Kokteilis
Mīli

Dāvanu melnais saraksts. Ko nedāvināt, sagaidot Suņa gadu?0

Foto – Shutterstock

Ziemassvētkos un Jaunajā gadā pieņemts sveikt tuviniekus un draugus ar mīļām dāvaniņām. Ja tici ezoterikai, dāvanas jāizvēlas tādas, kas ietu pie sirds gada valdniekam – Dzeltenajam Zemes Sunim.

Skaistā tradīcija apdāvināt vienam otru svētkos nāk no senatnes, un, pasniedzot dāvanu, katrs vērīgi seko saņēmēja reakcijai – ja velte neraisa prieku, svētku noskaņojums var jūtami noplakt.

Lai gan Suns ir draudzīgs un nesarežģīts gada valdnieks, arī viņam ir savi noteikumi dāvanu izvēlē!

Ko nedāvināt bērniem, 2018. gadu sagaidot

Bērni, kā likums, priecājas par jebkuru uzmanības izrādīšanu no vecāku puses. Neskatoties uz to, dāvināt bērnam pārlieku dārgu apģērbu vai apavus nav piemēroti. Mazais nespēs pienācīgi novērtēt šādu dāvanu, un arī īpašu prieku viņam tā nesniegs.

Ņemot vērā suņu un kaķu “delikātās attiecības”, šajā Jaungadā labāk nedāvināt rotaļlietu kaķus vai grāmatiņas par murrātājiem.

Ja atvase sapņo par mājas mīluli, priekšroka dodama kucēnam – gada valdnieks Suns būs priecīgs un labvēlīgs pret tādu izvēli!

Ko nedāvināt pusaudžiem, 2018. gadu sagaidot

Foto – Shutterstock

Pusaudži ir tie paši bērni, tikai lielāki un ievainojamāki. Tāpēc dāvanu jāizvēlas rūpīgi un uzmanīgi, lai neaizvainotu vai pat nesadusmotu. Neaizmirsti ņemt vērā bērna dzimumu. Mīkstā mantiņa var iepriecināt meiteni, bet puisis diez vai būs sajūsmā.

Par sliktu toni uzskata naudas dāvināšanu. Tomēr vairākums pusaudžu būs priecīgi par uzdāvinātu naudiņu. Pusaudža vecums ir diezgan sarežģīts, tāpēc grūti izvēlēties dāvanu, kas jaunajam cilvēkam būtu pa prātam. Tāpēc nav nekā slikta, ja uzdāvināsiet nelielu naudas summu, ko iztērēt pēc paša ieskatiem.

Gandrīz visiem pusaudžiem patīk gadžeti un tehnoloģiju jaunumi. Ja esat nolēmuši dāvināt bērnam jaunu telefonu vai planšeti, vispirms noskaidro viņa vēlmes. Šādu dāvanu nevar balstīt savos priekšstatos!

Ko nedāvināt sievietēm


Daudzām dāmām patīk ķēdītes un kaklarotas, bet 2018. gadā šāda dāvana var nest neveiksmi. Lieta tā, ka kaklarotas atgādina… kaklasiksnas, kas suņiem nu nepavisam nepatīk. Ja vēlies iepriecināt sievieti ar kādu rotiņu, nesadusmojot gada valdnieku, izvēlies gredzenus, aproces vai auskarus.

Pērles uzskata par vienu no vērtīgākajām dārglietām. Nav pieņemts tās dāvināt pazīstamām sievietēm un draudzenēm. Tās “rezervē” kā dāvanu mīļotajai sievai vai mātei.

Neskatoties uz to, ka sievietēm patīk smaržas, 2018. gadā tās dāvināt nevajadzētu. Sunim ir ļoti asa oža, un lielākā daļa smaržu tam nepatīk. Šāda dāvana var sadusmot gada valdnieku un laupīt veiksmi jaunajā gadā.

