Vīrietis un mājsaimniecība – būtu daudzas sievietes, kas apgalvotu, ka šie jēdzieni ir nesavienojami. Un tomēr! Nezaudējiet cerību! Izrādās, ka ir daži vīrieši, kas kārtību mīl tik pat ļoti kā vispraktiskākā un saimnieciskākā sieviete, turklāt nebaidās paņemt rokās putekļusūcēju un grīdas lupatu, lai uzkoptu māju.

Kurai no mums ir paveicies?

12. vieta – Ūdensvīrs

Absolūti nepieņem tīrību un neuztur to nekādā veidā. Viņiem ļoti patīk radošs haoss, lai viņš justos tajā labi. Netīrība viņus arī nemulsina. Tieši Ūdensvīri ir galvenie “netīreļi” šajā sarakstā.

11. vieta – Lauva

Nav tas nekāds aristokrātu darbs – kārtot māju. Ar tādu devīzi dzīvo lepnā Lauva. Bez īpaša noskaņojuma viņi nekad nepaņems rokās ne putekļusūcēju, ne slotu. Bet, ja vannasistabā notīrīs spoguli, tad tikai tāpēc, lai bez “traucēkļiem” varētu redzēt SAVU atspulgu.

10.vieta – Zivis

Foto: Pexels

Zivīm vajadzētu justies ļoti motivētām, lai viņi sāktu nodarboties ar tīrīšanu. Bieži viņiem ir miljons atrunu, kāpēc viņi nevar palīdzēt mājas darbos. Un vispār, tas taču ir sieviešu darbs. Vistrakākais ir tad, kad viņi sasniedz savu “maksimumu”- viņi gluži vienkārši pārstāj katru dienu mazgāties (neesmu taču tik netīrs, lai katru dienu tērētu laiku dušai).

9. vieta – Dvīņi

Dvīņi prot gan sakārtot, gan satīrīt mājokli un dara to pavisam neslikti. Raugoties šajos azartiskajos vīriešus, sievietes var priecēt acis. Bet! Tas ilgs varbūt piecas, varbūt desmit minūtes. Lieta tāda, ka viņiem šis darbs šķiet pārlieku garlaicīgs un ātri apnīkst. Ja kāds piezvanīs viņam tajā brīdī, viņš pat aizmirsīs, ka pirms tam bija kaut ko kārtojis. Bet var gadīties arī tā, ka piecas minūtes pēc mājas tīrīšanas uzsākšanas viņiem pēkšņi, piemēram, sagribas ēst.

8.vieta – Strēlnieks

Strēlnieki var “spīdēt” jebkurā vietā, veidā un laikā. Viņu izcilais humors dara savu. Taču tikai retais nojauš, kas darās viņu mājās. Viņi nav tendēti uz dzīvi vienā vietā. Sakārtot māju – Strēlnieks tam neredz ne mazāko iemeslu, jo rīt taču viss atkal būs citādi.

7. vieta – Vērsis

Foto: unsplash

Vērši ir praktiski cilvēki. Viņiem patīk rosīties savās mājās, un pieskatīt sava veida kārtību. Taču ar to tas viss arī beidzās. Konservatīvie Vērši ātri pierod pie kaut kādas noteikta veida sistēmas (arī, ja tā ir totāla nekārtība) un aizmirst par to visu rūpēties. Ar laiku viss “aizaug” un pārklājas ar biezu putekļu kārtu.

6. vieta – Svari

Svari mīl tīrību! Tomēr pati mājas kārtošana viņiem atņem enerģiju. Ar daudz lielāku aizrautību viņi paņems rokās telefonu, nekā slotu. Vēl jo vairāk, ja tas ir “gadžets”, kurā ir tik interesanti pavadīt laiku. Svari drīzāk izmetīs netīrās lietas un nopirks jaunas, nekā tērēs savu laiku un pacietību.

5. vieta – Mežāzis

Šos saimnieciskos un praktiskos vīriešus varētu citiem rādīt kā piemēru, ja nu tikai viens “bet”. Mežāži lieliski tiek galā ar dažādām sadzīviskām lietām, taču viņi to nedara sev… Viņi nemitīgi uztraucas par savu reputāciju. Pirmajā acumirklī šķiet, ka viņu mājās viss spīd un laistās. Taču, ja jūs paskatīsieties zem gultas vai atvērsiet kādu skapi….

4. vieta – Auns

Foto: Pexels

Auni izturas nopietni pret sadzīviskām problēmām. Bardaks mājās viņiem nepatīk. Viņiem nepatīk redzēt, cik ļoti nekārtība traucē viņu racionālajai pieejai un uztverei. Īsāk sakot, bardaks novērš viņu uzmanību. Auni patiešām sapņo, kad taps apdzīvots Marss un uz turieni varēs nosūtīt “trimdā” visus bezatbildīgos cilvēkus….

3. vieta – Jaunava

Par to, kā Jaunavas izturas pret kārtību un tīrību, klīst leģendas. Taču! Lielākoties tas attiecas uz sievietēm! Jā, arī Jaunavām vīriešiem, iespējams, patīk kārtība un tīrība, tomēr bez fanātisma. Jūs neredzēsiet viņus pārvietojamies pa māju ar putekļu lupatu, bet kāda laba īpašība viņiem piemīt gan – viņi labprātāk aiz sevis lietas novāc uzreiz, lai neveidotos nekārtība un nebūtu jātērē tai laiks. Tiesa, tīrība Jaunavām vīriešiem ir raksturīga nedaudz citādā veidā – kas attiecas uz viņu pašu higiēnu. Viņi var būt tik noslogoti, ka neatradīs laiku paēst pusdienas, taču dušā viņi ieies vienmēr.

2. vieta – Skorpions

Bet Skorpionu kā reiz varētu nosaukt par tīrības fanu. Viņi neprot vienkārši “sakārtot” māju, viņi veic ģenerāltīrīšanu. Viņu dzīves moto – vai nu visu vai neko. Viņu mājas kārtošana nedaudz atgādina karu: viss salauztais, šķībais, nepareizais tiek iznīcināts un izmests miskastē. Bez žēlastības. Īpašu vērību viņi velta vannasistabai – savai stihijai. Tur nebūs ne mazākā mikroba, turklāt Skorpionu higiēna, tāpat kā Jaunavām, ir nevainojama.

1. vieta – Vēzis

Foto: Pexels

Protams, ka pirmā vieta tiek Vēzim! Šie vīrieši ir ļoti harmoniski savā ģimenē – viņi nedala “lomās” darbus – sieviešu vai vīriešu darbs. Viņi dara to, ko prot un var. Viņi prot sakārtot māju katru dienu. Viņiem patīk dzīvot tīrībā un viņi šādā vidē labi jūtās. Brīvdienās Vēzi jūs vienmēr sastapsiet mājās – jo katru nedēļas nogali viņam ir ģenerāltīrīšana. Viņu vannasistabas skapītī jūs vienmēr atradīsiet pilnu tīrīšanas komplektu – visādiem gadījumiem.