Kokteilis
Stilo

Digitālie Ziemassvētki: ne vēsts no skujām un pat lampiņām!0


“Luminara” piedāvā alternatīvu – īpašas LED sveces.
“Luminara” piedāvā alternatīvu – īpašas LED sveces.
Publicitātes foto

Nekas nevar aizstāt īstu eglīti istabā, īstu sveču smaržu un laiku, kas veltīts mājas un eglītes dekorēšanai. Tomēr ne visi ir sajūsmā par laiku un rūpēm, ko nākas patērēt tā visa sagādāšanai, uzstādīšanai un aprūpei. Te nāk palīgā modernās tehnoloģijas, kuras piedāvā dažādas interesantas alternatīvas Ziemassvētku sajūtas radīšanai. Ko jaunu tehnoloģijas piedāvā Ziemassvētku eglīšu, svecīšu, dekorāciju, lampiņu nozarē?

Modernā eglīte nav lēts prieks

“Modern Christmas Tree” piedāvātā futūristiskā eglīte. Publicitātes foto

Svarīgākā Ziemassvētku sajūtas radītāja noteikti ir eglīte, kuras gādāšana no meža bieži vien ir vesels piedzīvojums. Tomēr ne visiem ir varēšana līdz mežam nokļūt, tā vietā izvēloties eglīšu pārdošanas vietās nopērkamās skaistules. Savukārt citi pārdzīvo par eglītes ciršanu un pēcāk tās izmešanu.

Lieliska alternatīva ir kompānijas “Modern Christmas Tree” piedāvātās futūristiskās Ziemassvētku eglītes, kurās no skujām nav ne vēsts, taču dominē interesantas formas, izpildījums un gaismas. Kompānija piedāvā dažāda izmēra, krāsu un veidu (gan izdekorētas, gan bez dekoriem, visu atstājot jūsu ziņā) eglītes, kuras var gan nolikt mājās uz skapīša, gan pilnvērtīgi aizstāt lielo Ziemassvētku eglīti. Šādas eglītes gan nav lēts prieks – pati lielākā eglīte, kura gan nav izdekorēta (uz eglītes formu veidojošajiem gredzeniem ir 168 caurumi, kuros varat iesiet eglītes dekorācijas pēc paša vēlmēm), maksā 400 dolārus. Savukārt izdekorēta – divreiz dārgāk. Mazā, uz galda liekamā eglīte – nedaudz vairāk par 200 dolāriem.

Interesants modernās eglītes risinājums ir arī eglītes hologrammas izmantošana. Nav gan dzirdēts, ka šādu eglīti kāds aktīvi izmantotu vai gribētu izmantot savā mājoklī, taču pirms pāris gadiem Amsterdamas Karaliskajā muzejā bija izstādīta prāva Ziemassvētku eglītes hologramma, kuru izstrādāja speciālisti no “Studio Droog”. Egles hologrammu attēloja uz 33 akrila paneļu audekla, kura kopējie izmēri bija 20 metri platumā un 25 metri augstumā. Lai attēlotu eglīti, lietoja četrus prožektorus, kuri mainīja eglītes krāsu no zilas uz zaļu. Tāpat prožektori attēloja arī kustībā esošus zarus, tādējādi eglīti “iedzīvinot”.

Arī liesmas kļūst mākslīgas

Ja runā par netradicionālāku eglītes dekoru izmantošanu, tad noteikti jārunā par 3D drukātiem dekoratīvajiem elementiem. Šāda veida eglītes rotājumi dod faktiski neierobežotu vietu iztēlei, rotājumu formas un krāsas izvēlē, kas cita starpā veikalā maksātu bargu naudu. Svarīgi, ka dekorācijas ar īpaši izstrādātām programmām katrs var izprintēt pats. Vajadzīgs vien tāds mazs nieks kā pašam savs 3D printeris, taču labā ziņa ir tāda, ka šādi printeri kļūst arvien populārāki, pieprasītāki un tādējādi arī lētāki. Protams, tā joprojām būs investīcija simtos eiro, taču vairs ne tūkstošos.

Lai radītu īpašu Ziemassvētku atmosfēru, bieži vien lieto arī sveces. Taču tās ir viens no galvenajiem vaininiekiem Ziemassvētkos notikušajos nelaimes gadījumos. Kompānija “Luminara” piedāvā alternatīvu – īpašas LED sveces, kuru neīstumu no tāluma faktiski pamanīt nav iespējams. Kompānija patentējusi īpašu tehnoloģiju, kura nodrošina, ka bateriju radītā LED liesma kustas un izskatās kā īsta uguns. Izstrādātāji norāda, ka baterijas darbības ilgums vienai svecei ir 500 stundas, kā arī to darbību var kontrolēt attālināti. Savukārt kompānija “Flickr” izstrādājusi īpašu LED spuldzi, kura atdarina liesmu efektu, tādējādi radot patīkami romantisku noskaņu, atgādinot mazu, liesmojošu lāpu. 7 W spuldzītes darbības ilgums esot vairāk nekā 80 tūkstoši stundu, gaismas temperatūra ir 1300 kelvini un gaismas spilgtums – 650 lūmeni.

Vai var izvairīties no apgrūtinošā mājas fasādes izdaiļošanas procesa ar spuldžu virtenēm? Var! LED spuldzītes kļūst arvien energoefektīvākas, tām vairs nav nepieciešams vads (darbojas ar baterijām), kuru iespraust kontaktligzdā, kā arī vairs nav jāsamierinās ar vienas krāsas gaismu. Daudzas LED virtenes var kontrolēt attālināti ar viedtālruni, tostarp norādot virtenei, kādā krāsā un arī ātrumā tai spīdēt. Ja nu pavisam nav vēlmes krāmēties ar LED spuldzītēm, ir izstrādāti īpaši LED prožektori, kurus var novietot pret māju, tiem raidot tūkstošiem krāsainu un kustīgu gaismas staru, radot vienreizēju vizuālo efektu.

LA.lv