Kokteilis
Ceļo

Ceļojumi vienatnē: 5 valstis, kur tev pavisam noteikti nebūs garlaicīgi0

Publicitātes foto

Ja pēkšņi gadījušās dažas brīvas dienas un tu tās esi nolēmusi veltīt ceļojumam, bet nav neviena, kas sastādītu kompāniju, neskumsti! Lai pēc tam tavs draugs vai draudzene klausās tavus sajūsminātos stāstus par to, cik labi tu atpūties vienatnē. Bet tas notiks tikai tādā gadījumā, ja izvēlēsies patiešām interesantus galamērķus. Jaunas iepazīšanās, neticami skaista daba, kulinārijas izaicinājumi, vietas izredzētajiem – interneta vietne www.passion.ru apkopojusi aizraujošus ceļojumu maršrutus, kurp doties vienatnē.

Barselona, Spānija

Ko darīt: doties iepirkties, aplūkot visas neparastās arhitekta Antonio Gaudi celtnes, apmeklēt Pikaso muzeju un nobaudīt slaveno spāņu vītināto cūkgaļas šķiņķi.

Katalonijas galvaspilsēta ir lieliski piemērota atpūtai vienatnē, īpaši, ja tevi interesē vairāku stundu garš iepirkšanās maratons Passeig de Gracia ielā, kur var atrast visslavenākos pasaules modes zīmolus, iedvesmošanās jauniem pirkumiem Barselonas modes nedēļā, ielu mākslinieku darbu aplūkošana La Rambla bulvārī, viduslaiku celtņu izpēte Gotiskajā kvartālā, neparasto Antonio Gaudi celtņu meklējumi vai Pikaso muzeja apmeklējums. Neviens, pat visizturīgākais vīrietis neizturēs šādu maratonu un droši vien būs grūti atrast arī kādu tikpat izzinātkāru draudzeni.

Tādēļ labāk turp doties vienai, neaizmirstot ieskatīties arī leģendārajā Bokerijas tirgū, kur tiek pārdotas visas iespējamās delikateses un pasūtīt galdiņu restorānā „Ca LˋIsidre”, kur bieži pusdieno pats karalis.

Cīrihe, Šveice

Ko darīt: izbaudīt nesteidzīgas pastaigas, nobaudīt visgaršīgāko šokolādi, atrast labu pulksteni un apmeklēt visdrošākās bankas.

Šokolādes un mierīgu pastaigu cienītāji var tiešā ceļā doties uz Cīrihi. Šeit ir ļoti draudzīgi iedzīvotāji, tādēļ iepazīties ir ļoti vienkārši. Te var mierīgi izpētīt visklusākās ieliņas, apmeklēt muzejus un mazus veikaliņus. Bet pēc tam doties uz Ženēvas ezeru, lai izbaudītu tā skaistumu, kā arī jautri pavadīt laiku Montrē pilsētas neskaitāmajos bāros un nakstklubos.

Telaviva, Izraēla

Ko darīt: apmeklēt gleznainās pludmales, doties uz Nāves jūru, veltīt laiku sev un gūt harmoniju.

Arī Izraēlā tev nebūs laika skumjām, jo tur būs grūti nosēdēt uz vietas un gribēsies redzēt un apgūt visu un uzreiz. Iesakām ceļojumu sākt ar saulaino Telavivu, neizlaižot Netānijas pludmales, dažas dienas pavadīt svētajā Jeruzalemes pilsētā, ieraudzīt Svētā kapa baznīcu, pieskarties Raudu mūra akmeņiem, ielūkoties Nācaretē un uzkāpt kalnā, kur Noass uzbūvēja savu šķirstu. Bet ceļojuma noslēgumā dodieties uz Nāves jūru, kuras ūdeņos noslīkt nav iespējams.

Tokija, Japāna

Ko darīt: izmēģināt vietējo virtuvi, apmeklēt budistu tempļus, doties uz suši pagatavošanas meistarklasi.

Japāna ir viena no pasaules drošākajām valstīm, tomēr šī ir arī dārga valsts, tāpēc laikus ir jāparūpējas par savu budžetu. Iesakām iepazīšanos sākt ar Tokiju – mūsdienīgu metropoli, kur dzīve kūsā gan dienu, gan nakti. Sajūtieties tā, it kā būtu nokļuvuši nākotnē – tik ļoti šeit viss ir neparasts.
Savukārt jogas un klusuma cienītājiem iesakām doties uz Kioto, kur var atrast neparasti skaistus budistu tempļus, pameditēt un padomāt par dzīvi.

Gana, Āfrika

Ko darīt: apskatīties savvaļas plēsīgos dzīvniekus viņu ierastajā vidē, apmeklēt Cape Coast un Elmīnas pils drupas, sarīkot sev debešķīgu atpūtu gleznainajās pludmalēs.

Gana savukārt ir viena no drošākajām Āfrikas valstīm, bet tās iedzīvotāji savukārt atzīti par visdraudzīgākajiem Āfrikā. Šī Zelta krasta valsts var lepoties ar nepieradinātu dabu un bet tās pludmalēs nav jābaidās no uzbāzīgu tūristu pūļiem. Tā ir viena no lielākajām pasaules zelta un dimantu ražotājām.

LA.lv