Bauskas Pilskalna estrādē 13. un 14. jūlijā norisināsies 20. Starptautiskais kantrimūzikas festivāls “Country Bauska”. Jubilejas festivālā galvenā zvaigzne būs kantri pasaules leģenda Sāra Džorija no Lielbritānijas.

Festivāla galvenā māksliniece Sāra Džorija muzicē kopš piecu gadu vecuma, kad sāka apgūt stīlģitāras spēli, un jau deviņu gadu vecumā viņa kopā ar tēvu Artūru Džoriju uzstājās grupā “Colorado Country”, kas vēlāk tika pārdēvēta par “Sarah and the Colorado Country”. “Sāras zvaigzne pie kantrimūzikas debesīm mirdz jau 40 gadus, kuru laikā tapuši vairāk nekā 200 ierakstu projekti ar mākslinieces piedalīšanos, tostarp kopā arī ar Karalisko filharmonisko orķestri un Vanu Morisonu. Sārai joprojām ir saspringts koncertu un festivālu grafiks. Viņa ir atzīta par labāko sieviešu stīlģitāristi (pedal steel guitar) pasaulē, un viņas vārdā ir nodēvēts viens šīs ģitāras modelis,” stāsta festivāla dibinātājs Uldis Ozoliņš un, neslēpjot prieku, teic: “Jubilejas svinībām esam sagatavojuši lielisku programmu! Ar lepnumu varu teikt, ka pie mums uzstāsies ne tikai kantrimūzikas leģenda Sāra Džorija no Lielbritānijas, bet festivālā dzirdēsiet arī grupu “Music Road Pilots” no Nīderlandes, kuras sastāvā kā viesmāksliniece bieži uzstājas arī Sāra. Vēl uzstāsies “Willie Jones Band” no ASV un “Country Hell” no Krievijas, kā arī lieliskas grupas un mūziķi no Latvijas un Lietuvas.”

Savukārt festivāla producents un mūziķis Mārtiņš Jātnieks aicina uz bezmaksas koncertu sestdien, 14. jūlijā, pie Bauskas novada domes. “Kā ierasts, festivāla dienā būs arī bezmaksas koncerts pie Bauskas novada domes ēkas, kur dzirdēsiet “Willie Jones Band” no ASV, “Country Hell” un “Duo Ro” no Krievijas, kā arī redzēsiet labāko Latvijas medību suņu parādi,” stāsta Mārtiņš. Sestdien festivāls sāksies ar līnijdeju priekšnesumiem.

Divdesmit gadu laikā festivālam ir bijuši kāpumi un kritumi, bet Uldis neskatās pagātnē, viņš kaļ plānus nākamajiem festivāliem. “Šis ir jubilejas gads. Mēs neskatāmies pagātnē, bet vairāk domājam par to, kā festivāls attīstīsies nākotnē. Esam divi producenti – es un Mārtiņš Jātnieks. Iespējams, ka jau nākamajā gadā festivāla apmeklētājiem varēsim piedāvāt divas atšķirīgas programmas – viena diena, kuras producents būtu es, vairāk pieturētos pie klasiskā kantri, bet Mārtiņa ziņā būtu vairāk jaunais kantri stils, tā saucamais “americana”. Bet pāri visam ir prieks, ka festivāls ir populārs ne tikai Latvijā, bet, varam teikt, arī visā Austrumeiropā. Protams, mēs vēlētos būt tikpat populāri, kāds ir Norvēģijas kantrifestivāls. Ir uz ko tiekties,” teic Uldis.

Ar visu festivāla programmu var iepazīties festivāla mājas lapā: www.countrybauskafestival.lv. Šajā reizē rīkotāji ir parūpējušies, lai apmeklētāji no Rīgas ērti varētu naktī aizbraukt no festivāla. “Šogad esam īpaši parūpējušies par transportu, lai rīdzinieki, kuri to vēlas, var nokļūt mājās tūlīt pēc koncertiem. Pēc piektdienas, 13. jūlija, koncerta aptuveni vienos naktī un tāpat pēc sestdienas koncertano Bauskas pils stāvvietas izbrauks nakts ekspresis uz Rīgu (galapunkts: stacijas laukums pie t/c “Origo”),” stāsta Uldis.

Kad un kur?

  • 13. jūlijā plkst. 19.00 un 14. jūlijā plkst. 17.00 Bauskas Pilskalna estrādē
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: vienai dienai EUR 15; divām dienām EUR 25
  • 14. jūlijā no plkst. 12.00 līdz 15.00 pie Bauskas novada domes (Uzvaras iela 1) – bezmaksas koncerts.
  • Vairāk informācijas par festivālu, telšu pilsētiņu, nakts autobusiem: www.countrybauskafestival.lv