Kokteilis
Baudi

Uz lielajiem ekrāniem filma par tēvu, kurš dodas dēla slepkavām pa pēdām0

Publicitātes foto

Pēdējo desmit gadu laikā – kopš filmas “Nolaupītā” panākumiem – Holivudas piejaucētais īrs Liams Nīsons kļuvis par lielā ekrāna taisnības cīnītāju. Metodes, kā viņš to sasniedz, ir apšaubāmas un asiņainas, un ironiskas. Arī Berlīnē izrādītās norvēģu krimināldrāmas rimeikā “Visi gali sniegā”, ko tāpat kā oriģināldarbu režisējis Hanss Peters Molands.

Kolorādo kalnainā ainava ir ļoti pateicīga kinematogrāfistiem, jau ar reljefu vien piešķirot dramatismu, kas it īpaši iederīgs drāmās. Arī tādās, kas vienreiz jau nofilmētas un nu jāpārveido starptautiski daudz vieglāk saprotamas, proti, angļu valodā un ar zināmiem aktieriem. Liams Nīsons tāds ir, turklāt jau par lomu Stīvena Spīlberga drāmā “Šindlera saraksts” (1993) viņu nominēja “Oskaram” kā labāko aktieri, bet pēdējos gados režisori iecienījuši viņa raupjo fizisko ārieni, lai liktu cīnīties par taisnību, ceļā uz to ejot pāri līķiem arī tiešā nozīmē kā, piemēram, filmā “Visi gali sniegā”, kas ir rimeiks veiksmīgai norvēģu krimināldrāmai, kurā galveno lomu nospēlēja Stellans Skāšgords. Viņš, kaut arī amerikāņu skatītājiem labi zināms, nu piekāpies Nīsona priekšā, bet režisors abām lentēm ir Hanss Peters Molands, kinofestivālu mīlulis un Berlīnes nominants, kurš filmas darbību no Norvēģijas sniegotajiem pakalniem pārnesis uz Kolorādo majestātisko kalnu apvidu un vēl ironiskākā veidā atspoguļo tēva centienus atklāt, kas noticis ar viņa vienīgo dēlu.

Nelss Koksmens ir no vīriem, kas ar vārdiem nešķiežas – par viņu runā darbi, tāpēc arī sniega tīrīšanas mašīnas šoferis atzīts par vienu no mazās pilsētiņas gada pilsoņiem. Pēc dēla bērēm viņš grasās padarīt sev galu, taču tiek iztraucēts. Sarunas laikā Nelss uzzina, ka viņa puikam “palīdzēja” aiziet viņsaulē, un viņš ceļas kājās, lai uzmeklētu neliešus. Viņš vicinās dūres, šaus, galēs un iznīcinās, un Molands izbaudīs kino valodas iespējas, kā tik asiņainam un vardarbīgam stāstam piešķirt kinematogrāfiskas odziņas, kas visas ir ar ironijas garšu.

“Visi gali sniegā”/”Cold Pursuit”

  • ASV, Kanāda, Lielbritānija, Norvēģija, 2018.
  • Režisors: Hanss Peters Molands
  • Lomās: Liams Nīsons, Lora Derna, Emija Rosuma, Toms Beitmens
  • Kinoteātros no 8. februāra

Filmas treileris:

LA.lv