Kokteilis
Apbrīno

Burvīgi! Ledus skulptūras fotogrāfijās: šajā nedēļas nogalē Jelgava pārvēršas par Ledus karalienes pilsētu0

Foto: Karīna Miezāja

Jelgavas pilsētā no 9. līdz 11.februārim norisinās krāšņākais ziemas notikums Baltijas valstīs – Startautiskais Ledus skultpūru festviāls. Šogad tas ir īpašs, jo svin jau 20.gadu jubileju! Arī pirmo reizi tas norisinās vienlaicīgi trīs vietās Jelgavā: Pasta ielā, Jāņa Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā.

Apmeklētājus gaida vairāk kā 65 ledus skulptūras un dažādi ledus objekti, kā arī mūzikas koncerti, izrādes bērniem, radošās darbnīcas, tirdzniņš un daudz kas cits.

Festivālā var apskatīt 33 tēlnieku darbus, kas pārstāv 10 valstis: Latviju, Lietuvu, Krieviju, Īriju, Portugāli, Norvēģiju, Nīderlani, Ukrainu, Bulgāriju un pat Ķīnu! Viņu uzdevums ir vairāk nekā 70 tonnās ledus atveidot savu redzējumu par tēmu SAPŅI.

Galvenie ledus objekti un centrālā skatuve atradīsies Jāņa Čakstes bulvārī un Pasta stacijas teritorijā.

Uz galvenās skatuves sestdien un svētdien notiks arī ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, kuros piedalīsies Latvijas un Lietuvas titulētākie mākslinieki – Kārlis Īle un Donatas Mockus, kā arī Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla iepriekšējo gadu laureātes Agnese Kirillova-Rudzīte un Sanita Rāviņa.

Noderīga informācija apmeklētājiem:
Festivāla teritorijā būs 4 ieejas – Pilssalas ielā pie Tējas namiņa, pie Jāņa Čakstes bulvāra un Lielās ielas krustojuma, pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 un Ūdens ielā pie LLU stadiona.

Lai samazinātu rindas pie ieejām, šogad palielināts kopējais biļešu iegādes vietu skaits. Festivāla dienās biļetes varēs iegādāties 10 kasēs, kas atradīsies pie visām ieejām, papildu stāvlaukumā pļavā pretī Jelgavas pilij, Jelgavas Kultūras namā un citur pilsētā, kā arī biļetes varēs nopirkt tiešsaistē bilesuparadize.lv, kuras nav nepieciešams izdrukāt un būs derīgas elektroniskā formātā, uzrādot savā viedtālrunī.

Jelgavas pilsētā Driksu un Lielupi šķērso tikai viens tilts, tāpēc, paaugstinoties satiksmes intensitātei, festivāla laikā gaidāmi sastrēgumi. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti automašīnas novietot tajā upes pusē, no kuras iebrauks pilsētā, un iespēju robežās neizmantot Lielupes tiltu, savukārt jelgavnieki aicināti uz pasākumu doties kājām vai izmantot pilsētas sabiedrisko transportu. Tūrisma grupas savus autobusus varēs novietot tikai autobusiem paredzētajā stāvlaukumā aiz Jelgavas pils. Steidzīgie caurbraucēji aicināti neiebraukt pilsētas centrā un izmantot Jelgavas apbraukšanai autoceļus: A8 Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža (Meitene), A9 Rīga – Liepāja.
Tāpat apmeklētājus aicina izmantot sliežu transportu. Maršrutā Rīga-Jelgava tiek nodrošināta regulāra vilcienu satiksme, un festivāla apmeklētāji ērti tiks nogādāti galamērķī. Vilcienu kustības saraksts un e-biļešu iegāde: šeit.

Pilssalas ielā pie Tējas namiņa tiks organizēts stāvlaukums invalīdiem, kuru varēs izmantot apmeklētāji, novietojot invalīdu stāvvietu izmantošanas karti automobiļa salonā pie priekšējā stikla. Transportlīdzekļiem, izņemot autobusus un automašīnas ar invalīdu stāvvietas izmantošanas kartēm, Pilssalas iela būs slēgta.

Jelgavas pilsētas pašvaldība festivāla laikā sadarbosies ar navigācijas lietotni Waze, kurā ikvienam būs pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem Jelgavā Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā. Autovadītāji tiešsaistē reāllaikā varēs saņemt satiksmes informāciju, kas palīdzēs plānot maršrutu.

Apmeklētājus aicina neņemt līdzi mājas mīluļus, organizatori vērš uzmanību uz to, ka festivāla teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta. Apskates objektus atļauts fotografēt un filmēt.

Video par Ledus skulptūru festivālu 2018.gadā:

Foto reportāža no Jelgavas (foto – Karīna Miezāja):

LA.lv