Kokteilis
Veselam

8 cilvēki atzīstas lielākajās kļūdās, kas pieļautas 30 gadu vecumā0

Foto – Stock.XCHING

Ko devusi kļūdu pieredze?

Foto- Stock.xchng

Cilvēki stāsta par savām lielākajām kļūdām, kuras pieļāvuši 30 gadu vecumā.

Kāds interneta mājaslapā Quora uzdeva jautājumu: “Kādu lielāko kļūdu jūs pieļāvāt savos 30 gados, un ko šī pieredze jums iemācīja?” Atbildēja dažādu profesiju pārstāvji.

 

Tims Romero, uzņēmējs:

“Mana lielākā kļūda ir bijušas dusmas. Es lieki iztērēju daudz laika, dusmojoties uz priekšnieku, kolēģiem, politiķiem, apkalpojošo personālu, savu meiteni, kura mani pameta, vecākiem un cilvēkiem, kuri man meloja.

Manas dusmas nebija iracionālas. Tām bija nopietns pamats. Pat šodien, atskatoties atpakaļ un novērtējot situāciju, es saprotu, ka tā bija pareiza reakcija. Taču manas dusmas bija tukšs laika tēriņš un es ar tām daudz vairāk sev kaitēju nekā jebkuram no tiem, uz ko es dusmojos.

Tagad, kad man ir vairāk nekā 40 gadu, esmu pārstājis dusmoties un nu labāk guļu, ir paaugstinājusies produktivitāte darbā un man apkārt ir labi draugi.”

Mēs viens otram neesam pašsaprotami

Deivids Storrs, ārštata autors, uzņēmējs:

“Es uztvēru brīnišķīgu sievieti kā sev pienākošos. Vēl ļaunāk – es to apzinājos, un mana lepnība neļāva man mainīt attieksmi. Šī sieviete deva mūsu attiecībām labas izredzes, bet pēc tam (kas ir pilnīgi prātīgi) pameta mani. Tagad viņa ir precējusies ar citu.

Mēs joprojām esam labi draugi, starp mums vēl ir neliela dzirkstelīte, bet neviens no mums vairs ar to nevar neko iesākt. Tas līdzinās ellei, taču tas ir labāk nekā, ja es viņu nevarētu redzēt vispār.

Tad ko es sapratu? Neesiet idioti. Izrādiet savai otrai pusītei, cik ļoti viņu novērtējat. Un, ja  esat sevi pieķēris pie domas, ka esat izdarījuši kādu muļķību, iebāziet savu stulbo lepnību… kaut kur tālāk.”

Likās, ka bērnam ir vēl laiks…

Foto – Stock.xchng

Elisone Vitmaiere, psiholoģe, TEDx kuratore:

“Kad man bija 30, es pieļāvu 4 lielas kļūdas.

1. kļūda. Es atliku grūtniecību uz daudz vēlāku laiku. Sākumā es vienkārši gaidīju piemērotu brīdi, bet, kad tas pienāca, man piedāvāja darbu ar labām karjeras izaugsmēm. Un, saprotams, man negribējās iet bērna kopšanas atvaļinājumā uzreiz pēc tam, kad dabūju jaunu perspektīvu vietu. Pēc pāris gadiem, kad beidzot nolēmu ieņemt bērnu, es nevarēju palikt stāvoklī. Pēc ilgas ārstēšanās tas tomēr izdevās, taču notika priekšlaicīgas dzemdības.

2. kļūda. Tā kā biju labā fiziskajā formā, es turpināju skriet grūtniecības laikā. Sestajā mēnesī man nogāja augļūdeņi.

3. kļūda. Es necīnījos par savu bērnu. Gan es, gan mans vīrs bijām pārliecināti, ka mums deva pareizu padomu. Mums vienkārši pateica, ka bērns neizdzīvos. Dzemdību laikā man injicēja morfiju un es neatceros, kas notika pēc tam, es nezinu, kur viņi lika manu bērnu. Un man par to ir kauns vēl šodien.

4. kļūda. Es novērsos no sava vīra tā vietā, lai pārdzīvotu šo laiku kopā. Mani nomāca milzīga vainas apziņa un es nezināju, kā ar to tikt galā. Tā es attālināju no sevis cilvēku, kuru mīlēju un kuru mīlu vēl joprojām.

Viss kļuva labāk, kad man palika 40. Es atkal apprecējos un dzemdēju bērniņu. Vai man bija jāiet tam visam cauri, lai kļūtu laimīga? Jā. Nē. Droši vien.”

 Lūdzu, piedod, tēti

Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock.com

Džeims Altušers, blogeris, investors:

“Kad man bija 30, es atdevu savu uzņēmumu lielāka uzņēmuma pārvaldībā un, protams, beigās tas bankrotēja.

Kad man bija 30, es 365 dienas gadā spēlēju pokeru, sniedzot maz laika ģimenei, veselībai un radošām lietām.

