Kokteilis
Baudi

“Bullet For My Valentine” rokmūzikas deva Rīgā0

Publicitātes foto

15. aprīlī Rīgā koncertzālē “Palladium” notiks Lielbritānijas metālmūzikas apvienības “Bullet For My Valentine” (“BFMV”) koncerts – šī būs pirmā kulta grupas uzstāšanās Latvijā. Grupa spēlēs gan jaunākā albuma “Gravity” dziesmas, gan labi zināmās kompozīcijas no senāk izdotiem albumiem.

“BFMV” ir viena no pazīstamākajām šī gadsimta metālkora grupām, kuras panākumu atslēga ir prasmīgs 80. gadu metāla un pankmūzikas enerģētikas sakausējums ar melodiskumu un drūmas lirikas piesātinātām kompozīcijām. Grupas pašreizējie dalībnieki ir Metjū Taks (vokāls un ģitāra), Maikls Peidžets (ģitāra un otrais vokāls), Džeisons Džeimss (basģitāra un otrais vokāls) un Maikls Tomass (bungas).

Sākotnēji grupa ar citiem nosaukumiem (“Jeff Killed John”, “Don`t Walk Away”) spēlējusi jau kopš 1998. gada, pamatā ņūmetāla žanrā, taču, piedzīvojusi vairākas neveiksmes, mainījusi stilu smagā roka virzienā. Ietekmējoties no tādiem metālmūzikas grandiem kā «Metallica», «Slayer» un «Iron Maiden», velsiešu kvartets “BFMV” muzikāli paplašinājis metālmūzikas žanra robežas, tā piesaistot mūzikas izdevēju un vēlāk dažādu interesentu uzmanību – par savējo grupu “BFMV” uzskata gan metālmūzikas cienītāji, gan pankroka fani, gan emokultūras pārstāvji.

Grupas pastāvēšanas laikā klajā laisti seši studijas albumi, no kuriem īpaši izceļami debijas disks “The Poison” (2005), kā arī “Fever” (2010) un “Temper Temper” (2013). Kopumā grupas albumu tirāža sasniedz ap pieciem miljoniem kopiju. Smagās mūzikas žurnāli “Metal Hammer” un “Kerrang!” piešķīruši “BFMV” labākās britu grupas titulu četras reizes laikā no 2006. līdz 2010. gadam.

“BFMV” jaunākā koncertprogramma veidota tā, lai iekļautu gan jaunākā albuma “Gravity” (2018) iezīmīgākās kompozīcijas “Not Dead Yet”, “Letting You Go”, “Over It”, “Don’t Need You”, gan grupas slavenākos hitus “Tears Don’t Fall”, “4 Words” (“To Choke Upon”), “Scream Aim Fire”, “Waking the Demon”, “Your Betrayal”, “No Way Out”.

Pirms “BFMV” kā iesildītāji Rīgā uzstāsies itāļu alternatīvā hārdroka grupa «Nereis». Šīs apvienības stils tiek raksturots kā melodiska hārdroka, glemroka spozmes apvienojums ar spilgtiem enerģiska metāla akcentiem. Pagājušajā rudenī «Nereis» iesildīja arī mūsu zemē tik iemīļotos kanādiešus «Three Days Grace» viņu Krievijas koncerttūres ietvaros. Kā par grupu raksta smagās mūzikas žurnāla «Overdrive Magazine” apskatnieks: “[..] brīnišķīgi daudzpusīgs albums. Itālija turpina ražot dažu patiešām labu roku un metālu!”

Kad un kur?

  • “Bullet For My Valentine” koncerts 15. aprīlī plkst. 20.00
  • Biļetes: “Biļešu servisa” tīklā, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 39

Dziesmas “Tears Don’t Fall” mūzikas videoklips:

LA.lv