Kokteilis
Dzīvo

Četri aksesuāri, kas noderēs vlogošanai ar viedtālruni0

Foto: unsplash

Mūsdienās jaunieši ne tikai seko līdzi slavenu video blogeru jeb vlogeru dienasgrāmatām, bet veido arī paši savus vlogus. Lai sāktu to darīt, šodien pietiek ar viedtālruni un nelielu papildaprīkojumu. Ja šī nodarbe iepatīkas un padodas – publicētie sižeti gūst ievērību –, var sākt domāt par nopietnāku tehniku, atzīst video blogeris Kristaps Graufelds (JORET).

“Modernajiem viedtālruņiem ir ļoti labas kameras, līdz ar to cilvēks var notestēt, cik lielā mērā interese par viņa uzfilmēto video ierakstu saglabājas pēc pirmajiem izveidotajiem sižetiem, neveicot papildu investīcijas profesionālas aparatūras iegādē,” pieredzē dalās Kristaps. Jaunietis savu “Youtube” video blogu sāka veidot 11 gadu vecumā, kad pašmācības ceļā bija apguvis video filmēšanas un apstrādes pamatprincipus. Četru gadu laikā viņa sekotāju skaits ir sasniedzis 20 000.

Savukārt mobilo sakaru tehnoloģiju eksperts Dainis Dembovskis uzsver, ka viedtālruņu aksesuāri, tostarp tie, kas nepieciešami vlogošanai, ir kompakti. Tos var viegli paņemt līdz, ielikt somā vai kabatā, tādējādi vlogu var veidot jebkurā brīdī, kad rodas iedvesma.

Abi eksperti ir pārliecināti: lai veidotu kvalitatīvus vlogus, nepieciešami vien četri mobilie aksesuāri.

Ārējais mikrofons

Foto: unsplash

Veidojot vloga ierakstu, būtiska nozīme ir skaņas (audio) kvalitātei. Viedtālruņos iebūvētie mikrofoni to var nodrošināt vien tad, ja runātājs atrodas ļoti tuvu ierīcei. Turklāt tie uztver apkārtnes trokšņus. Tādēļ vlogošanai iesaka izvēlēties ārējos mikrofonus.

Tirgū ir pieejami divu veidu ārējie mikrofoni. Stobrveida mikrofoni, piemēram, “RØDE VideoMic Me” stiprinās pie mobilās ierīces. Tie uztver skaņu sev priekšā, vienlaikus slāpējot troksni no sāniem un aizmugures, tāpēc ir vairāk piemēroti filmēšanai kustībā. Savukārt tā dēvētie “klipši” stiprinās pie apģērba, tāpēc piemēroti situācijās, kad runātājs aktīvi pārvietojas.

Trīsasu stabilizators

Lai video “neraustītos” un attēls būtu ass, viedtālrunim filmēšanas laikā jābūt stabilam. Kaut arī daudzos “premium” klases viedtālruņos ir iebūvēts stabilizators, kas samazina “drebošu roku” efektu, kvalitatīva video uzņemšanai ieteicams izmantot trīsasu stabilizatoru. Tas ļauj saglabāt telefonu statisku neatkarīgi no tā, kā kustini roku, kurā turi ierīci.

“Ja filmē pats sevi, savu monologu, pilnīgi pietiek arī parasto statīvu vai pat selfijkātu. Taču, ja vēlies uzņemt video kustībā, bez laba stabilizatora neiztikt,” uzsver Demobvskis.

Papildu apgaismojums

Foto: unsplah

Apgaismojums ne tikai izgaismo telpu, priekšmetus un cilvēkus, bet arī palīdz radīt noskaņu, tādēļ ir vērts eksperimentēt ar gaismas avotiem. Tā, ja filmēšana notiek dabā, fonam var izmantot, piemēram, krītošus saules starus vai atspulgus. Savukārt, filmējot telpās, ir vērts padomāt par video kvalitāti un izmantot papildu apgaismojumu.

Kristaps stāsta, ka ir vlogeri, kuri, filmējot telpā, veiksmīgi spēj izmantot pat parastu galda lampu. Tomēr daudz praktiskākas ir video filmēšanai paredzētās portatīvās LED ierīces, piemēram, “Bower” LED gaismas.

Portatīvais lādētājs

Video, īpaši tiešraides, filmēšana, krietni patukšo viedierīces akumulatoru. Tādēļ, ja plānota filmēšana ārpus telpām, portatīvais lādētājs, piemēram, “Celly SOTTILE 4000 mAh” ir teju obligāts darba aksesuārs.

Šādu lādētāju piedāvājums tirgū ir ļoti plašs. Kā izvēlēties labāko? Eksperti ir vienisprātis – viens no svarīgākajiem kritērijiem portatīvā lādētāja izvēlē ir tā ietilpība.

Piemēram, ar portatīvo lādētāju, kura ietilpība ir 4000 mAh, ierīces akumulatoru var uzlādēt vidēji vienu līdz trīs reizes. Savukārt lādētājs ar ietilpību 10 000 mAh var nodrošināt trīs kārtīgas uzlādes pat gana ietilpīgam viedtālruņa akumulatoram.

Foto: Pixabay

Lai gan video tehniskajai kvalitātei – skaņai, asumam – ir būtiska nozīme, ne mazāk svarīgs ir stāsta saturs un kadra kompozīcija. Ja komentēsi aktuālos notikumus, vienkārši sēžot krēslā pie galda, skatītājiem kadra kompozīcija, visticamāk, šķitīs garlaicīga. Tāpēc pievērs uzmanību fonam – izdomā kādu radošu aktivitāti vai izmanto interesantu sienas noformējumu, kas piesaistīs uzmanību.
“Ja radusies interese par vlogošanu, nevajag daudz domāt, ar ko labāk sākt – ir vienkārši jāfilmē tas, kas pašam patīk un varētu ieinteresēt citus!

Vlogošanas burvība slēpjas faktā, ka darot lietas, kas tev pašam patīk, var iemācīties ļoti daudz ko tādu, ko nav iespējams apgūt skolā.

Un, galu galā, tavus video skatās cilvēki, kas tevi atbalsta “laikojot”, komentējot un daloties ar to sociālajos tīklos. Tāpēc, ja mērķtiecīgi iesi uz priekšu, ar laiku auditorija tikai paplašināsies,” ir pārliecināts Kristaps.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 5 seriāli lietainai dienai: pārsteigs ne tikai ar sižetu, bet arī kvalitāti
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Latvijas skaistie zirgi pulcējas Inčukalnā
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: kas tevi sagaida jau tuvākajā nākotnē?
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Vai reāli mazināt īpašuma nodokli un kas būs nodokļa maksātāji?
2 stundas
LE
LETA/BNS
Ekonomika
“Omniva” brīdina par viltus kampaņu klientu datu izkrāpšanai
40 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Vēl skaidro, kurš bija pie stūres: Līvānu pusē smaga avārija
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Draugiem Group” uzņēmums “Printful” par pusmiljonu eiro iegādājies zemi Pārdaugavā
1 stunda
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Uzņēmējs Peilāns: Andra Rāviņa attieksme ir tāda it kā mēs dzīvotu Minskā vai kādā “Jelgavstānā”
1 stunda