Kad man bija 34, es noliku klausuli, kad man zvanīja tēvs. Pēc tam es tā arī nepārzvanīju. Sešus mēnešus vēlāk viņš mira no insulta. Lūdzu, piedod, tēti.”

Man taču ir tas nolādētais diploms!

 

Vīrietis ar uzrakstu “Vergs” pie Brīvības pieminekļa protestē pret valstī notiekošo.
Foto: LETA

Klaudija Azula Altušera, rakstniece:

“Sabiedrība uzspiež, ka mums jābūt noteiktai izglītības pakāpei. Tā arī es gāju uz mācībām, ignorējot jogas nodarbības. Dienā, kad beidzu mācības, es piegāju pie sava priekšnieka un palūdzu paaugstināt algu. Man taču bija tas nolādētais diploms! Viņš pasmējās par mani. Burtiskā nozīmē.

Nezinu, vai varu teikt, ka man ir mājas, drīzāk mājām esmu es. Lai punktuāli maksātu bankas kredītu, man nācās strādāt arvien vairāk un vairāk.”

Mūsu draugi nav mūsu brāļi

Aleksandrs Maijers, ārštata autors:

“Man ir pāris labu bērnības draugu, ar kuriem kopā uzaugu. Mana līgava ne īpaši labi ar viņiem satika, tādēļ pēc kāzām mēs arvien mazāk laika pavadījām kopā. Es viņiem nezvanīju, neaicināju uz klubiem un bāriem, kā mēs to darījām agrāk.

Tajā laikā es par to īpaši neaizdomājos un cerēju, ka viņi mani sapratīs, jo viņi taču man bija kā brāļi.

Pēc 18 gadiem mana laulība izjuka un tagad es cenšos atjaunot mūsu draudzību. Taču tagad, kad mēs satiekamies, man viņi liekas tik delikāti. Bija vajadzīgs laiks, lai atjaunotu attiecības.

Nedomājiet, ka jūsu draugi ir jūsu brāļi. Brālis būs brālis, pat ja viņu neieredzēsiet. Draugs var arī nepalikt par tādu uz visiem laikiem. Draudzība prasa pastāvīgu uzmanību.”

 Pārāk daudz kurpju manā skapī, pārāk maz ceļojumu…

Foto – Shutterstock

“Lulula Song” (pseidonīms):

“Es tērēju pārāk daudz naudas kurpēm, tā vietā, lai dotos ceļojumos.

Neieguvu diplomu programmēšanā un matemātikā.

Negāju uz kaujas mākslu treniņiem.

Netaisīju ģimenes fotogrāfijas katru gadu.”

Tiecos pēc neīsta mērķa

Foto – Stock.XCHING

Maikls Dorians Bahs, rūpnieciskais dizaineris, fotogrāfs:

“Es uzskatu, ka viena no lielākajām kļūdām ir tā, ka pārāk daudz strādāju un veltīju sevi karjerai, maz laika sniedzot savai veselībai, draugiem un ģimenei.

Daudzu gadu gadumā es dzīvoju tādā režīmā: pamosties, braukt uz darbu, braukt mājās un aizmigt. Un tas atkārtojās atkal un atkal.

Es pat nepievērsu uzmanību, kādas sekas tas atstāja uz manu veselību un nepiepūlējos uzturēt sevi formā. Atskatoties atpakaļ, es knapi varu kaut ko atcerēties no šiem gadiem. Es vienkārši triecos pēc izdomāta neīsta mērķa.

Saistītie raksti

Tā kā šobrīd ir grasos tvert garām palaisto un meklēt harmoniju. Rūpējieties par savu veselību. Tā ir prioritāte numur 1. Nav nekā sliktāka kā 30 gados visu laiku justies nogurušam.

Nestrādājiet bez atelpas. Atrodiet brīžus, kurus pēc tam būs patīkami atcerēties. Jo vecāki jūs kļūstat, jo grūtāk būs izveidot patiesi vērtīgas attiecības. Ienesiet visā harmoniju. Es biju koncentrējies uz karjeru un naudu, taču tas padarīja mani vēl ciniskāku. Neesi ciniķis, draugs.

 

Izmantots materiāls no adme.ru

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 3 zodiaka zīmju pārstāvji, kas nelaimē tev uzgriezīs muguru
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Magones vīriešu vidū izceļas pamatīgs strīds – Žanis nelaiž Venti iekšā pa vārtiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
30 000 eiro brālim Āfrikā, 40 000 – preciniekam. Krāpnieki īpašumu izkrāpšanai visbiežāk vilto dokumentus 1
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Junkers un Džonsons paziņo par breksita vienošanās noslēgšanu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Kļūs siltāks, daudzviet gaidāmi nokrišņi. Prognoze piektdienai
59 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Noteikti Latvijas vērtīgākie uzņēmumi
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Par kukuļošanu aizturēts augsta ranga Latgales policists 2
1 stunda