un pārsteigumi ilgs līdz vēlam vakaram. Visu dienu uz festivāla skatuves Dikļu pils priekšā skanēs dzīvā mūzika. Ir iespējams doties tikai uz vakara koncertiem no pulksten 20,” stāsta Sanita un atklāj: “Kad plānojām pagājušā gada festivālu, kas visus iepriekšējos gadus norisinājās kā Dikļu pils mūzikas festivāls, sapratām, ka vēlamies to pozicionēt kā festivālu ģimenēm, padomājot arī par mūsu festivāla mazākajiem apmeklētājiem un mudinot vecākus savus bērnus ņemt līdzi. Mazie viesi tiks nodarbināti radošajās darbnīcās un eksperimentos, par kuriem gādā Zinātkāres centrs ZINOO. Pagājušais gads patiesībā bija konceptuāls pagrieziena punkts mūsu festivālam, tāpēc arī nomainījām nosaukumu – “Sajūtu festivāls”. Gribējām izcelt mūsu pils vienu no stiprākajām pusēm – gastronomisko baudījumu. Pērn līdz galam tas neizdevās, bet nekļūdās tikai tie, kas neko nedara. Šogad ir festivāla piecgade, un ceram, ka tas būs labākais festivāls, kāds līdz šim pie mums ir bijis.”

Kad un kur?

  • 14. jūlijā no plkst. 16.00 līdz 1.00 Dikļu pilī
  • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 38, bērniem (6 – 12 g. v.) EUR 16, līdz 6 g. v. – bezmaksas.
  • Biļetes un numuru rezervācija: https://diklupils.lv/sajutu-festivals-diklu-pili/
  • Cena: EUR 35, viesnīcas viesiem (kuri nakšņo) – EUR 30, bērniem (6 – 12 g. v.) – EUR 15
  • Uz vakara koncertu no 20.00 – pieaugušajiem EUR 15