Daudzi uzskata, ka kosmētika ir laba un noderīga dāvana sievietēm Jaunajā gadā. Tam grūti nepiekrist, bet arī te jāņem vērā dažas nianses. Jāņem vērā krāsu gamma. Daudzām patīk spilgts grims, lūpukrāsas un acu ēnas. Jaunām meitenēm savukārt biežāk piemēroti mazāk pamanāmi un dabiskāki toņi – bet jebkurā gadījumā tā ir gaumes lieta.
Tāpēc šāda dāvana iepriecinās sievieti tikai tad, ja tu labi pārzini viņas gaumi un spēsi izdarīt pareizu izvēli.
Nav ieteicams dāvināt krēmus un higiēnas līdzekļus – dažas daiļā dzimuma pārstāves tas var pat aizvainot.

Virtuves piederumus centies dāvināt tikai tām sievietēm, kuras aizraujas ar gatavošanu un mīl lutināt ģimeni ar jauniem ēdieniem. Citos gadījumos šāda dāvana būs pārāk parasta un neoriģināla. Šī paša iemesla dēļ nav ieteicams dāvināt traukus un citus sadzīves priekšmetus.

Ja meklē dāvanu kolēģei, centies izzināt viņas aizraušanās. Nedāvini kancelejas preces!

Ko nedrīkst dāvināt vīriešiem, sagaidot 2018. gadu

Publicitātes foto

Lai gan Suns nav kaprīzs dzīvnieks, dāvanas nedrīkst būt banālas. Tāpēc skūšanās piederumi, dezodoranti un apakšveļa lai paliek viņa paša pirkumu sarakstiņā.

Tāpat kā sievietēm, arī vīriešiem nav ieteicams dāvināt tualetes ūdeni, lai izvairītos no gada valdnieka īgnuma.
2018. gadā astrologi neiesaka dāvināt vīriešiem instrumentus, šķēres un citus asus priekšmetus. Tāda dāvana var būt bīstama tās saņēmējam, turklāt Suns to var uztvert kā draudus.

Dāvināt nevajadzētu arī maciņus. Lai gan dāvana ir noderīga, 2018. gadā tie var nest nabadzību un naudas grūtības.
Jauniem puišiem nav vēlams dāvināt alkoholiskus dzērienus, pat smalkus, vai cigārus. Drīzāk tie piederēsies gados vecākiem kungiem.

Ko nedrīkst dāvināt vecākiem cilvēkiem, sagaidot 2018. gadu

Foto – Fotolia

Cilvēkiem gados nevajadzētu dāvināt pulksteni. Šāda dāvana atgādina par to, cik strauji rit laiks, tāpēc no tās labāk izvairīties.

Vispār nevajadzētu dāvināt vecvecākiem lietas, kas atgādina par vecumu. Tādas dāvanas noderēs tikai tad, ja cilvēkam tās vajadzīgas pastāvīgai veselības kontrolei.

Mīļotajam cilvēkam, sagaidot 2018. gadu, nevajadzētu dāvināt spoguli. Reizēm suņi ļoti agresīvi reaģē uz savu atspulgu un pat baidās no tā, tāpēc šāda dāvana var būt bīstama. Vēl jo vairāk spoguli nedrīkst dāvināt vecākiem cilvēkiem, jo spoguļi, kā uzskata, ezoteriķi, atņem dzīvības enerģiju un iekšējos spēkus.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: uzzini, ko šogad pieredzēsim “Krastu mača” 24 stundās
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: lūk, kā populāri cilvēki Latvijā sagaidīja jauno latviešu filmu “Tur”
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Karaliene Elizabete II atklājusi, kas viņu visvairāk tracina citos cilvēkos
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ĢK
Ģirts Kasparāns
Pasaulē
Kašpirovska opijs tautai
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Svētdien gaisa temperatūra Latvijā sasniegs +27 grādus
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Vairāku augstskolu un institūtu vadītāji aicina premjeru atbalstīt Muižnieka apstiprināšanu rektora amatā
5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Banka “Citadele” novērojusi ļoti lielu jauno klientu pieplūdumu
6 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Negribējām filmēt latviešu “Zvaigžņu karus”.” Saruna ar režisoru Uldi Cipstu
8 stundas