Iespējams, tikai aprīlī taps zināms, kurš un cik lielu daļu no pērnā gada 9. decembrī pāragri mirušā miljonāra, „Olainfarm” valdes priekšsēdētāja Valērija Maligina apmēram 70 miljonu eiro vērtā mantojuma saņems.

Kā vēsta žurnāls „Kas Jauns”, gaidot uz mantojumu šobrīd neviena no ieinteresētajām personām – ne Valērijas meitas, ne atraitne Elīna Maligina nevar lepoties ar finansiālo turību. Tomēr visām šobrīd ir algoti advokāti, par kuru profesionalitāti un honorāru apmēru šaubu nav.

Pastiprinātu interesi par Maligina vecākās meitas Irinas juridisko aizstāvību izrādījis gāzes kompānijas „Itera Latvija” šefs Juris Savickis, kurš viņai piespēlējis kādreizējo „Liepājas metalurga” administratoru Haraldu Velmeru. Pagaidām no Savicka ieteiktā uzticamā advokāta pakalpojumiem atteikusies Maligina meita Nika.

Pietiek.com jau ir vēstījis, ka Savickim ir savas intereses „Olainfarm” sakarā. Uzņēmuma padomi turpina vadīt Savicka draugs, bijušais premjers Ivars Godmanis, kura sieva Ilze Pētersone-Godmane savukārt vada „Latvijas Gāzes” meitas uzņēmumu „Gaso”.

Interesanti, ka tajā pašā laikā Valērija Maligina atraitnes Elīnas Maliginas juridisko aizstāvību uzņēmies Mārtiņš Krieķis un zvērinātu advokātu biroja „Rebenoks & Vilders” advokāti Pāvels Rebenoks un Jānis Vilders. Pēdējo mēnešu laikā nozīmīgu juridisko palīdzību Krieķis un Rebenoks snieguši farmācijas kompānijas „Grindeks” īpašniekiem Kirovam un Annai Lipmaniem, jo februāra vidū Vidzemes priekšpilsētas tiesa sākusi skatīt zāļu ražotāja „Grindeks” mazākuma akcionāra prasību pret uzņēmuma lielākajiem akcionāriem – Lipmanu pāri. Prasības būtība – uzņēmuma akcijām netika izteikta obligātā akciju atpirkšana. Šādu prasību tiesā izteikusi arī valsts, līdz ar to iespējamais zaudējumu aprēķins varētu sasniegt divus miljonus eiro.

Tajā pašā laikā žurnālā „Vakara Ziņas” parādījusies informācija, ka, iespējams, Valērija Maligina atraitne ir abu kopīgā bērna gaidībās, ko Elīna Maligina atsakās komentēt. Rakstā minēts, ka Maliginu pāris Šveicē apmeklējis kādu klīniku, kur konsultējies par bērna ieņemšanu un tur glabājas arī materiāls abu kopīgā bērna ieņemšanai mākslīgās apaugļošanas ceļā.

Iespējams, kā publisku atbildi uz pēdējā laika notikumiem vakar savā Facebook kontā Elīna Maligina ierakstījusi:
Mani “zaimojošā provokācija”, kā jūs to varētu nosaukt, ir manis pašas meklējums.
Mana āda iemieso laikmetu- te nu es esmu piedzimusi.
Radoša romantiska koncepcija pārtop maģiskā domā un tā iesauktajā hibrīdmākslā.
“Mārketingmāksla” ir mana laikmeta sūknis, kas iesūc visu dzīvo un, vēl dzivo, bet nedzimušo, tai skaitā gan cilvēkus, gan lietas, gan idejas, gan domas. Vērtība ir nenosakāma, jo materiāls ir plīstošs, ūdens žūstoš, cilvēks- mirstīgs. Neviens nav spēcīgs, vienīgi Dievs, jo apriori esam dzimuši ar šo pārliecību, mūsu pirksti ir vāji un ķermenis, kas sastāv no audiem ir sadedzināms.
Meklēt jēgu? Ejiet un meklējiet!
Meklēt taisnību? Ejiet!
Kapeika izkusīs un banknote sadegs.
Pelni un vājprāts.
Uz laiku.
Tad dziļš klusums, kad ķermeņi nonāks tur, no kurienes nākuši.
Tukšums un viltus elpa piesnigušā mežā.
Sauciet pēc gaisa.
Es saucu pēc gaisa.
Gaisa nav.
Homo sapiens smok, smok, līdz nosmok, mūžīgi tā ir bijis un tā arī būs.
A, dvēsele, ta kur?

/E.Maligina/