Kokteilis
Apbrīno

Dana Reizniece – Ozola: “Ja tu nepakļaujies, tevi mēģina pataisīt par “stervu”.”0

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Foto – LETA

Bijusī finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola žurnālam “Privātā Dzīve” atklājusi savu skaudro pieredzi politikā un darbā ar vīriešiem, kur pavadījusi nu jau astoņus gadus. Viņa neslēpa, ka sievietei šajā vidē neklājas viegli, jo pastāv liela dzimumu nevienlīdzība un trūkst socializēšanās iespēju.

“Kad biju ministre Kučinska valdībā, es vienmēr ar skaudību noraudzījos, kā izglītības ministrs Šadurskis ar Kučinski iziet pagalmā uzpīpēt, parunāt. Pirtī ar ministriem arī nevarēju doties. Medībās arī ne – nav tā formāta!” viņa pastāstīja žurnālam “Privātā Dzīve”.

Tāpat viņa atklāja, ka lai vīrieši sāktu uztvert sievietes kā sev līdzvērtīgas, nepieciešams iziet vairākas komunikācijas fāzes. “Kad tiec pāri arī tam, tevi mēģina pataisīt, piedodiet, par “stervu”. Ja nepakļaujies, vieglu roku ieliek kastītē “ragana”,” viņa pastāstīja žurnālam.

Jāatzīst, ka Dana Reizniece Ozola ir viena Latvijas politiķēm, kuru iespējams saukt par spilgtu personību. Un pat neskatoties uz to, ka kolēģi viņu neaicina uz pirtīm un medībām, Danai ir pašai savi hobiji, kuriem viņa ļaujas un bieži vien kopā ar visu ģimeni.

Portālam “LA.lv” Dana atklājusi, ka šahs ir viena no pasaulēm, kam viņa jūtas piederīga un kurā var paslēpties no sabiedrības, ja šeit kaut kā kļūst par daudz. Tāpat viņai patīk kosmosa tehnoloģijas tāpēc, ka tās paplašina debesis. Viņasprāt, tā ir lieta, kur Latvija var atrast savu vietu gan uzņēmējdarbībā, gan zinātnē, gan paplašināt vērienu, gan labi nopelnīt.

Viens no Danas Reiznieces – Ozolas lielākajiem hobijiem ir grāmatu lasīšana. Viņasprāt grāmatas sniedz lielisku iespēju izbaudīt visdažādākās emocijas, ja vien ir laba iztēle, un iztēli lasīšana stiprina.

LA.lv